2016.09.14

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy wydarzeniem roku!

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy został laureatem w trzeciej edycji Plebiscytu Festiwalu Biegów na Biegowe Wydarzenie Roku 2015/2016. Pierwsza edycja bydgoskiej imprezy odbyła się w maju pod patronatem PKO Banku Polskiego.

PKO Bydgoski Festiwal Biegowy wydarzeniem roku

Wyniki konkursu zostały ogłoszone na oficjalnej gali w piątek 9 września 2016 r. w Krynicy-Zdroju, podczas pierwszego dnia 7. PKO Festiwalu Biegowego. W plebiscycie brały udział 123 imprezy biegowe z całego kraju zorganizowane pomiędzy 1 sierpnia 2015 r., a 31 lipca 2016 r.

Głosowanie internautów odbywało się poprzez portal www.festiwalbiegowy.pl. Konkurs ma na celu docenienie pracy organizatorów, propagowanych przez nich idei, pomysłu, zaangażowania i wytrwałości.

W 1. PKO Bydgoskim Festiwalu Biegowym 22 maja 2016 r. wzięła udział rekordowa liczba 2500 osób. Głównymi wydarzeniami był półmaraton oraz bieg na 10 km. Oprócz tego w imprezie wystartowali rolkarze. Start i meta znajdowały się na Stadionie Zawiszy. Trasa prowadziła ul. Gdańską, obok Myślęcinka do ul. Zamczysko, następnie al. Armii Krajowej do Kamiennej i z powrotem Gdańską pod stadion.

Biorąc udział w zawodach można było wesprzeć 2-letnią Lilkę z Bydgoszczy. Dziewczynka urodziła się ze złożoną wadą serca. Zaangażowanie 1000 zawodników, którzy dotarli do mety z kartką na koszulce „biegnę dla Lilki”, zostało przeliczone na konkretne wsparcie finansowe – Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała darowiznę na operację, którą dziewczynka przeszła w czerwcu.

Więcej informacji o wynikach plebiscytu znajduje się na stronie festiwalu.

Relacja video z 1. PKO Bydgoskiego Festiwalu Biegowego

Joanna Kornaga
Ekspert PKO Banku Polskiego

Czytaj także:

Festiwalowe bieganie w Bydgoszczy za nami

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png