2018.01.19

Logowanie do PUE ZUS przez bankowość elektroniczną lub Profil Zaufany

Platformę Usług Elektronicznych ZUS zna każdy nowoczesny Polak. Dzięki PUE ZUS można m.in. sprawdzić przez internet swoje dane zapisane na indywidualnym koncie w ZUS, śledzić stan swoich spraw i otrzymywać powiadomienia e-mail lub sms, a nawet rezerwować wizyty w placówce ZUS. To olbrzymie ułatwienie w kontaktach z ZUS dla przedsiębiorców. Abyś mógł skorzystać z platformy PUE ZUS, musisz zarejestrować się i potwierdzić Profil Zaufany. Skorzystaj z pomocy PKO Banku Polskiego.

Logowanie do PUE ZUS przez bankowość elektroniczną 

Wejdź na Platformę Usług Elektronicznych ZUS i jeśli zdecydujesz się na logowanie przez bankowość elektroniczną, kliknij link Zaloguj przez bankowość elektroniczną

Otworzy się strona z listą banków do wyboru. Kliknij PKO Bank Polski lub Inteligo

 

Zostaniesz przeniesiony do strony Logowanie do PUE ZUS. Wprowadź swój numer klienta lub login do banku. 

 

Na kolejnej stronie sprawdź, czy zgadza się obrazek bezpieczeństwa przypisany do twoich danych logowania i jeśli tak, to wprowadź hasło. Pamiętaj, że poprawne logowanie nastąpi wtedy, kiedy login, obrazek i hasło będą się zgadzały z tymi, które wcześniej ustawiłeś w banku. 

Następnie pojawi się ekran, na którym potwierdzisz logowanie do PUE ZUS za pomocą kodu z narzędzia autoryzacyjnego, np. kodu SMS. 

Możesz również zalogować się do PUE ZUS bezpośrednio z poziomu serwisu internetowego. Żeby to zrobić, przejdź do zakładki e-Urząd i kliknij Przejdź do portalu PUE ZUS.  

 

Następnie pojawi się ekran, na którym potwierdzisz logowanie do PUE ZUS za pomocą kodu z narzędzia autoryzacyjnego, np. kodu SMS. 

 

Po poprawnym zalogowaniu zostaniesz przeniesiony na stronę główną PUE ZUS. 

Logowanie do PUE ZUS przez Profil Zaufany 

Jeśli wybierzesz logowanie za pomocą Profilu Zaufanego, kliknij Zaloguj przez profil zaufany. 

 

Zostaniesz przekierowany na stronę logowania w serwisie Profil Zaufany. Tutaj masz ponownie wybór – możesz zalogować się poprzez hasło lub bankowość elektroniczną. 

Logowanie do Profilu Zaufanego przez bank 

Jeśli wybierzesz opcję logowania do Profilu Zaufanego przez bank, system po kliknięciu w ikonkę banku automatycznie przekieruje cię na stronę iPKO. Tam poprosi cię o podanie numeru klienta lub loginu. 

W kolejnym kroku ponownie możesz zobaczyć stronę z obrazkiem weryfikującym bezpieczeństwo (takim, który jako klient banku wcześniej przypisałeś do swojego procesu logowania) oraz poprosi o podanie hasła. Pamiętaj, że poprawne logowanie nastąpi wtedy, kiedy login, obrazek i hasło będą się zgadzały z tymi, które wcześniej ustawiłeś w banku. 

Po zalogowaniu automatycznie zostaniesz przeniesiony na stronę główną PUE ZUS. 

Logowanie do Profilu Zaufanego za pomocą hasła 

Wprowadź w odpowiednie pola swój login lub adres e-mail, wykorzystywany do logowania w Profilu Zaufanym, oraz hasło i kliknij Zaloguj mnie

Po zalogowaniu automatycznie zostaniesz przeniesiony na stronę główną PUE ZUS. 

Krzysztof Gontarek
Dziennik Internautów

Czytaj także:

Co przedsiębiorca może załatwić przez internet

Jak zarejestrować się na pue.zus.pl i aktywować moduł ePłatnik

Jak złożyć wniosek o wydanie zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek ZUS przez internet

loaderek.gifoverlay.png