2014.05.15

Wakacje z kartą PKO Junior!

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami. Za kilka tygodni wiele dzieci wyjedzie na wymarzone kolonie i obozy. Rodzice jak zawsze będą musieli pomyśleć o kieszonkowym dla swoich pociech. W połowie kwietnia otrzymali od PKO Banku Polskiego innowacyjne rozwiązanie - przedpłaconą kartę PKO Junior, która jest doskonałą alternatywą dla gotówki. Teraz do dyspozycji mają także Naklejkę zbliżeniową PKO Junior.

Karta PKO Junior x 3

Karta przedpłacona PKO Junior była pierwszą z trzech odsłon tego wyjątkowego instrumentu płatniczego - Karty PKO Junior, Naklejki zbliżeniowej PKO Junior oraz Śmigacza PKO Junior. Dwie z nich dostępne są już w standardowej ofercie. Kartę przedpłaconą rodzice i dzieci mogli poznać jeszcze w kwietniu. Teraz najmłodsi mogą korzystać także z naklejki zbliżeniowej.

  • Naklejka zbliżeniowa PKO Junior - odmiana karty przedpłaconej do płatności zbliżeniowych na całym świecie w punktach akceptujących płatności kartami VISA. Stanowi doskonałe rozwiązanie dla dzieci wybierających się w wakacyjne podróże (nie będą się musiały obawiać, że zgubią gotówkę) oraz chcących na co dzień, w praktyce, poznawać zasady dotyczące zarządzania swoim budżetem. Naklejkę można umieścić na dowolnym przedmiocie, np.: na telefonie komórkowym i w ten sposób płacić "komórką" w sklepach stacjonarnych. Dołączana do niej dodatkowa karta umożliwi transakcje w internecie.

    Karta PKO Junior oraz naklejka zbliżeniowa PKO Junior dostępne są w oddziałach PKO Banku Polskiego dla wszystkich klientów posiadających rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy w PKO Banku Polskim i korzystających z bankowości internetowej (iPKO). Koszt wydania każdej z kart wynosi 15 zł.

Innowacyjnie, łatwo i…

PKO Junior to jedna z pierwszych na świecie tak nowoczesnych ofert połączonych z edukacją finansową dla najmłodszych. Dzięki niej dzieci poniżej 13. roku życia mogą korzystać z nowoczesnej bankowości elektronicznej za pośrednictwem serwisu transakcyjnego PKO Junior i otrzymywać na swoje konta kieszonkowe, a także inicjować przelewy i doładowywać telefon komórkowy (czynności każdorazowo akceptowane przez rodzica), oszczędzać na określone cele czy podejmować i realizować wyzwania stawiane przez rodziców.

Dzięki kartom przedpłaconym mogą także dokonywać transakcji bezgotówkowych w internecie, płacić za towary w sklepach tradycyjnych i innych punktach honorujących płatności kartami VISA oraz wypłacać gotówkę za darmo w ponad 3 tys. bankomatów PKO Banku Polskiego, które rozpoznają karty PKO Junior automatycznie, a komunikaty wyświetlane na ekranie dostosowane zostaną do dzieci, zarówno pod względem wyglądu, jak i języka.

Ewa Lipnicka, opowiada o swojej 9-letniej córce Natalii: - Posiadając kartę ona sama płaci za swoje zakupy. Karta na 100 proc. będzie podróżowała z moim dzieckiem podczas wycieczek szkolnych i wakacyjnych podróży - taki elektroniczny portfel. Z kolei pan Michał podkreśla, że posiadanie kart bardzo podnosi samoocenę dzieciaków - w sklepie traktowani są jak dorośli. - Dzieci zaczęły również rozumieć relację pomiędzy wartością pieniędzy na koncie (wirtualne) a możliwością faktycznego ich wykorzystania - mówi o swoich synach (8 i 10 lat) - Chłopcy są bardzo zadowoleni, że mogą już teraz posługiwać się kartą wypłacając kieszonkowe z bankomatu lub dokonywać zakupów - dodaje.

Informacje o tym, jak aktywować kartę oraz zarządzać nią w Aplikacji Rodzica (dostępnej w iPKO), znajdują się pod adresem pkobp.pl/junior/karty-pko-junior/zarzadzanie-karta-pko-junior/.

…bezpiecznie

Karty zostały zaprojektowane tak, aby używanie ich przez dzieci było jak najbardziej bezpieczne. Ich posiadaczem zawsze jest rodzic, który może korzystać z niej samodzielnie lub przekazać w użytkowanie swojemu dziecku. Dzięki Aplikacji Rodzica możliwy jest stały dostęp do rachunku karty, a rodzic za pośrednictwem serwisu iPKO może:

  • kontrolować stan środków na kartach,
  • decydować o ich zasilaniu (które następuje natychmiast - online)
  • oraz zarządzać limitami dziennych i miesięcznych wydatków.

Sprawdź jak to działa

W wersji demonstracyjnej serwisu junior.pkobp.pl można zobaczyć, jak karty PKO Junior funkcjonują z punktu widzenia najmłodszych posiadających PKO Konto Dziecka. Jeśli rodzic otworzy dedykowany rachunek dla swojej pociechy, zyskuje możliwość przypisania przedpłaconej karty swojemu dziecku. Po udostępnieniu karty i aktywacji funkcji przelewów (dokonuje tego rodzic w Aplikacji Rodzica w iPKO), młody użytkownik może później samodzielnie wysłać prośbę o zasilenie Naklejki zbliżeniowej PKO Junior. Taka prośba, jak każdy inny przelew inicjowany przez dziecko w serwisie PKO Junior podlega zasadzie każdorazowej akceptacji przez rodzica (w Aplikacji Rodzica).

Czytaj także:

Karty płatnicze dla dzieci poniżej 13. roku życia

Młodzi finansiści

Wszystko o IKO dla dzieci