2014.02.20

Edukacja, nadzieja, ekologia i zdrowie

Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała łącznie prawie 440 tysięcy złotych na pomoc potrzebującym. Możliwe stało się to dzięki 75 tysiącom klientów Inteligo, którzy używają karty płatniczej Visa payWave „Dobro procentuje”.

Podczas aktywacji karty klienci Inteligo mogą wybrać jeden z czterech obszarów, który chcą wspierać: EDUKACJĘ, NADZIEJĘ, EKOLOGIĘ lub ZDROWIE. Do każdego z tych obszarów przypisana jest inicjatywa, na rzecz której przekazywana jest część bankowych dochodów naliczonych od transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą przez klientów.

  • Do końca 2013 roku udało się w ten sposób wygenerować aż 440 tysięcy złotych, które wspomagają potrzebujących.

- Dzięki temu przedsięwzięciu realnie wpływamy na poprawę zdrowia, wspieramy aktywizację osób z dysfunkcją ruchu, budujemy solidarność społeczną z dziećmi i młodzieżą zagrożonymi wykluczeniem społecznym, a także chronimy polskie rzeki przed degradacją. Jesteśmy niezwykle dumni z tego, że możemy tak szczytne inicjatywy wspierać regularnie, a na dodatek przy tak licznym udziale klientów Inteligo - mówi Urszula Kontowska, Prezes Fundacji PKO Banku Polskiego.

W obszarze EDUKACJA Bank udziela wsparcia Stowarzyszeniu "Siemacha", które od lat trafnie diagnozuje potrzeby młodych ludzi, rozpoznaje zagrożenia, jakie niesie wkraczanie w dorosły świat i oferuje im pomoc, jakiej szukają - na przykład poprzez tworzenie placówek edukacyjno-wychowawczych na terenie galerii handlowych, gdy te stały się miejscem, w którym młodzi ludzie chętnie spędzają wolny czas. Z przekazanej darowizny realizują program "Pomnażamy młode talenty" w tej grupie społecznej.

Stowarzyszenie Pomocy Niepełnosprawnym Kierowcom SPINKA to beneficjent karty Inteligo w obszarze NADZIEJA. Głównym celem Stowarzyszenia jest tworzenie kompletnej oferty usług motoryzacyjnych dla osób z różnymi dysfunkcjami, co przełoży się na zwiększenie ich aktywności zawodowej i społecznej. SPINKA organizuje kursy prawa jazdy dla osób niepełnosprawnych fizycznie i "towarzyszy" kursantom na każdym etapie: zdania państwowego egzaminu, zakupie własnego auta i jego adaptacji według indywidualnych potrzeb.

W obszarze EKOLOGIA beneficjentem karty "Dobro procentuje" jest Stowarzyszenie Ekologiczno-Kulturalne Klub Gaja, organizator kilkuletniego projektu edukacyjnego "Zaadoptuj Rzekę", którego celem jest inspirowanie społeczności lokalnych do angażowania się w ochronę rzek, strumieni, jezior, stawów, a także Morza Bałtyckiego i ich nabrzeży.

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa organizowana przez PKO Bank Polski od 2009 roku jest natomiast wspierana w obszarze ZDROWIE. Celem akcji jest zachęcenie jak największej liczby osób do regularnego oddawania krwi, ale także popularyzacja idei krwiodawstwa i przełamywanie związanych w nią barier.

  • Do tej pory do Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa przyłączyło się prawie 5,7 tys. osób. Spośród nich krew oddało około 4,2 tys., przekazując potrzebującym łącznie prawie 1900 litrów krwi.

Karta płatnicza Inteligo Visa payWave "Dobro procentuje" jest wydawana bezpłatnie do rachunków głównych Inteligo prowadzonych zgodnie z obowiązującą od 11. maja 2010 roku Tabelą opłat i prowizji. Umożliwia między innymi dokonywanie transakcji bezstykowych w technologii Visa payWave do 50 zł bez podawania karty sprzedawcy oraz podpisu, zakupy przez internet i telefon oraz we wszystkich punktach handlowo-usługowych z logo Visa. Ponadto klienci mogą dokonywać transakcji gotówkowych we wszystkich bankomatach oznaczonych symbolem Visa, wypłacać gotówkę bez dodatkowych opłat z szerokiej sieci bankomatów PKO Banku Polskiego i BZ WBK, doładowywać telefony komórkowe w bankomatach PKO Banku Polskiego, czy swobodnie ustalać limity karty w serwisie internetowym lub u konsultanta Inteligo. Nazwa karty jest tożsama z hasłem przyświecającym działalności Fundacji PKO Banku Polskiego: "Dobro procentuje".

Czytaj także:

1% dobrego serca pomoże odmienić los potrzebujących
Pomaganie innym to najlepiej oprocentowana lokata
Wśród liderów filantropii

loaderek.gifoverlay.png