2019.04.01

Kalendarz 100 lat śmiałych decyzji PKO Banku Polskiego potrójnie nagrodzony

W V edycji Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art, kalendarz PKO Banku Polskiego na 2019 rok zwyciężył w trzech kategoriach – kalendarz wieloplanszowy, trójdzielny oraz najlepsza ilustracja.

12 wydarzeń z historii Banku

Jubileusz 100-lecia powstania PKO Banku Polskiego to idealny czas, by przypomnieć i pokazać wyjątkową funkcję, jaką Bank pełnił kiedyś i odgrywa dziś w rozwoju krajowej gospodarki.

Na kartach kalendarza przedstawionych zostało 12 wydarzeń z historii Banku, będących inspiracją do śmiałego wejścia w kolejne stulecie. Symbole przeszłości i przyszłości obrazują początki śmiałych decyzji, przełomowych dokonań i wizjonerskich planów. Wśród nich znalazły się m.in. podpisanie przez marszałka Piłsudskiego dekretu założycielskiego Pocztowej Kasy Oszczędności, najlepsza na świecie aplikacja bankowości mobilnej IKO, Szkolne Kasy Oszczędności, logo Banku autorstwa Karola Śliwki czy budowa Portu w Gdyni.

Kalendarz wypełniają kolażowe ilustracje, których autorką jest Ewelina Karpowiak.

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Kalendarzy Zoom Art to wydarzenie potwierdzające, że z kalendarza można uczynić dzieło i z jego pomocą propagować sztukę. Eksperci od pierwszej edycji konkursu nagradzają kalendarze PKO Banku Polskiego.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Nasi w Porto! Niebawem Finał Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym

100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Łodzi

Inwestycje w rękach specjalistów

  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.15

   200 milionów transakcji w IKO

   Od początku funkcjonowania na rynku aplikacji mobilnej IKO klienci Banku wykonali z poziomu telefonu łącznie już 200 mln transakcji. Najczęściej zlecają za pomocą IKO przelewy, płacą za zakupy w sklepach internetowych, a także stacjonarnie zbliżeniowo.

   więcej
  Pokaż więcej