2019.04.01

Kalendarz 100 lat śmiałych decyzji PKO Banku Polskiego potrójnie nagrodzony

W V edycji Międzynarodowego Festiwalu i Konkursu Kalendarzy Zoom Art, kalendarz PKO Banku Polskiego na 2019 rok zwyciężył w trzech kategoriach – kalendarz wieloplanszowy, trójdzielny oraz najlepsza ilustracja.

12 wydarzeń z historii Banku

Jubileusz 100-lecia powstania PKO Banku Polskiego to idealny czas, by przypomnieć i pokazać wyjątkową funkcję, jaką Bank pełnił kiedyś i odgrywa dziś w rozwoju krajowej gospodarki.

Na kartach kalendarza przedstawionych zostało 12 wydarzeń z historii Banku, będących inspiracją do śmiałego wejścia w kolejne stulecie. Symbole przeszłości i przyszłości obrazują początki śmiałych decyzji, przełomowych dokonań i wizjonerskich planów. Wśród nich znalazły się m.in. podpisanie przez marszałka Piłsudskiego dekretu założycielskiego Pocztowej Kasy Oszczędności, najlepsza na świecie aplikacja bankowości mobilnej IKO, Szkolne Kasy Oszczędności, logo Banku autorstwa Karola Śliwki czy budowa Portu w Gdyni.

Kalendarz wypełniają kolażowe ilustracje, których autorką jest Ewelina Karpowiak.

Międzynarodowy Festiwal i Konkurs Kalendarzy Zoom Art to wydarzenie potwierdzające, że z kalendarza można uczynić dzieło i z jego pomocą propagować sztukę. Eksperci od pierwszej edycji konkursu nagradzają kalendarze PKO Banku Polskiego.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Nasi w Porto! Niebawem Finał Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym

100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Łodzi

Inwestycje w rękach specjalistów

loaderek.gifoverlay.png