2018.03.08

Kto dołączy do Akademii Analityka Danych?

W ramach Akademii Analityka Danych PKO Banku Polskiego trwa rekrutacja stażystów – przyszłych analityków ryzyka rynkowego. O szczegółach rozmawiamy Jackiem Kubanem, kierownikiem zespołu w Departamencie Kampanii Bezpośrednich i Kontrolingu Detalicznego PKO Banku Polskiego.

 

Jak najkrócej można opisać profil idealnego kandydata do Akademii Analityka Danych? 

Idealny kandydat bardzo lubi pracę z danymi oraz algorytmami zaawansowanej analityki, na podstawie których w krótkim czasie weryfikuje wcześniej postawione hipotezy, a w kolejnych krokach wydaje rekomendacje zmian, optymalizacji, a nawet stworzenia nowych funkcjonalności. Jest to osoba, która rozumie zagadnienia statystyczne a w połączeniu ze znajomością języków skryptowych odkrywa zależności między danymi, które w efekcie końcowym stanowić będą wartość dodaną w działalności Banku. Oprócz kompetencji twardych, idealny kandydat powinien być bardzo ciekawy świata. Dociekliwość – zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi, skrupulatność – precyzyjne działania, czy też wytrwałość w realizacji zadań to cechy, które charakteryzują prawdziwego analityka. 

Jakie są największe atuty odbycia stażu w PKO Banku Polskim?

Jako największy bank w Polsce możemy pochwalić się największą bazą kliencką w Polsce – ponad 9 mln. W czasie Akademii Analityka Danych będziesz miał okazję poznać doświadczonych ekspertów Big Data, którzy będą wspierać Cię w realizacji Twoich pomysłów. 

Dlaczego warto swoją ścieżkę rozwoju zawodowego związać z analityką danych?  

Analityka danych to przyszłość. W świecie coraz większej ilość danych transakcyjnych jak i jeszcze większej ilości danych pochodzących z sensorów urządzeń, wiedza „ekspercka” ustępuje twardym danym oraz wnioskom z nich płynącym. Umiejętność szybkiej analizy dużych danych, wydania rekomendacji zmian oraz ich realizacji stanowić będą przewagę konkurencyjną na rynku usług, za którą duże organizację będą odpowiednio wynagradzać swoich pracowników. 

Jakie kompetencje można rozwinąć/nabyć podczas stażu w Banku?  

W naszej pracy będziesz mógł rozwinąć kompetencje techniczne, korzystając z najnowszych technologii takich jak HADOOP, SAS, Oracle, R, Spark. Będziesz miał okazję zobaczyć jak wygląda praca z rozwiązaniami komercyjnymi i szeregiem dostępnych narzędzi typu Open Source. Oprócz kompetencji technicznych zdobędziesz wiedzę charakterystyczną dla sektora bankowego. W ramach naszej współpracy będziesz zaangażowany w prace projektowe przy realizacji strategii Banku na lata 2016-2020. Będziesz miał realny wpływ na przyszłość Banku! 

Oferta staży w PKO Banku Polskim  

Rozmawiała
Ewa Maciejewska
Departament Komunikacji Korporacyjnej

Czytaj także:

PKO Bank Polski na wiosennych targach pracy w całej Polsce

Wrocław szuka pracowników. XV Targi Pracy „Szybkie rekrutacje”

Targi pracy. Łódź wypływa na rynek pracy