2018.03.08

Kto dołączy do Akademii Analityka Danych?

W ramach Akademii Analityka Danych PKO Banku Polskiego trwa rekrutacja stażystów – przyszłych analityków ryzyka rynkowego. O szczegółach rozmawiamy Jackiem Kubanem, kierownikiem zespołu w Departamencie Kampanii Bezpośrednich i Kontrolingu Detalicznego PKO Banku Polskiego.

 

Jak najkrócej można opisać profil idealnego kandydata do Akademii Analityka Danych? 

Idealny kandydat bardzo lubi pracę z danymi oraz algorytmami zaawansowanej analityki, na podstawie których w krótkim czasie weryfikuje wcześniej postawione hipotezy, a w kolejnych krokach wydaje rekomendacje zmian, optymalizacji, a nawet stworzenia nowych funkcjonalności. Jest to osoba, która rozumie zagadnienia statystyczne a w połączeniu ze znajomością języków skryptowych odkrywa zależności między danymi, które w efekcie końcowym stanowić będą wartość dodaną w działalności Banku. Oprócz kompetencji twardych, idealny kandydat powinien być bardzo ciekawy świata. Dociekliwość – zadawanie pytań i szukanie odpowiedzi, skrupulatność – precyzyjne działania, czy też wytrwałość w realizacji zadań to cechy, które charakteryzują prawdziwego analityka. 

Jakie są największe atuty odbycia stażu w PKO Banku Polskim?

Jako największy bank w Polsce możemy pochwalić się największą bazą kliencką w Polsce – ponad 9 mln. W czasie Akademii Analityka Danych będziesz miał okazję poznać doświadczonych ekspertów Big Data, którzy będą wspierać Cię w realizacji Twoich pomysłów. 

Dlaczego warto swoją ścieżkę rozwoju zawodowego związać z analityką danych?  

Analityka danych to przyszłość. W świecie coraz większej ilość danych transakcyjnych jak i jeszcze większej ilości danych pochodzących z sensorów urządzeń, wiedza „ekspercka” ustępuje twardym danym oraz wnioskom z nich płynącym. Umiejętność szybkiej analizy dużych danych, wydania rekomendacji zmian oraz ich realizacji stanowić będą przewagę konkurencyjną na rynku usług, za którą duże organizację będą odpowiednio wynagradzać swoich pracowników. 

Jakie kompetencje można rozwinąć/nabyć podczas stażu w Banku?  

W naszej pracy będziesz mógł rozwinąć kompetencje techniczne, korzystając z najnowszych technologii takich jak HADOOP, SAS, Oracle, R, Spark. Będziesz miał okazję zobaczyć jak wygląda praca z rozwiązaniami komercyjnymi i szeregiem dostępnych narzędzi typu Open Source. Oprócz kompetencji technicznych zdobędziesz wiedzę charakterystyczną dla sektora bankowego. W ramach naszej współpracy będziesz zaangażowany w prace projektowe przy realizacji strategii Banku na lata 2016-2020. Będziesz miał realny wpływ na przyszłość Banku! 

Oferta staży w PKO Banku Polskim  

Rozmawiała
Ewa Maciejewska
Departament Komunikacji Korporacyjnej

Czytaj także:

PKO Bank Polski na wiosennych targach pracy w całej Polsce

Wrocław szuka pracowników. XV Targi Pracy „Szybkie rekrutacje”

Targi pracy. Łódź wypływa na rynek pracy  

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej