2018.09.14

PKO Bank Polski potrójnym zwycięzcą konkursu CEE Capital Markets & Fintech Awards

PKO Bank Polski zdobył aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji „Let's Fintech with PKO Bank Polski!” okazał się najlepszy w kategorii Institutional Innovator, technologia ZenCard została nagrodzona w kategorii Fintech Innovation of the Year, a Dom Maklerski PKO Banku Polskiego za najwyższą wartość pozyskanych transakcji.

Transformacja cyfrowa i wzrost innowacyjności usług bankowych to kluczowe elementy strategii PKO Banku Polskiego. Bank angażuje się w perspektywiczne projekty, inwestuje w branże przyszłości i współpracuje ze spółkami technologicznymi. Działania te zostały docenione w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji „Let's Fintech with PKO Bank Polski!” zwyciężył w kategorii Institutional Innovator, technologię spółki ZenCard nagrodzono w kategorii Fintech Innovation of the Year, a za najwyższą wartość transakcji wyróżniono Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Nagrody za innowacje, podczas uroczystej gali CEE Capital Markets & Fintech Awards, odebrali Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim oraz Jan Rekowski, dyrektor Biura Transakcji Rynku Kapitałowego w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego.

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” skierowany jest do start-upów oferujących nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych. W ramach programu Bank poszukuje rozwiązań z branży fintech, gotowych do przeprowadzenia zarówno pilotaży wewnętrznych, jak i produkcyjnych oraz start-upów chętnych do współpracy przy testowaniu środowiska API, które niedługo będzie służyć rozwojowi całego rynku usług fintech w Polsce. Model współpracy Banku ze startupami opiera się o cztery następujące po sobie, choć niezależne od siebie, elementy: implementacja, pilotaż rozwiązania, wsparcie rozwoju i inwestycja kapitałowa.

Start-upy uczestniczące w „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” mają do dyspozycji sześć oddziałów laboratoryjnych, które pomogą w testowaniu nowych rozwiązań, infrastrukturę IT dopasowaną do swoich potrzeb, czy dostęp do grupy mentorów, którzy pomogą wypracować najlepszy model biznesu dla oferowanego przez firmę rozwiązania.

Bank konsekwentnie inwestuje w nowe technologie. W ubiegłym roku, jako pierwsza polska instytucja finansowa, zainwestował w start-up fintechowy. Dziś ZenCard, jako spółka z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego oferująca technologię do lojalizacji klientów w połączeniu z terminalem płatniczym i dowolną kartą płatniczą klienta, pracuje nad budowaniem skali swojego rozwiązania.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego utrzymuje silną pozycję na rynku. W zeszłym roku brał udział w największych transakcjach IPO w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, tj.: DINO Polska i Play Communications oraz transakcjach sprzedaży pakietów akcji FAMUR, CCC. W pierwszym półroczu tego roku zrealizował transakcje o wartości ponad 7 mld zł na wtórnym rynku akcji oraz w transakcjach IPO i organizacji emisji obligacji (BGŻ BNP Paribas, PKN ORLEN, Echo Investment).

Nagrody CEE Capital Markets zostały rozdane już po raz czwarty. Pierwszy raz nagrodzono rozwiązania z obszaru fintech. Celem CEE Capital Markets & Fintech Awards jest zwrócenie uwagi globalnych inwestorów na dynamicznie rozwijające się firmy, gospodarkę i innowacje regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Inicjatorem konkursu jest CEE Business Media Sp. z o.o.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski liderem rynku kont i kart kredytowych

PKO Bank Polski liderem sektora bankowego

Pomysł jak z nut! Innowacyjny projekt nagrodzony w Gdyńskim Biznesplanie

  • Bankofinanse

   02019.02.21

   Zacznij odkładać już dziś na przyszłoroczne ferie

   Powrót po feriach do pracy jest trudny, ale jeszcze trudniej jest wrócić do finansowej równowagi po wyjeździe, który nadszarpnął domowy budżet. Jak nie wpaść w tarapaty przez kilkudniowy wypad w góry? Pomyśl o tym już dziś i zacznij odkładać na przyszłoroczne ferie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.19

   PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa

   Na Wydziale Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej wystartował przedmiot „Praktyczne aspekty cyberbezpieczeństwa”. Podczas wykładów i warsztatów eksperci PKO Banku Polskiego, którzy na co dzień zajmują się cyberbezpieczeństwem i walczą z zagrożeniami w sieci, będą dzielić się swoją praktyczną wiedzą ze studentami. Nowy przedmiot to odpowiedź na zapotrzebowanie rynku pracy. To pierwsza taka inicjatywa w Polsce.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

   Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.19

   Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

   Grupą najbardziej narażoną na próby wyłudzenia pieniędzy z rachunków bankowych są osoby starsze. W wielu miastach pracownicy naszych oddziałów, we współpracy z Departamentem Bezpieczeństwa, uczestniczą w szkoleniach, które mają uczulić seniorów na tego typu zagrożenia. W ostatnim czasie takie seminaria,, odbyły się w Zwoleniu i Lipsku. Kolejne, już niebawem, w Kozienicach.

   więcej
  • Z Banku

   02019.02.15

   40. rocznica wybuchu w Rotundzie. Pamiętamy!

   W 1979 r. w warszawskiej Rotundzie doszło do tragicznego wypadku. Wybuchł gaz, w wyniku czego zginęło 49 osób. Co roku Bank upamiętnia ofiary eksplozji składając kwiaty pod tablicą pamiątkową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.02.13

   Henryk Gruber – wizjoner swoich czasów

   W latach trzydziestych XX w. Prezes Henryk Gruber tchnął nowoczesność w PKO. Budował jej markę, zaufanie społeczne, potęgę finansową banku i wolnej Polski. Ten kapitał procentował w późniejszych latach.

   więcej
  Pokaż więcej