2018.09.14

PKO Bank Polski potrójnym zwycięzcą konkursu CEE Capital Markets & Fintech Awards

PKO Bank Polski zdobył aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji „Let's Fintech with PKO Bank Polski!” okazał się najlepszy w kategorii Institutional Innovator, technologia ZenCard została nagrodzona w kategorii Fintech Innovation of the Year, a Dom Maklerski PKO Banku Polskiego za najwyższą wartość pozyskanych transakcji.

Transformacja cyfrowa i wzrost innowacyjności usług bankowych to kluczowe elementy strategii PKO Banku Polskiego. Bank angażuje się w perspektywiczne projekty, inwestuje w branże przyszłości i współpracuje ze spółkami technologicznymi. Działania te zostały docenione w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji „Let's Fintech with PKO Bank Polski!” zwyciężył w kategorii Institutional Innovator, technologię spółki ZenCard nagrodzono w kategorii Fintech Innovation of the Year, a za najwyższą wartość transakcji wyróżniono Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Nagrody za innowacje, podczas uroczystej gali CEE Capital Markets & Fintech Awards, odebrali Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim oraz Jan Rekowski, dyrektor Biura Transakcji Rynku Kapitałowego w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego.

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” skierowany jest do start-upów oferujących nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych. W ramach programu Bank poszukuje rozwiązań z branży fintech, gotowych do przeprowadzenia zarówno pilotaży wewnętrznych, jak i produkcyjnych oraz start-upów chętnych do współpracy przy testowaniu środowiska API, które niedługo będzie służyć rozwojowi całego rynku usług fintech w Polsce. Model współpracy Banku ze startupami opiera się o cztery następujące po sobie, choć niezależne od siebie, elementy: implementacja, pilotaż rozwiązania, wsparcie rozwoju i inwestycja kapitałowa.

Start-upy uczestniczące w „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” mają do dyspozycji sześć oddziałów laboratoryjnych, które pomogą w testowaniu nowych rozwiązań, infrastrukturę IT dopasowaną do swoich potrzeb, czy dostęp do grupy mentorów, którzy pomogą wypracować najlepszy model biznesu dla oferowanego przez firmę rozwiązania.

Bank konsekwentnie inwestuje w nowe technologie. W ubiegłym roku, jako pierwsza polska instytucja finansowa, zainwestował w start-up fintechowy. Dziś ZenCard, jako spółka z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego oferująca technologię do lojalizacji klientów w połączeniu z terminalem płatniczym i dowolną kartą płatniczą klienta, pracuje nad budowaniem skali swojego rozwiązania.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego utrzymuje silną pozycję na rynku. W zeszłym roku brał udział w największych transakcjach IPO w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, tj.: DINO Polska i Play Communications oraz transakcjach sprzedaży pakietów akcji FAMUR, CCC. W pierwszym półroczu tego roku zrealizował transakcje o wartości ponad 7 mld zł na wtórnym rynku akcji oraz w transakcjach IPO i organizacji emisji obligacji (BGŻ BNP Paribas, PKN ORLEN, Echo Investment).

Nagrody CEE Capital Markets zostały rozdane już po raz czwarty. Pierwszy raz nagrodzono rozwiązania z obszaru fintech. Celem CEE Capital Markets & Fintech Awards jest zwrócenie uwagi globalnych inwestorów na dynamicznie rozwijające się firmy, gospodarkę i innowacje regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Inicjatorem konkursu jest CEE Business Media Sp. z o.o.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski liderem rynku kont i kart kredytowych

PKO Bank Polski liderem sektora bankowego

Pomysł jak z nut! Innowacyjny projekt nagrodzony w Gdyńskim Biznesplanie

  • Bankofinanse

   02018.11.15

   3 miliony aplikacji IKO

   Klienci PKO Banku Polskiego co sekundę płacą mobilnie w internecie, a do IKO logują się już częściej niż do serwisu bankowości internetowej iPKO. IKO przekroczyło właśnie rekordową liczbę 3 mln aktywnych aplikacji.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.09

   Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

   Ponad 100 rozmów z młodymi ludźmi, którzy chcą budować swoją ścieżkę kariery w finansach odbyli eksperci PKO Banku Polskiego podczas jesiennych Absolvent Talent Days w Krakowie. Studenci i absolwenci uczelni interesowali się m.in. przebiegiem procesu rekrutacji, udziałem w Akademiach Stażowych oraz możliwością podjęcia pracy w największym polskim banku. Ciekawa okazała się także, po raz pierwszy zaprezentowana na targach pracy, oferta dla marzących o własnym biznesie – możliwość współpracy agencyjnej z PKO Bankiem Polskim.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.06

   PKO Bank Polski „Firmą 100-lecia Niepodległości”

   Głosy internautów i kapituła konkursu zdecydowały o tym, że PKO Bank Polski zwyciężył w plebiscycie „Firma 100-lecia Niepodległości”. Otrzymał również wyróżnienie za wdrażane innowacje finansowe zmieniające bankowość, począwszy od książeczek oszczędnościowych po aplikację mobilną IKO.

   więcej
  • Z Banku

   02018.11.06

   Rekordowy kwartał w 100-letniej historii PKO Banku Polskiego

   Sprawna realizacja strategii Banku, w warunkach bardzo dobrej sytuacji gospodarczej Polski, pozwoliła grupie Banku na osiągnięcie historycznie wysokiego wyniku finansowego. Pomimo stabilnych, historycznie najniższych stóp procentowych NBP, zysk Banku wzrasta w dwucyfrowym tempie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.11.05

   Inwestycje alternatywne w dobra luksusowe w Polsce – nie tylko dla krezusów

   Dzieła sztuki, zabytkowe samochody lub wykwintne trunki – to przykłady inwestycji w dobra luksusowe, które do niedawna były zarezerwowane tylko dla najbogatszych. Ograniczenie inwestycji na rynku dóbr luksusowych w Polsce wynikało z potrzeby zaangażowania potężnych kwot oraz opłacenia profesjonalnego i godnego zaufania indywidualnego doradcy. Dziś w rynek dóbr luksusowych zainwestować może każdy – nawet bez milionów na koncie i eksperckiej wiedzy. Drzwi do wielkiego świata otwiera fundusz inwestycyjny PKO Dóbr Luksusowych Globalny.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.30

   Spotkaj się z ekspertami PKO Banku Polskiego na targach pracy w Krakowie!

   Planujesz karierę w finansach? Poszukujesz pracodawcy, który zapewnia ciekawy program stażowy? Przyjdź we wtorek 6 listopada na Absolvent Talent Days w Krakowie i odwiedź stoisko PKO Banku Polskiego.

   więcej
  Pokaż więcej