2018.09.14

PKO Bank Polski potrójnym zwycięzcą konkursu CEE Capital Markets & Fintech Awards

PKO Bank Polski zdobył aż trzy nagrody w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji „Let's Fintech with PKO Bank Polski!” okazał się najlepszy w kategorii Institutional Innovator, technologia ZenCard została nagrodzona w kategorii Fintech Innovation of the Year, a Dom Maklerski PKO Banku Polskiego za najwyższą wartość pozyskanych transakcji.

Transformacja cyfrowa i wzrost innowacyjności usług bankowych to kluczowe elementy strategii PKO Banku Polskiego. Bank angażuje się w perspektywiczne projekty, inwestuje w branże przyszłości i współpracuje ze spółkami technologicznymi. Działania te zostały docenione w międzynarodowym konkursie CEE Capital Markets & Fintech Awards. Program akceleracji „Let's Fintech with PKO Bank Polski!” zwyciężył w kategorii Institutional Innovator, technologię spółki ZenCard nagrodzono w kategorii Fintech Innovation of the Year, a za najwyższą wartość transakcji wyróżniono Dom Maklerski PKO Banku Polskiego.

Nagrody za innowacje, podczas uroczystej gali CEE Capital Markets & Fintech Awards, odebrali Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim oraz Jan Rekowski, dyrektor Biura Transakcji Rynku Kapitałowego w Domu Maklerskim PKO Banku Polskiego.

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” skierowany jest do start-upów oferujących nowatorskie podejście do tradycyjnych rozwiązań finansowych. W ramach programu Bank poszukuje rozwiązań z branży fintech, gotowych do przeprowadzenia zarówno pilotaży wewnętrznych, jak i produkcyjnych oraz start-upów chętnych do współpracy przy testowaniu środowiska API, które niedługo będzie służyć rozwojowi całego rynku usług fintech w Polsce. Model współpracy Banku ze startupami opiera się o cztery następujące po sobie, choć niezależne od siebie, elementy: implementacja, pilotaż rozwiązania, wsparcie rozwoju i inwestycja kapitałowa.

Start-upy uczestniczące w „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” mają do dyspozycji sześć oddziałów laboratoryjnych, które pomogą w testowaniu nowych rozwiązań, infrastrukturę IT dopasowaną do swoich potrzeb, czy dostęp do grupy mentorów, którzy pomogą wypracować najlepszy model biznesu dla oferowanego przez firmę rozwiązania.

Bank konsekwentnie inwestuje w nowe technologie. W ubiegłym roku, jako pierwsza polska instytucja finansowa, zainwestował w start-up fintechowy. Dziś ZenCard, jako spółka z grupy kapitałowej PKO Banku Polskiego oferująca technologię do lojalizacji klientów w połączeniu z terminalem płatniczym i dowolną kartą płatniczą klienta, pracuje nad budowaniem skali swojego rozwiązania.

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego utrzymuje silną pozycję na rynku. W zeszłym roku brał udział w największych transakcjach IPO w regionie Europy Centralnej i Wschodniej, tj.: DINO Polska i Play Communications oraz transakcjach sprzedaży pakietów akcji FAMUR, CCC. W pierwszym półroczu tego roku zrealizował transakcje o wartości ponad 7 mld zł na wtórnym rynku akcji oraz w transakcjach IPO i organizacji emisji obligacji (BGŻ BNP Paribas, PKN ORLEN, Echo Investment).

Nagrody CEE Capital Markets zostały rozdane już po raz czwarty. Pierwszy raz nagrodzono rozwiązania z obszaru fintech. Celem CEE Capital Markets & Fintech Awards jest zwrócenie uwagi globalnych inwestorów na dynamicznie rozwijające się firmy, gospodarkę i innowacje regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Inicjatorem konkursu jest CEE Business Media Sp. z o.o.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski liderem rynku kont i kart kredytowych

PKO Bank Polski liderem sektora bankowego

Pomysł jak z nut! Innowacyjny projekt nagrodzony w Gdyńskim Biznesplanie

  • Z Banku

   02018.09.24

   PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell

   PKO Bank Polski wszedł do grupy dużych spółek indeksu rynków rozwiniętych FTSE Russell. Stało się to po wrześniowej reklasyfikacji naszego rynku do statusu rozwiniętego. PKO Bank Polski jest jedyną spośród 37 polskich firm, która trafiła do tej grupy. To wyraz uznania zarówno dla siły polskiej gospodarki i stopnia zaawansowania rozwoju rodzimego rynku kapitałowego, jak i dla wiodącej pozycji największego polskiego banku, jego dotychczasowych sukcesów oraz strategicznego potencjału do dalszego rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.24

   Akademik, własny pokój czy kawalerka? Dylemat studenta po wakacjach

   Wakacje powoli kończą się również dla studentów. To najwyższy czas, by znaleźć zakwaterowanie na kolejny rok nauki. Do wyboru jest kilka opcji: akademik, kawalerka lub większe mieszkanie, bądź pokój do wynajęcia – każda dostosowana do indywidualnych preferencji i zasobności portfela. Niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku akademickiego sprawdzamy, co rynek nieruchomości ma do zaoferowania studentom i ile każe sobie za to płacić.

   więcej
  • Z Banku

   02018.09.21

   PKO Bank Polski wśród najatrakcyjniejszych pracodawców

   W rankingu Universum Poland po raz kolejny PKO Bank Polski znalazł się w gronie Top 10 najatrakcyjniejszych pracodawców. Innowacje technologiczne, bogaty pakiet świadczeń dla pracowników i działania zgodne z etyką to główne atrybuty Banku, na które studenci szczególnie zwracają uwagę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.21

   Biometria, czyli bankowość za dotknięciem palca. Zapomnij o hasłach!

   Płatności zbliżeniowe, identyfikacja biometryczna, funkcjonalne aplikacje mobilne i ekspresowe przelewy to przykłady innowacji, o których jeszcze kilka lat temu nam się nie śniło, a dziś z coraz większym trudem wyobrażamy sobie zarządzanie finansami bez nich. Eksperci PKO Banku Polskiego na bieżąco śledzą światowe trendy. Jakie nowinki ze świata bankowości i zaawansowanych technologii upowszechnią się w najbliższym czasie?

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.20

   Profil godny zaufania

   Gdy nie masz czasu załatwiać formalności w urzędzie, możesz skorzystać z Profilu Zaufanego dostępnego w serwisie iPKO oraz Inteligo. Tak robi już prawie 300 tys. klientów PKO Banku Polskiego. W ten sposób wiele spraw urzędowych załatwisz bez wychodzenia z domu, a do tego szybko i bezpiecznie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.09.18

   PKO Bank Polski udomowił technologię blockchain

   Po kilku miesiącach intensywnych prac nad zastosowaniem technologii blockchain do potwierdzania autentyczności i niezmienności dokumentów wysyłanych przez bank drogą elektroniczną, PKO Bank Polski dokonał pełnego wdrożenia rozwiązania i rozpoczyna historyczną cyfrową wysyłkę do klientów.

   więcej
  Pokaż więcej