2018.11.26

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

Kapituła konkursu Digital Champions 2018 przyznała PKO Bankowi Polskiemu dwie nominacje w kategorii Cyfrowy Ekosystem za program „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” oraz Cyfrowa Transformacja za Platformę Trudatum.

PKO Bank Polski angażuje się w perspektywiczne projekty, inwestuje w branże przyszłości i współpracuje ze spółkami technologicznymi. W ramach autorskiego programu Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” poszukuje i rozwija innowacyjne rozwiązania z obszaru usług finansowych, oferując m.in. środowisko testowe, wsparcie merytoryczne doświadczonych ekspertów, a nawet finansowe funduszu Venture Capital.

Dzięki zaangażowaniu w rozwój środowiska nowych technologii PKO Bank Polski wyznacza trendy na rynku i nadaje ton dyskusji o przyszłości rodzimej branży finansowej. Dokonał pierwszego w polskiej bankowości pełnego wdrożenia rozwiązania bazującego na blockchainie (platforma Trudatum), które jednocześnie jest największym zastosowaniem tej technologii w europejskim sektorze bankowym.

Bank zaangażował się również w projekt Chmury Krajowej. Spółka o tej nazwie będzie świadczyć kompleksowe usługi przechowywania i przetwarzania danych w modelu subskrypcyjnym.

Konkurs „Digital Champions” jest inicjatywą Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Jego celem jest promowanie najlepszych rozwiązań w obszarze transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, administracji publicznej, organizacji pozarządowych i instytucji edukacyjnych.

Agnieszka Skalska
PKO Bank Polski

Czytaj także:

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – szansa rozwoju dla kolejnych start-upów

Chmura Krajowa – milowy krok w cyfryzacji polskiej gospodarki

Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

  • Bankofinanse

   02019.03.26

   Maxi historia Mini Ratki

   Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   Pół miliona Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

   Już pół miliona klientów PKO Banku Polskiego założyło Profil Zaufany korzystając z serwisów transakcyjnych banku. Profil Zaufany pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług e-administracji, m.in. zweryfikowanie i zaakceptowanie rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, składanie wniosków o e-dowód, sprawdzenie liczby punktów karnych czy wysłanie pisma ogólnego do urzędu. Profil Zaufany można założyć bezpiecznie, szybko i całkowicie online w serwisach transakcyjnych iPKO i Inteligo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   iPKO - centrum zarządzania finansami

   Dostęp do serwisu iPKO ma obecnie 8,2 mln klientów PKO Banku Polskiego, blisko 4 mln z nich loguje się do niego minimum raz w miesiącu. Tą drogą realizują coraz więcej operacji bankowych, ale też załatwiają sprawy, które wcześniej wymagały wizyty w oddziale czy w urzędzie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  Pokaż więcej