2018.11.26

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

Kapituła konkursu Digital Champions 2018 przyznała PKO Bankowi Polskiemu dwie nominacje w kategorii Cyfrowy Ekosystem za program „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” oraz Cyfrowa Transformacja za Platformę Trudatum.

PKO Bank Polski angażuje się w perspektywiczne projekty, inwestuje w branże przyszłości i współpracuje ze spółkami technologicznymi. W ramach autorskiego programu Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” poszukuje i rozwija innowacyjne rozwiązania z obszaru usług finansowych, oferując m.in. środowisko testowe, wsparcie merytoryczne doświadczonych ekspertów, a nawet finansowe funduszu Venture Capital.

Dzięki zaangażowaniu w rozwój środowiska nowych technologii PKO Bank Polski wyznacza trendy na rynku i nadaje ton dyskusji o przyszłości rodzimej branży finansowej. Dokonał pierwszego w polskiej bankowości pełnego wdrożenia rozwiązania bazującego na blockchainie (platforma Trudatum), które jednocześnie jest największym zastosowaniem tej technologii w europejskim sektorze bankowym.

Bank zaangażował się również w projekt Chmury Krajowej. Spółka o tej nazwie będzie świadczyć kompleksowe usługi przechowywania i przetwarzania danych w modelu subskrypcyjnym.

Konkurs „Digital Champions” jest inicjatywą Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Jego celem jest promowanie najlepszych rozwiązań w obszarze transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, administracji publicznej, organizacji pozarządowych i instytucji edukacyjnych.

Agnieszka Skalska
PKO Bank Polski

Czytaj także:

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – szansa rozwoju dla kolejnych start-upów

Chmura Krajowa – milowy krok w cyfryzacji polskiej gospodarki

Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej