2018.11.26

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

Kapituła konkursu Digital Champions 2018 przyznała PKO Bankowi Polskiemu dwie nominacje w kategorii Cyfrowy Ekosystem za program „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” oraz Cyfrowa Transformacja za Platformę Trudatum.

PKO Bank Polski angażuje się w perspektywiczne projekty, inwestuje w branże przyszłości i współpracuje ze spółkami technologicznymi. W ramach autorskiego programu Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” poszukuje i rozwija innowacyjne rozwiązania z obszaru usług finansowych, oferując m.in. środowisko testowe, wsparcie merytoryczne doświadczonych ekspertów, a nawet finansowe funduszu Venture Capital.

Dzięki zaangażowaniu w rozwój środowiska nowych technologii PKO Bank Polski wyznacza trendy na rynku i nadaje ton dyskusji o przyszłości rodzimej branży finansowej. Dokonał pierwszego w polskiej bankowości pełnego wdrożenia rozwiązania bazującego na blockchainie (platforma Trudatum), które jednocześnie jest największym zastosowaniem tej technologii w europejskim sektorze bankowym.

Bank zaangażował się również w projekt Chmury Krajowej. Spółka o tej nazwie będzie świadczyć kompleksowe usługi przechowywania i przetwarzania danych w modelu subskrypcyjnym.

Konkurs „Digital Champions” jest inicjatywą Polskiej Izby Informatyki i Telekomunikacji. Jego celem jest promowanie najlepszych rozwiązań w obszarze transformacji cyfrowej przedsiębiorstw, administracji publicznej, organizacji pozarządowych i instytucji edukacyjnych.

Agnieszka Skalska
PKO Bank Polski

Czytaj także:

„Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – szansa rozwoju dla kolejnych start-upów

Chmura Krajowa – milowy krok w cyfryzacji polskiej gospodarki

Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

  • Bankofinanse

   02019.05.25

   Mamy sprawy, czyli Dzień Matki z BLIKIEM

   Dzień Matki to wyjątkowa okazja, na którą potrzebujemy nietuzinkowego prezentu. Nie idźmy na żywioł i przygotujmy się wcześniej – zamówmy stolik w ulubionej restauracji, kupmy bilet na wymarzoną sztukę lub wyjedźmy razem na wycieczkę. Pomoże nam w tym jedna z funkcji aplikacji mobilnej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  Pokaż więcej