2018.10.10

Wybieramy polską firmę 100-lecia

Zagłosuj na firmę 100-lecia. Wśród nominowanych jest PKO Bank Polski. Głosowanie trwa do 19 października br.

W plebiscycie „Firma 100-lecia Niepodległości” internauci mogą wybierać polskie przedsiębiorstwa oraz marki, które w ciągu ostatniego wieku wyraźnie zapisały się w naszej historii. Wśród firm, na które można głosować, znalazł się PKO Bank Polski, a wśród marek jeden z najbardziej rozpoznawalnych brandów – PKO.

Jak głosować?

Głosy można oddawać do 19 października poprzez stronę https://gospodarka100.niezalezna.pl/plebiscyt. W pierwszym kroku wybieramy firmę 100-lecia, a w drugim – markę. Głos jest ważny po kliknięciu w link autoryzacyjny wysłany na adres e-mail głosującego. Zagłosować można tylko raz.

Laureatów plebiscytu poznamy w listopadzie.

PKO Bank Polski

Od 100 lat marka PKO pozostaje dla wielu pokoleń Polaków symbolem wiarygodności, siły, stabilności i bezpieczeństwa. Naszym największym kapitałem jest zaufanie milionów Polaków, na które pracujemy nieprzerwanie od 1919 r.

Konsekwentnie dostarczamy klientom nowoczesne rozwiązania finansowe, adekwatne do ich potrzeb i ambicji. Zwiększamy jednocześnie skalę biznesu, wypracowujemy solidne – najwyższe w sektorze bankowym – zyski umacniając tym samym naszą pozycję niekwestionowanego lidera krajowego sektora bankowego. Od lat dynamicznie zwiększamy efektywność inwestycyjną, rozwijamy innowacyjność produktów i usług, umacniamy pozycję na rynku polskim i zaznaczamy obecność na arenie międzynarodowej.

Dominującym motywem strategii rozwoju PKO Banku Polskiego na lata 2016-2020 – „Wspieramy rozwój Polski i Polaków” – jest cyfrowa transformacja, zarówno procesów wewnątrzbankowych, jak i usług dla klientów. Doceniając potencjał innowacyjnych rozwiązań tworzonych przez polskich naukowców i młodych przedsiębiorców intensywnie współpracujemy i wspieramy środowisko rodzimych startupów.

Przejawem naszego społecznego zaangażowania jest także uczestnictwo w istotnych dla Polski projektach inwestycyjnych i cywilizacyjnych – od budowy miasta i portu w Gdyni w okresie międzywojnia po dostarczane dziś firmom i samorządom rozwiązania pozwalające realizować ambitne plany rozwoju.

Zapewnienie najlepszych produktów finansowych i kompleksowej oferty to nie wszystko, co PKO Bank Polski proponuje społeczeństwu. Ważnym elementem naszych działań jest zaangażowanie w projekty społeczne, które wpływają na poprawę jakości codziennego życia milionów Polaków, utrwalają pamięć historyczną i tożsamość narodową.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski liderem sektora bankowego
PKO Bank Polski w gronie dużych spółek indeksu FTSE Russell
PKO Bank Polski liderem rynku kont i kart kredytowych

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej