2019.04.30

To nie bajka, z kontem dla dzieci PKO Junior one też mogą płacić bezgotówkowo

Kiedyś historia o płaceniu kartą i telefonem brzmiała jak fantastyka. Dziś jest standardem, o którym wiedzą nawet najmłodsi. Zabierz dzieci na zakupy do księgarni, kup im ich ulubione bajki i pokaż, że dziś świat nie używa już gotówki.  

Karta Junior

Najlepiej uczymy się, gdy na końcu czeka nas nagroda. Dlatego pomysł, aby kupić dzieciom kilka nowych książek, jest strzałem w dziesiątkę. To świetny pretekst na wykorzystanie różnych sposobów płatności w realnym świecie – najpierw kartą, a potem także telefonem, choć taką sprawność pociechy uzyskają dopiero po ukończeniu 13 lat.

Dzieci bardzo szybko się uczą, więc nie martwmy się, zakładając konto dla dziecka, że będzie miało problemy z takimi zadaniami. Nowości technologiczne dzieci przyswajają natychmiast. Bez trudu połapią się w aplikacji IKO i platformy iPKO. Dajmy im chwilę, a wkrótce to one będą uczyć nas.

– PKO Bank Polski posiada ofertę konta bankowego dla dziecka PKO Junior, w ramach której mamy wiele ciekawych opcji. To świetny początek finansowej drogi młodego człowieka – mówi Agata Leszczyńska, doradca Oddziału 1 we Wrocławiu. – Aby z niej skorzystać, rodzic musi posiadać konto ROR w naszym Banku. Jeśli go nie ma, przed założeniem PKO Konta Dziecka musi otworzyć PKO Konto Rodzica.   

Dobrze mieć szczęście w kartach

Zanim dziecko skończy 13 lat, pod względem zarządzania kontem jest uzależnione od rodziców. Dziecko ma jednak w swoim koncie bankowym swoją kartę debetową PKO Junior. Jest ona zaprojektowana tak, aby korzystanie z niej było bezpieczne i proste. Jej niewątpliwą zaletą są płatności zbliżeniowe bez podawania karty sprzedawcy. Kod PIN wymagany jest jedynie dla transakcji zbliżeniowych powyżej 30 zł – mówi ekspert. – Limit dzienny przy standardowym użyciu karty wynosi maksymalnie 100 zł.

Konto bankowe dziecka i karta to również udogodnienie dla rodzica: dają pełną kontrolę nad wydatkami dziecka, wgląd do salda i historii Konta karty, pozwalają na zarządzanie dziennymi aplikacjami oraz zapewniają łatwe zasilanie konta przez IKO i iPKO. – Praktyczną funkcją konta PKO Junior jest także naklejka zbliżeniowa, dzięki której dziecko nie musi się martwić, że ją zgubi. Można ją nakleić na telefon lub inny gadżet, który ma często przy sobie – dodaje Agata Leszczyńska.

– Na tym etapie dziecko jeszcze nie płaci telefonem. Może jednak korzystać ze swojego
konta (dostęp pasywny bez możliwości dokonania transakcji) w
serwisie internetowym PKO Junior i aplikacji mobilnej PKO Junior. To dobry trening do czasu, gdy będzie mogło zostać właścicielem PKO Konta Pierwszego.

Aleksandra Pietruczuk

Czytaj także:

W realizacji wiosennych planów pomoże pożyczka gotówkowa Mini Ratka

IKE to tylko kwestia czasu

Pomaganie przez zbliżanie! Podsumowanie akcji