2018.08.28

Nauka bankowania z kartą PKO Junior dla dzieci poniżej 13. roku życia

Jak postępować z pieniędzmi? Naukę warto rozpocząć od najmłodszych lat. Mając to na uwadze PKO Bank Polski wprowadza do oferty nową kartę debetową PKO Junior dla dzieci poniżej 13. roku życia. Kartę w formie klasycznego plastiku lub naklejki zbliżeniowej mogą zamówić rodzice w serwisie transakcyjnym iPKO lub w oddziałach w całej Polsce.

Dzieci poniżej 13. roku życia już od kilku lat mogą w ramach PKO Junior uczyć się, pod okiem rodziców, zarządzania swoim budżetem czy korzystania z podstawowych narzędzi bankowych. Jednym z elementów tej oferty są karty płatnicze. Dotychczas były one dostępne w formie niespersonalizowanych kart przedpłaconych, a od dziś w postaci karty plastikowej z nazwiskiem dziecka lub naklejki zbliżeniowej. Umożliwiają one dokonywanie płatności w sklepach, płatności w intrenecie oraz wypłaty gotówki z bankomatów.

Kompleksowa oferta PKO Junior dla dzieci to nie tylko najlepsza możliwa praktyczna edukacja finansowa, ale także silne wsparcie obrotu bezgotówkowego w Polsce. Dotychczas nasi najmłodsi klienci używali swoich kart PKO Junior najczęściej do płacenia w sklepach. Ta rosnąca dzięki PKO Junior świadomość ekonomiczna najmłodszego pokolenia Polaków jest bezcenna – podkreśla Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO Banku Polskim.

Karta debetowa PKO Junior wydawana jest na wniosek rodzica (który musi posiadać dowolny ROR w PKO Banku Polskim) i jest przypisana do specjalnego rachunku karty. Dziecko, używając karty, korzysta ze środków, którymi został wcześniej zasilony rachunek karty. Zasilenia można dokonać w serwisie iPKO w Aplikacji rodzica, w aplikacji IKO, we wpłatomacie, przelewem z dowolnego banku, a także wpłatą gotówkową na rachunek karty w placówce PKO Banku Polskiego.

Karty plastikowe PKO Junior oraz naklejki są wydawane na 2 lata i automatycznie wznawiane do ukończenia przez dziecko 13 lat. Kartą zarządza rodzic, który w serwisie transakcyjnym iPKO, aplikacji mobilnej IKO lub poprzez call center może kartę aktywować, zasilić, zastrzec, nadać lub zmienić PIN, zmienić limity czy sprawdzić historię transakcji. Dziecko w serwisie internetowym PKO Junior może mieć też udostępnioną informację o stanie środków na koncie karty.

PKO Bank Polski od lat intensywnie rozwija swoją ofertę dla młodych klientów, oferując im nowoczesną bankowość z wielokanałowym i niezawodnym dostępem, innowacyjne rozwiązania, bezpieczeństwo, ale także szeroki kontekst edukacyjny. Dzięki tym działaniom bank prowadził na koniec II kwartału 2018 r. ponad 1,3 mln kont dla osób do 26. roku życia.

Karolina Tomczak
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Pieniądze dla dzieci – PKO Junior

Lekcja zarządzania finansami na wakacjach... nie tylko dla dziecka!

Fotka z Juniorem

  • Bankodzieci

   02019.06.18

   11 tysięcy uczniów w matematycznym starciu w Olsztynie!

   Znajdź sumę cyfr liczby 100 do potęgi 49 - 2019 albo znajdź wszystkie liczby pierwsze p, takie że p + 10 oraz p + 20 są również liczbami pierwszymi – to tylko przykładowe zadania matematyczne, z którymi mierzyli się uczestnicy XVII edycji Warmińsko-Mazurskich Zawodów Matematycznych. W Olsztynie rozdano dyplomy, nagrody i listy gratulacyjne laureatom matematycznych zmagań.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.06.03

   Młody klient, dorosłe bankowanie

   Edukacja finansowa od najmłodszych lat i umiejętne zarządzanie minibudżetem zaprocentują w przyszłości świadomością i skutecznym rozporządzaniem „dorosłymi” finansami – mówi Małgorzata Kocoń, dyrektor Biura Młodego Klienta w PKO Banku Polskim.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.30

   Graj i uważaj! Kontroluj mikropłatności swego dziecka w „darmowych” grach!

   Gry komputerowe to fantastyczna zabawa. Wie o tym każdy, kto choć raz usiadł przed monitorem. Ale i one mają swoje ciemne strony. Dlatego warto mieć kontrolę nad finansami dzieci – mikropłatności w grach mogą pochłonąć całe kieszonkowe! Jak temu zaradzić? PKO Konto Dziecka daje możliwości, dzięki którym zapanujemy nad wydatkami dzieci.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.30

   Dzień wszystkich dzieci!

   „Ferdynand Wspaniały” w teatrze, Majka Jeżowska w ZOO czy kreatywne zajęcia w muzeum? A może filmowe warsztaty, budowanie domków dla biedronek lub spotkanie z Muminkami? Każdy sposób jest dobry, aby świętować Dzień Dziecka. PKO Bank Polski wszystkim dzieciom składa najlepsze życzenia!

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.29

   Sport, zabawa i nagrody – wielki rodzinny festyn w Policach

   W minioną niedzielę w Policach odbył się Powiatowy Festyn Rodzinny. Impreza „Z rodziną po zdrowie” została organizowana przez Starostwo Powiatowe wraz z Zespołem Szkół im. I. Łukasiewicza. Sponsorem wydarzenia był PKO Bank Polski.

   więcej
  • Bankodzieci

   02019.05.27

   Zabawki w akcji! Jak zorganizować atrakcje na Dzień Dziecka?

   Dzień Dziecka jest jak święta w czerwcu. Spędźmy go razem, na pikniku, spacerze albo w kinie. Niech kojarzy się ze wspólną zabawą. Nie zapominajmy również o prezentach. A może tak założyć dziecku konto?

   więcej
  Pokaż więcej