2019.03.21

E-urząd w PKO Banku Polskim

Gdy 100 lat temu powstawała Pocztowa Kasa Oszczędności, nikomu nawet się nie śniło, jak będzie wyglądała rzeczywistość w 2019 r. Bez wychodzenia z domu załatwiamy dziś długą listę spraw urzędowych, a PKO Bank Polski pozostaje liderem budowy polskiego e-państwa.

Jak powstaje e-państwo

04 2016 
RODZINA 500+

05 2016
PUE ZUS

10 2016
PROFIL ZAUFANY

03 2017
WNIOSKI PIT-WZ

PKO Bank Polski jako pierwszy włączył się w rządowy program Rodzina 500+. Dzięki temu Klienci Banku mogą elektronicznie wypełnić wniosek o świadczenie wychowawcze, dostępny w serwisach iPKO i Inteligo.

Jako pierwszy polski Bank PKO udostępnił w 2016 r. możliwość założenia profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS przez bankowość elektroniczną. Dzięki niemu Klienci uzyskali dostęp do informacji znajdujących się na ich koncie osobistym na portalu elektronicznym ZUS.

PKO Bank Polski jako pierwszy umożliwił swoim Klientom założenie Profilu Zaufanego za pośrednictwem bankowości elektronicznej. Dzięki niemu mogą bez wychodzenia z domu załatwić wiele spraw urzędowych, m.in. złożyć wniosek o wydanie dowodu osobistego w serwisie ePUAP, dopisać się do listy wyborców czy zarejestrować w urzędzie pracy.

Klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą rozliczyć się z obowiązku rocznego zeznania podatkowego przez swój bankowy serwis transakcyjny. Aby skorzystać z tej opcji, Klient musi złożyć wniosek PIT-WZ w serwisie transakcyjnym. Jego wypełnienie trwa kilka minut, a podatnik podaje tylko kilka informacji o sobie, z których już część jest uzupełniana automatycznie przez system.

 

04 2017 SPRAWDZANIE PUNKTÓW KARNYCH

01 2018 ZAKŁADANIE
FIRMY PRZEZ iPKO (CEIDG)

07 2018 WYPRAWKA
SZKOLNA „DOBRY START”

Kierowcy sprawdzają punkty karne przez serwisy iPKO oraz Inteligo. W ciągu dwóch dni od uruchomienia tej usługi do swojego Profilu Zaufanego zalogowano się blisko 80 tys. razy. W tym czasie klienci PKO Banku Polskiego otworzyli też 17 tys. nowych Profili.

Przełom w rozwoju usług e-administracji w Polsce – można zarejestrować firmę przez bankowość elektroniczną iPKO. Złożenie odpowiedniego wniosku pozwala na jednoczesną rejestrację firmy w CEIDG oraz otwarcie rachunku firmowego w PKO Banku Polskim, bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie. To pierwsze tego typu wdrożenie na polskim rynku.

Klienci Banku mogą składać wnioski o wyprawkę szkolną przez iPKO oraz Inteligo. „Dobry start” to kolejny rządowy program wsparcia polskich rodzin. Tylko w ciągu kilkudziesięciu godzin od momentu umożliwienia składania wniosków przez serwisy transakcyjne Banku wysłano ich prawie 53 tys.!

Lidia Majewska

Czytaj także:

e-Prawnik. Nowa usługa dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

IKO to najlepszy mobilny bank

Sto lat śmiałych decyzji

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej