2019.03.19

IKO to najlepszy mobilny bank

Od 2013 r. aplikacja IKO pozwala zarządzać kontem z telefonu. Można m.in. wykonywać przelewy, wypłacać gotówkę z bankomatów, skanować i opłacać faktury, złożyć wniosek o otwarcie konta czy płacić zbliżeniowo.

IKO pozwala zarządzać kontem z telefonu

W tym roku IKO po  raz  drugi zostało uznane przez „Retail Banker International”, wydawany od ponad 30 lat brytyjski miesięcznik finansowy, za najlepszą aplikację bankową na świecie. Zostawiło w tyle rozwiązania takich światowych gigantów jak Bank of America, JP Morgan Chase czy Barclays. IKO stało się tak popularne, że w 2018 r. było już przeszło 3 mln aktywnych aplikacji, 60 tys. logowań na godzinę i 5,5 mln „tapnięć” na dobę.

Obecnie więcej użytkowników loguje się na konto przez IKO niż przez stronę internetową iPKO. Wchodzenie na konto mobilne staje się pewnym rytuałem dnia. Buduje to więź między Bankiem a klientem. Zdarzają się takie osoby, które po rozstaniu z PKO Bankiem Polskim wracają do niego właśnie dla aplikacji IKO. Bank odpowiada na potrzeby zgłaszane przez użytkowników IKO, a ich opinie wpływają na kierunki stałego udoskonalania aplikacji. Klienci, którzy korzystają z bankowości mobilnej, chwalą IKO za to, że jest przejrzyste, intuicyjne i bardzo funkcjonalne.

Bożena z Gliwic

Aplikację IKO wykorzystuję przede wszystkim do robienia przelewów i opłacania rachunków. Często sprawdzam też stan konta, a czasami także stan konta mojego dziecka i to, na co wykorzystuje swoje pieniążki. Korzystam z IKO od ok. 2 lat. Jest łatwe w obsłudze, jasne i przejrzyste. Kiedy czekam na przelew, wystarczy jeden ruch ręki i wiem, czy przyszedł. Kiedyś korzystałam też z dostępu do konta przez strony internetowe. Teraz już praktycznie tego nie robię – aplikacja daje znacznie większą wygodę.

Jeremi, student drugiego roku prawa z Warszaw

Z IKO mogę skorzystać w każdej chwili i w każdym miejscu, gdzie tylko smartfon ma zasięg sieci. Kiedyś logowałem się z laptopa albo z telefonu do serwisu iPKO, ale aplikacja IKO jest bardziej użyteczna. Po co mam wchodzić na konto przez www, jeśli mogę wszystko załatwić z poziomu aplikacji? To wygoda, a dla mnie już przyzwyczajenie. Aplikacji używam od początku studiów. Loguję się PIN-em, ale można też odciskiem palca – jak wygodniej. Oczywiście robię przelewy, opłacam rachunki. Czasem płacę też zbliżeniowo w sklepach. Oczywiście często sprawdzam stan konta.

Joanna z Kłodzka

IKO zapewnia mi wszystko, czego potrzebuję. Z telefonu wykonuję przelewy, płacę w sklepach. Właściwie chyba codziennie zaglądam na konto. Jeśli spodziewany przelew się opóźnia, mogę skontrolować zleceniodawcę, zadzwonić do niego i wypytać o powody. Korzystałam kiedyś z iPKO, ale teraz wolę aplikację na telefon. Używam jej od kilku lat i widzę, że grafika zmienia się pod kątem wyglądu, a liczba funkcji jest coraz większa. Jeśli szykują się jakieś prace serwisowe,to zawsze jestem uprzedzana. Aplikację IKO mają także moje dziecko i mąż. Mieszkam w Kłodzku, ale korzystam z oddziału w Polanicy. Nie muszę tam często jeździć, bo dostęp do konta mam zawsze i wszędzie.

Bogdan Kowalski

Czytaj także:

Sto lat śmiałych decyzji

Siódma edycja konferencji CEE Capital Markets

#zajmijstanowisko, czyli PKO Bank Polski na targach pracy

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej