2018.04.24

IKO jest łatwe!

Coraz więcej klientów banków przekonuje się do obsługi swoich finansów przez komórkę – mamy ją przecież zawsze przy sobie. Na dodatek, gdy do dyspozycji jest świetne narzędzie w postaci aplikacji, wszystko staje się jeszcze łatwiejsze.

Podstawowe funkcje, z których można skorzystać w aplikacji mobilnej banku w telefonie, to sprawdzenie salda rachunku oraz historii operacji. W ten sposób ma się swoje finanse zawsze pod kontrolą. Przydatne na co dzień, a także niezwykle wygodne, jest płacenie telefonem w sklepach stacjonarnych. Można to robić albo zbliżeniowo (jeśli smartfon ma taką techniczną możliwość w postaci funkcji NFC), albo za pomocą 6-cyfrowego kodu BLIK z aplikacji IKO, który przepisujemy na terminal.

Ogromną popularnością cieszą się także płatności w internecie za pomocą telefonu i kodu BLIK – są szybkie, wygodne i nie wymagają logowania ani podawania żadnych wrażliwych danych. Gdy zapomnimy portfela lub nie mamy przy sobie karty, aplikacja mobilna przyjdzie nam z pomocą – umożliwia bowiem wypłatę gotówki z bankomatu bez użycia karty. A gdy chcemy zwrócić znajomemu pieniądze za kawę, najwygodniej i najszybciej zrobić to za pomocą przelewu na telefon. Nie musimy znać długiego numeru konta – wystarczy numer telefonu, a przelew zostanie zaksięgowany na koncie kolegi natychmiast. W oddziałach PKO Banku Polskiego w całej Polsce do dyspozycji klientów są Ambasadorzy IKO – specjalnie przeszkoleni i wyposażeni w nowoczesne smartfony wybrani doradcy, którzy promują IKO.

Najnowsze raporty PRNews umocniły PKO Bank Polski na pozycji lidera bankowości mobilnej w Polsce: prawie 2,3 mln klientów korzystających z banku za pośrednictwem urządzenia mobilnego (IKO, wersja lajt i pełna wersja serwisu iPKO), prawie 1,3 mln klientów, którzy przynajmniej raz w miesiącu logują się do aplikacji IKO, 14 mln transakcji mobilnych w IV kwartale i ponad 685 tys. klientów, którzy do banku logują się tylko z komórki. Wzrost liczby aktywnych użytkowników w ostatnim roku wyniósł 120 proc., co wiąże się również ze wzrostem liczby transakcji mobilnych. Obecnie w IKO realizowanych jest prawie 1,5 mln transakcji (wzrost o 23 proc. wobec poprzedniego kwartału!).

Marek Krysiak, doradca w Oddziale 11  PKO Banku Polskiego w Łodzi

Aplikacja mobilna przydaje się chociażby do wypłat z bankomatu. Wyobraźmy sobie sytuację: stoisz przy bankomacie i… ups, zostawiłeś portfel w samochodzie. Co teraz? Telefon w dłoń i wypłata BLIK-iem! Do tego dochodzą przelewy na telefon, np. zrzutka na pizzę (bezgotówkowo i bezproblemowo) czy płatności za zakupy BLIK-iem przez internet (kupiłem buty, płacę – klik i mam BLIK). IKO pomaga w codziennym funkcjonowaniu, zapewniając szybki dostęp do swoich pieniędzy. Po zainstalowaniu staje się nieodłącznym partnerem dnia. Wiedząc, że można mieć opory (ja też je na początku miałem) mówię wprost: „Nie spróbujesz, nie poczujesz”.

Małgorzata Dziedzic, doradca w Oddziale 1  PKO Banku Polskiego w Kielcach

IKO wykorzystuję codziennie: do wykonywania przelewów, wypłat w bankomatach, płacenia za zakupy przez internet. Doceniłam też funkcję czasowego blokowania kart – wychodząc z pokoju hotelowego, zostawiłam w nim portfel z kartami, a ja mogłam dobrze się bawić na stoku. Nieocenioną funkcją jest też przelew na telefon, dzięki któremu nie tylko rozliczam „składki koleżeńskie”, ale też w szybki sposób transferuję pieniądze z jednego banku do drugiego bez potrzeby znania długiego numeru rachunku odbiorcy. Dla mnie najlepszym sposobem na zachęcenie klienta do IKO jest pokazanie go na swoim telefonie. Aplikacja jest bardzo prosta w obsłudze i intuicyjna.

Karolina Tomczak ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego najlepsza w rankingu 100 banków na świecie

Nagrodziliśmy klientkę, która aktywowała 2-milionową aplikację IKO!

Nowe funkcje w iPKO dla klientów indywidualnych – szybko i prosto

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej