Najlepsze na świecie IKO dla każdego!
Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego jest bezapelacyjnie najlepsza na świecie i ciągle jest udoskonalana. 7 marca IKO obchodzi 6. urodziny. Dzięki niemu, w dowolnym miejscu i w każdej chwili, można korzystać z usług bankowych i nie tylko. Od płatności zbliżeniowych, wypłat z bankomatów, założenia lokaty np. na 100-lecie PKO Banku Polskiego po skanowanie faktur i tworzenie kodu QR.
Smartfon to dziś nie tylko telefon i stylowy gadżet, ale także minikomputer, aparat fotograficzny, czytnik, odtwarzacz muzyki, a nawet telewizor. Wszystko to za sprawą przeróżnych aplikacji. Dzięki nim możemy się komunikować, robić zakupy, umówić się do lekarza, załatwić sprawę w urzędzie, a także korzystać z banków. Smartfon stał się „centrum zarządzania” codziennością. Z badań wynika, że ze smartfonów korzysta już ponad 64 proc. Polaków. Każdy z nich może nosić ze sobą swój wirtualny bank. Pozostaje tylko pytanie: czy każdy z nich jest dobry?
Numer jeden po raz drugi
O możliwościach tzw. kieszonkowych banków decydują mobilne aplikacje, a mając IKO możemy być pewni, że nasz jest najlepszy na świecie! Autorska aplikacja PKO Banku Polskiego ponownie okazała się bezkonkurencyjna w rankingu brytyjskiego Retail Banker International, w którym udział brali tacy bankowi giganci jak JP Morgan Chase, Barclays czy Bank of America. Klienci dwóch największych sklepów z aplikacjami wystawili IKO już ponad 300 tys. ocen, których średnia to 4,8 na 5 możliwych gwiazdek. IKO jest przyjazna klientom, a oni to doceniają.
Co możesz z IKO?
Największym atutem IKO jest to, że zmienia się wraz użytkownikami, którzy chętnie dzielą się swoimi sugestiami. W ten właśnie sposób uruchomiono funkcję aplikacji „Pomagaj z nami”.” Zaproponował ją na portalu społecznościowym jeden z użytkowników IKO. Dzięki temu, każdy może pomóc podopiecznym dowolnej organizacji lub wesprzeć jedną z inicjatyw Fundacji PKO Banku Polskiego.
Tylko w ostatnim czasie aplikacja wzbogaciła się o kilka funkcji, np. możliwość skanowania faktur (także tych bez kodu QR), obsługę kart wielowalutowych, wyświetlanie wizerunków kart płatniczych oraz dodatkowy sposób autoryzacji transakcji zbliżeniowych. Użytkownicy mogą korzystać z usługi Zakupy bez kodu BLIK, płacić w zaufanych sklepach internetowych jednym kliknięciem oraz korzystać z kantoru umożliwiającego wygodną i szybką wymianę walut z dowolnego miejsca o każdej porze. W aplikacji można też zakładać lokaty, wśród których najnowszą propozycją jest Lokata na 100-lecie Banku na nowe środki z oprocentowaniem 1,919 proc. w skali roku.
Coraz więcej IKO-wiczów
Obecnie IKO to ponad 3,2 mln aktywnych aplikacji. Tylko w czwartym kwartale 2018 r. jej użytkownicy wykonali ponad 28 mln transakcji mobilnych. W tym samym okresie liczba klientów, którzy przez aplikację logowali się do Banku, sięgnęła prawie 1,1 mln. Klienci PKO Banku Polskiego w każdej minucie zlecają ponad 100 przelewów w IKO, co godzinę logują się do aplikacji aż 60 tys. razy, a w ciągu doby Bank notuje nawet 5,5 mln tapnięć.
W kolejnych miesiącach w aplikacji pojawi się m.in. możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz opłacenia parkingu, a także mobilna autoryzacja. Bank pracuje też nad projektem „Talk to IKO”, który umożliwi sterowanie aplikacją, a w przyszłości także innymi usługami dodanymi, za pomocą głosu.
Z raportu PRNews.pl wynika, że na koniec 2018 r. było w Polsce ok. 8,5 mln użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. Zdecydowanie najwięcej, bo blisko 1,9 mln, korzystało z IKO autorstwa PKO Banku Polskiego. Aktywność użytkowników IKO wciąż rośnie. To pokazuje jak jest proste, intuicyjne i funkcjonalne. W ostatnim kwartale 2018 r. za pomocą aplikacji banków uwzględnionych w zestawieniu wykonano ok. 89,2 mln transakcji finansowych. To olbrzymi, bo niemal dwukrotny wzrost w porównaniu do danych z analogicznego okresu 2017 r. (47,7 mln).
Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa
Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”
Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?