2019.02.19

Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.

PKO Bank Polski jest pierwszym bankiem, który udostępnił swoim klientom tę szybką metodę płatności podatku.

Klienci mogą zlecać przelewy podatkowe po wyborze metody płatności „Płacę z iPKO” lub „Płacę z Inteligo”. Opłacenie podatku będzie przebiegało w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłej transakcji Płacę z iPKO lub Płacę z Inteligo z tą różnicą, że na formatce przelewu pojawią się wypełnione od razu dane typowe dla przelewu podatkowego.

Jak przebiega płatność?

 1. Klient wybiera na stronie ikonkę „Płacę z iPKO” lub „Płacę z Inteligo”
 2. Pojawia się standardowa strona do logowania do wybranego przez klienta serwisu
 3. Następnie prezentowane są dane transakcji dla dopłaty podatku. Na ekranie są widoczne typowe dane dla przelewu podatkowego (symbol formularza, identyfikator klienta, okres płatności, nazwa US, NRB US itp.)
 4. Klient wybiera rachunek lub kartę kredytową, z którego/ej będzie realizowany przelew podatku
 5. Do zapłacenia podatku będzie potrzebny kod z bieżącego narzędzia autoryzacyjnego
 6. Po wykonaniu płatności klient wraca na ekran portalu, z którego rozpoczął realizację płatności

Zlecenie przelewu podatkowego w serwisie „Twój e-PIT” jest dużo prostsze niż zlecenie tradycyjnego przelewu podatkowego – wszystkie dane potrzebne do jego zrealizowania podstawiane są automatycznie.

Dane podatnika, nazwa i numer rachunku właściwego urzędu skarbowego są przekazywane do banku z portalu podatkowego Ministerstwa Finansów. Klient musi tylko autoryzować płatność.

Joanna Fatek
starszy specjalista w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

Jak robić biznes w 2019 r.? Nowe stawki składek ZUS i zmiany w prawie podatkowym

Planujesz swoją karierę zawodową? Sprawdź się w PKO Banku Polskim!

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej