2019.02.19

Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

Na portalu podatkowym Ministerstwa Finansów „Twój e-PIT” (podatki.gov.pl) podatnicy mogą zobaczyć już swoje roczne zeznania podatkowe PIT-37 i PIT-38 za 2018 r. Do ich decyzji pozostaje, czy chcą skorzystać z rozliczenia przygotowanego przez administrację skarbową, czy też rozliczyć się samodzielnie. W przypadku wybrania pierwszej opcji i sytuacji gdy jest potrzeba dopłaty podatku, klienci PKO Banku Polskiego oraz Inteligo mogą zlecić przelew podatkowy Paybynet bezpośrednio z serwisu „Twój ePIT”.

PKO Bank Polski jest pierwszym bankiem, który udostępnił swoim klientom tę szybką metodę płatności podatku.

Klienci mogą zlecać przelewy podatkowe po wyborze metody płatności „Płacę z iPKO” lub „Płacę z Inteligo”. Opłacenie podatku będzie przebiegało w taki sam sposób, jak w przypadku zwykłej transakcji Płacę z iPKO lub Płacę z Inteligo z tą różnicą, że na formatce przelewu pojawią się wypełnione od razu dane typowe dla przelewu podatkowego.

Jak przebiega płatność?

 1. Klient wybiera na stronie ikonkę „Płacę z iPKO” lub „Płacę z Inteligo”
 2. Pojawia się standardowa strona do logowania do wybranego przez klienta serwisu
 3. Następnie prezentowane są dane transakcji dla dopłaty podatku. Na ekranie są widoczne typowe dane dla przelewu podatkowego (symbol formularza, identyfikator klienta, okres płatności, nazwa US, NRB US itp.)
 4. Klient wybiera rachunek lub kartę kredytową, z którego/ej będzie realizowany przelew podatku
 5. Do zapłacenia podatku będzie potrzebny kod z bieżącego narzędzia autoryzacyjnego
 6. Po wykonaniu płatności klient wraca na ekran portalu, z którego rozpoczął realizację płatności

Zlecenie przelewu podatkowego w serwisie „Twój e-PIT” jest dużo prostsze niż zlecenie tradycyjnego przelewu podatkowego – wszystkie dane potrzebne do jego zrealizowania podstawiane są automatycznie.

Dane podatnika, nazwa i numer rachunku właściwego urzędu skarbowego są przekazywane do banku z portalu podatkowego Ministerstwa Finansów. Klient musi tylko autoryzować płatność.

Joanna Fatek
starszy specjalista w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

Jak robić biznes w 2019 r.? Nowe stawki składek ZUS i zmiany w prawie podatkowym

Planujesz swoją karierę zawodową? Sprawdź się w PKO Banku Polskim!

  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Karty i bankomaty z coraz większymi możliwościami

   Karty płatnicze i bankomaty znamy niemal od 30 lat. Dają nam coraz więcej możliwości. Polubiliśmy je, ale otwieramy się też na jeszcze nowocześniejsze narzędzia: bankowość mobilną i samoobsługową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.21

   Czysta kalkulacja – wiosenne porządki za niewielkie pieniądze

   Nikt specjalnie nie lubi sprzątać, ale wiosenne sprzątanie jest zupełnie inne. Świeci już słońce, mamy więcej energii, a przy okazji możemy wymienić sprzęty, coś odmalować i zaaranżować taras. Zrób więc raz do roku domową rewolucję!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.21

   E-urząd w PKO Banku Polskim

   Gdy 100 lat temu powstawała Pocztowa Kasa Oszczędności, nikomu nawet się nie śniło, jak będzie wyglądała rzeczywistość w 2019 r. Bez wychodzenia z domu załatwiamy dziś długą listę spraw urzędowych, a PKO Bank Polski pozostaje liderem budowy polskiego e-państwa.

   więcej
  Pokaż więcej