2019.03.07

Najlepsze na świecie IKO dla każdego!

Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego jest bezapelacyjnie najlepsza na świecie i ciągle jest udoskonalana. 7 marca IKO obchodzi 6. urodziny. Dzięki niemu, w dowolnym miejscu i w każdej chwili, można korzystać z usług bankowych i nie tylko. Od płatności zbliżeniowych, wypłat z bankomatów, założenia lokaty np. na 100-lecie PKO Banku Polskiego po skanowanie faktur i tworzenie kodu QR.

Korzystaj z bankowości mobilnej

Smartfon to dziś nie tylko telefon i stylowy gadżet, ale także minikomputer, aparat fotograficzny, czytnik, odtwarzacz muzyki, a nawet telewizor. Wszystko to za sprawą przeróżnych aplikacji. Dzięki nim możemy się komunikować, robić zakupy, umówić się do lekarza, załatwić sprawę w urzędzie, a także korzystać z banków. Smartfon stał się „centrum zarządzania” codziennością. Z badań wynika, że ze smartfonów korzysta już ponad 64 proc. Polaków. Każdy z nich może nosić ze sobą swój wirtualny bank. Pozostaje tylko pytanie: czy każdy z nich jest dobry? 

Numer jeden po raz drugi

O możliwościach tzw. kieszonkowych banków decydują mobilne aplikacje, a mając IKO możemy być pewni, że nasz jest najlepszy na świecie! Autorska aplikacja PKO Banku Polskiego ponownie okazała się bezkonkurencyjna w rankingu brytyjskiego Retail Banker International, w którym udział brali tacy bankowi giganci jak JP Morgan Chase, Barclays czy Bank of America. Klienci dwóch największych sklepów z aplikacjami wystawili IKO już ponad 300 tys. ocen, których średnia to 4,8 na 5 możliwych gwiazdek. IKO jest przyjazna klientom, a oni to doceniają.

Co możesz z IKO?

Największym atutem IKO jest to, że zmienia się wraz użytkownikami, którzy chętnie dzielą się swoimi sugestiami. W ten właśnie sposób uruchomiono funkcję aplikacji „Pomagaj z nami”.” Zaproponował ją na portalu społecznościowym jeden z użytkowników IKO. Dzięki temu, każdy może pomóc podopiecznym dowolnej organizacji lub wesprzeć jedną z inicjatyw Fundacji PKO Banku Polskiego.

Tylko w ostatnim czasie aplikacja wzbogaciła się o kilka funkcji, np. możliwość skanowania faktur (także tych bez kodu QR), obsługę kart wielowalutowych, wyświetlanie wizerunków kart płatniczych oraz dodatkowy sposób autoryzacji transakcji zbliżeniowych. Użytkownicy mogą korzystać z usługi Zakupy bez kodu BLIK, płacić w zaufanych sklepach internetowych jednym kliknięciem oraz korzystać z kantoru umożliwiającego wygodną i szybką wymianę walut z dowolnego miejsca o każdej porze. W aplikacji można też zakładać lokaty, wśród których najnowszą propozycją jest Lokata na 100-lecie Banku na nowe środki z oprocentowaniem 1,919 proc. w skali roku.

Coraz więcej IKO-wiczów

Obecnie IKO to ponad 3,2 mln aktywnych aplikacji. Tylko w czwartym kwartale 2018 r. jej użytkownicy wykonali ponad 28 mln transakcji mobilnych. W tym samym okresie liczba klientów, którzy przez aplikację logowali się do Banku, sięgnęła prawie 1,1 mln. Klienci PKO Banku Polskiego w każdej minucie zlecają ponad 100 przelewów w IKO, co godzinę logują się do aplikacji aż 60 tys. razy, a w ciągu doby Bank notuje nawet 5,5 mln tapnięć.

W kolejnych miesiącach w aplikacji pojawi się m.in. możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz opłacenia parkingu, a także mobilna autoryzacja. Bank pracuje też nad projektem „Talk to IKO”, który umożliwi sterowanie aplikacją, a w przyszłości także innymi usługami dodanymi, za pomocą głosu.

Z raportu PRNews.pl wynika, że na koniec 2018 r. było w Polsce ok. 8,5 mln użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. Zdecydowanie najwięcej, bo blisko 1,9 mln, korzystało z IKO autorstwa PKO Banku Polskiego. Aktywność użytkowników IKO wciąż rośnie. To pokazuje jak jest proste, intuicyjne i funkcjonalne. W ostatnim kwartale 2018 r. za pomocą aplikacji banków uwzględnionych w zestawieniu wykonano ok. 89,2 mln transakcji finansowych. To olbrzymi, bo niemal dwukrotny wzrost w porównaniu do danych z analogicznego okresu 2017 r. (47,7 mln).

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa

Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej