2019.03.07

Najlepsze na świecie IKO dla każdego!

Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego jest bezapelacyjnie najlepsza na świecie i ciągle jest udoskonalana. 7 marca IKO obchodzi 6. urodziny. Dzięki niemu, w dowolnym miejscu i w każdej chwili, można korzystać z usług bankowych i nie tylko. Od płatności zbliżeniowych, wypłat z bankomatów, założenia lokaty np. na 100-lecie PKO Banku Polskiego po skanowanie faktur i tworzenie kodu QR.

Korzystaj z bankowości mobilnej

Smartfon to dziś nie tylko telefon i stylowy gadżet, ale także minikomputer, aparat fotograficzny, czytnik, odtwarzacz muzyki, a nawet telewizor. Wszystko to za sprawą przeróżnych aplikacji. Dzięki nim możemy się komunikować, robić zakupy, umówić się do lekarza, załatwić sprawę w urzędzie, a także korzystać z banków. Smartfon stał się „centrum zarządzania” codziennością. Z badań wynika, że ze smartfonów korzysta już ponad 64 proc. Polaków. Każdy z nich może nosić ze sobą swój wirtualny bank. Pozostaje tylko pytanie: czy każdy z nich jest dobry? 

Numer jeden po raz drugi

O możliwościach tzw. kieszonkowych banków decydują mobilne aplikacje, a mając IKO możemy być pewni, że nasz jest najlepszy na świecie! Autorska aplikacja PKO Banku Polskiego ponownie okazała się bezkonkurencyjna w rankingu brytyjskiego Retail Banker International, w którym udział brali tacy bankowi giganci jak JP Morgan Chase, Barclays czy Bank of America. Klienci dwóch największych sklepów z aplikacjami wystawili IKO już ponad 300 tys. ocen, których średnia to 4,8 na 5 możliwych gwiazdek. IKO jest przyjazna klientom, a oni to doceniają.

Co możesz z IKO?

Największym atutem IKO jest to, że zmienia się wraz użytkownikami, którzy chętnie dzielą się swoimi sugestiami. W ten właśnie sposób uruchomiono funkcję aplikacji „Pomagaj z nami”.” Zaproponował ją na portalu społecznościowym jeden z użytkowników IKO. Dzięki temu, każdy może pomóc podopiecznym dowolnej organizacji lub wesprzeć jedną z inicjatyw Fundacji PKO Banku Polskiego.

Tylko w ostatnim czasie aplikacja wzbogaciła się o kilka funkcji, np. możliwość skanowania faktur (także tych bez kodu QR), obsługę kart wielowalutowych, wyświetlanie wizerunków kart płatniczych oraz dodatkowy sposób autoryzacji transakcji zbliżeniowych. Użytkownicy mogą korzystać z usługi Zakupy bez kodu BLIK, płacić w zaufanych sklepach internetowych jednym kliknięciem oraz korzystać z kantoru umożliwiającego wygodną i szybką wymianę walut z dowolnego miejsca o każdej porze. W aplikacji można też zakładać lokaty, wśród których najnowszą propozycją jest Lokata na 100-lecie Banku na nowe środki z oprocentowaniem 1,919 proc. w skali roku.

Coraz więcej IKO-wiczów

Obecnie IKO to ponad 3,2 mln aktywnych aplikacji. Tylko w czwartym kwartale 2018 r. jej użytkownicy wykonali ponad 28 mln transakcji mobilnych. W tym samym okresie liczba klientów, którzy przez aplikację logowali się do Banku, sięgnęła prawie 1,1 mln. Klienci PKO Banku Polskiego w każdej minucie zlecają ponad 100 przelewów w IKO, co godzinę logują się do aplikacji aż 60 tys. razy, a w ciągu doby Bank notuje nawet 5,5 mln tapnięć.

W kolejnych miesiącach w aplikacji pojawi się m.in. możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz opłacenia parkingu, a także mobilna autoryzacja. Bank pracuje też nad projektem „Talk to IKO”, który umożliwi sterowanie aplikacją, a w przyszłości także innymi usługami dodanymi, za pomocą głosu.

Z raportu PRNews.pl wynika, że na koniec 2018 r. było w Polsce ok. 8,5 mln użytkowników bankowych aplikacji mobilnych. Zdecydowanie najwięcej, bo blisko 1,9 mln, korzystało z IKO autorstwa PKO Banku Polskiego. Aktywność użytkowników IKO wciąż rośnie. To pokazuje jak jest proste, intuicyjne i funkcjonalne. W ostatnim kwartale 2018 r. za pomocą aplikacji banków uwzględnionych w zestawieniu wykonano ok. 89,2 mln transakcji finansowych. To olbrzymi, bo niemal dwukrotny wzrost w porównaniu do danych z analogicznego okresu 2017 r. (47,7 mln).

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski i Politechnika Warszawska wspólnie kształcą ekspertów cyberbezpieczeństwa

Musisz dopłacić do podatku? Zrób przelew podatkowy w serwisie „Twój e-PIT”

Uwaga na oszustów – szkolenia „Aktywny i świadomy senior w świecie finansów”

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej