2019.04.15

Nowa funkcja IKO – wielkie otwarcie Pakietu walutowego

Konto walutowe z kartą wielowalutową oraz aktywacja eKantoru – to wszystko razem, w jednym miejscu i „na kliknięcie”. W IKO mamy już dosłownie wszystko, czego możesz potrzebować w zakresie transakcji walutowych.

Konto walutowe z kartą wielowalutową oraz aktywacja eKantoru

Aktualizację aplikacji zawierającą nowy proces otwarcia rachunku walutowego możesz pobrać ze sklepu Google i App Store. To jedyny taki produkt na rynku. O jego zaletach opowiada Grzegorz Bieniek, ekspert z PKO Banku Polskiego.

Jak dotychczas zakładaliśmy konto walutowe?

Otwarcie rachunku walutowego do tej pory było możliwe w oddziale Banku lub przez system transakcyjny iPKO. Mogliśmy i nadal możemy w ten sam sposób podpiąć do naszego konta walutowego kartę wielowalutową. Natomiast eKantor był aktywowany w iPKO jako odrębna funkcja.

To już jednak przeszłość…

Obecnie powyższy proces możemy przeprowadzić w aplikacji mobilnej IKO. Jest on bardzo prosty, intuicyjny i graficznie atrakcyjny dla klienta. Aby skorzystać z nowej funkcji, wystarczy posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO Banku Polskim. Klienci mają szeroki wybór walut w jakich chcą posiadać rachunek walutowy – obecnie jest to siedem najpopularniejszych: EUR, USD, GBP, CHF, SEK, NOK i DKK.

Jakie są największe korzyści tej funkcji?

Przede wszystkim: dostępność i wygoda. Stajemy się posiadaczami pakietu multiwalutowego, jedynego takiego produktu na rynku. Pozwala on oszczędzić pieniądze poprzez zakup waluty w eKantorze po atrakcyjnym kursie oraz płatność kartą multiwalutową bez przewalutowań. Skorzystanie z Pakietu jest banalnie proste – za pomocą kilku kliknięć otwieramy rachunek, aktywujemy funkcję wielowalutową karty oraz aktywujemy eKantor. Możemy to zrobić w ciągu kilkudziesięciu sekund, np. kupując towar w sklepie zagranicą. To bardzo szybki i intuicyjny proces.

Pakiet walutowy - banalnie proste

Gdzie i kiedy można aktualizować nową wersję IKO?

Znajdziemy ją w sklepie Google i App Store.  Aktualizacja IKO obejmuje już nowy proces otwarcia rachunku walutowego wraz z podpięciem karty wielowalutowej oraz aktywacją eKantoru. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Pakietu walutowego w PKO Banku Polskim – zobaczcie sami, jakie to banalnie proste!

Piotr Dunaj

Czytaj także:

W realizacji wiosennych planów pomoże pożyczka gotówkowa Mini Ratka

IKE to tylko kwestia czasu

Pomaganie przez zbliżanie! Podsumowanie akcji