2019.04.15

Nowa funkcja IKO – wielkie otwarcie Pakietu walutowego

Konto walutowe z kartą wielowalutową oraz aktywacja eKantoru – to wszystko razem, w jednym miejscu i „na kliknięcie”. W IKO mamy już dosłownie wszystko, czego możesz potrzebować w zakresie transakcji walutowych.

Konto walutowe z kartą wielowalutową oraz aktywacja eKantoru

Aktualizację aplikacji zawierającą nowy proces otwarcia rachunku walutowego możesz pobrać ze sklepu Google i App Store. To jedyny taki produkt na rynku. O jego zaletach opowiada Grzegorz Bieniek, ekspert z PKO Banku Polskiego.

Jak dotychczas zakładaliśmy konto walutowe?

Otwarcie rachunku walutowego do tej pory było możliwe w oddziale Banku lub przez system transakcyjny iPKO. Mogliśmy i nadal możemy w ten sam sposób podpiąć do naszego konta walutowego kartę wielowalutową. Natomiast eKantor był aktywowany w iPKO jako odrębna funkcja.

To już jednak przeszłość…

Obecnie powyższy proces możemy przeprowadzić w aplikacji mobilnej IKO. Jest on bardzo prosty, intuicyjny i graficznie atrakcyjny dla klienta. Aby skorzystać z nowej funkcji, wystarczy posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO Banku Polskim. Klienci mają szeroki wybór walut w jakich chcą posiadać rachunek walutowy – obecnie jest to siedem najpopularniejszych: EUR, USD, GBP, CHF, SEK, NOK i DKK.

Jakie są największe korzyści tej funkcji?

Przede wszystkim: dostępność i wygoda. Stajemy się posiadaczami pakietu multiwalutowego, jedynego takiego produktu na rynku. Pozwala on oszczędzić pieniądze poprzez zakup waluty w eKantorze po atrakcyjnym kursie oraz płatność kartą multiwalutową bez przewalutowań. Skorzystanie z Pakietu jest banalnie proste – za pomocą kilku kliknięć otwieramy rachunek, aktywujemy funkcję wielowalutową karty oraz aktywujemy eKantor. Możemy to zrobić w ciągu kilkudziesięciu sekund, np. kupując towar w sklepie zagranicą. To bardzo szybki i intuicyjny proces.

Pakiet walutowy - banalnie proste

Gdzie i kiedy można aktualizować nową wersję IKO?

Znajdziemy ją w sklepie Google i App Store.  Aktualizacja IKO obejmuje już nowy proces otwarcia rachunku walutowego wraz z podpięciem karty wielowalutowej oraz aktywacją eKantoru. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Pakietu walutowego w PKO Banku Polskim – zobaczcie sami, jakie to banalnie proste!

Piotr Dunaj

Czytaj także:

W realizacji wiosennych planów pomoże pożyczka gotówkowa Mini Ratka

IKE to tylko kwestia czasu

Pomaganie przez zbliżanie! Podsumowanie akcji

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej