2019.04.15

Nowa funkcja IKO – wielkie otwarcie Pakietu walutowego

Konto walutowe z kartą wielowalutową oraz aktywacja eKantoru – to wszystko razem, w jednym miejscu i „na kliknięcie”. W IKO mamy już dosłownie wszystko, czego możesz potrzebować w zakresie transakcji walutowych.

Konto walutowe z kartą wielowalutową oraz aktywacja eKantoru

Aktualizację aplikacji zawierającą nowy proces otwarcia rachunku walutowego możesz pobrać ze sklepu Google i App Store. To jedyny taki produkt na rynku. O jego zaletach opowiada Grzegorz Bieniek, ekspert z PKO Banku Polskiego.

Jak dotychczas zakładaliśmy konto walutowe?

Otwarcie rachunku walutowego do tej pory było możliwe w oddziale Banku lub przez system transakcyjny iPKO. Mogliśmy i nadal możemy w ten sam sposób podpiąć do naszego konta walutowego kartę wielowalutową. Natomiast eKantor był aktywowany w iPKO jako odrębna funkcja.

To już jednak przeszłość…

Obecnie powyższy proces możemy przeprowadzić w aplikacji mobilnej IKO. Jest on bardzo prosty, intuicyjny i graficznie atrakcyjny dla klienta. Aby skorzystać z nowej funkcji, wystarczy posiadanie rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w PKO Banku Polskim. Klienci mają szeroki wybór walut w jakich chcą posiadać rachunek walutowy – obecnie jest to siedem najpopularniejszych: EUR, USD, GBP, CHF, SEK, NOK i DKK.

Jakie są największe korzyści tej funkcji?

Przede wszystkim: dostępność i wygoda. Stajemy się posiadaczami pakietu multiwalutowego, jedynego takiego produktu na rynku. Pozwala on oszczędzić pieniądze poprzez zakup waluty w eKantorze po atrakcyjnym kursie oraz płatność kartą multiwalutową bez przewalutowań. Skorzystanie z Pakietu jest banalnie proste – za pomocą kilku kliknięć otwieramy rachunek, aktywujemy funkcję wielowalutową karty oraz aktywujemy eKantor. Możemy to zrobić w ciągu kilkudziesięciu sekund, np. kupując towar w sklepie zagranicą. To bardzo szybki i intuicyjny proces.

Pakiet walutowy - banalnie proste

Gdzie i kiedy można aktualizować nową wersję IKO?

Znajdziemy ją w sklepie Google i App Store.  Aktualizacja IKO obejmuje już nowy proces otwarcia rachunku walutowego wraz z podpięciem karty wielowalutowej oraz aktywacją eKantoru. Zachęcamy wszystkich do skorzystania z Pakietu walutowego w PKO Banku Polskim – zobaczcie sami, jakie to banalnie proste!

Piotr Dunaj

Czytaj także:

W realizacji wiosennych planów pomoże pożyczka gotówkowa Mini Ratka

IKE to tylko kwestia czasu

Pomaganie przez zbliżanie! Podsumowanie akcji

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej