2018.04.26

Warto wymieniać walutę! Poznaj 4 powody

Planujesz wakacyjny wyjazd za granicę? Potrzebujesz kupić euro lub franki szwajcarskie, by spłacić pożyczkę? Skorzystaj z kantoru internetowego w PKO Banku Polskim. Przetestuj go, a następnie polecaj innym!

Kantor internetowy PKO Banku Polskiego to proste i intuicyjne narzędzie, które umożliwia szybką i bezpieczną wymianę walut online w ramach jednego serwisu transakcyjnego iPKO. Aby z niego skorzystać, wystarczy aktywować usługę i założyć rachunek walutowy. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawiają się na wskazanym przez ciebie rachunku. Korzystając z kantoru online możesz również śledzić wykresy walutowe oraz korzystać z powiadomień SMS, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom. Przedstawiamy cztery powody, dla których warto skorzystać z kantoru internetowego PKO Banku Polskiego. 

POWÓD 1.  

Atrakcyjny kurs 

W kantorze internetowym PKO Banku Polskiego kupisz walutę po bardzo atrakcyjnym kursie. Aby sprawdzić aktualną cenę euro, dolara czy funta, aktywuj bezpłatną usługę kantoru internetowego w serwisie transakcyjnym iPKO. Nie daj się zwieść porównaniom kursów walut w internecie. Nie zawsze są one aktualne i często odnoszą się do zakupów hurtowych. Warto też pamiętać, że wskazane ceny w rankingach przypisane PKO Bankowi Polskiemu zwykle odnoszą się do tabeli kursowej, a nie zdecydowanie lepszych kursów dostępnych w kantorze internetowym serwisu iPKO. Nie musisz też martwić się o dodatkowe koszty, np. opłaty za przelew na rachunek walutowy czy prowizje za pośrednictwo w transakcji. Wymiana jest bezpłatna, a bank zarabia wyłącznie na marży (różnicy w cenie zakupu i sprzedaży waluty).

POWÓD 2. 

Szybkość transakcji 

Zakup i sprzedaż waluty poprzez serwisy bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego są realizowane natychmiast (w godz. 7.00–23.00 w dni robocze, a od czerwca 2018 r. całą dobę, 7 dni w tygodniu). Transakcje odbywają się na twoich rachunkach walutowych w PKO Banku Polskim. 

Nie musisz:

  • wysyłać przelewu do pośrednika,
  • czekać na przelew zwrotny od pośrednika,
  • czekać na zaksięgowanie środków,
  • logować się do innych systemów. 

POWÓD 3. 

Bezpieczeństwo 

Gdy wymieniasz walutę w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego, pieniądze przez cały czas znajdują się na twoich rachunkach. Są też objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym oraz restrykcyjnymi wymogami instytucji państwowych. Nie musisz sprawdzać wiarygodności ani wypłacalności właściciela kantoru. Pamiętaj, że kantor w Polsce może w krótkim czasie założyć praktycznie każdy. Z kolei korzystając z firm zagranicznych, należy zdawać sobie sprawę z tego, że działają one zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju rejestracji, np. Wielkiej Brytanii. Dochodzenie ewentualnych roszczeń (np. reklamacji) będzie się odbywało zgodnie z prawem lokalnym. 

POWÓD 4. 

Wygoda 

Wymiana waluty w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego jest szybka i wygodna. Nie musisz uruchamiać żadnych dodatkowych kont i aplikacji. Wystarczy, że zalogujesz się do serwisu bankowości internetowej iPKO lub aplikacji mobilnej IKO (funkcja kantor będzie dostępna od czerwca 2018 r.). 

Płatności kartą i wypłaty z bankomatu są realizowane bez prowizji i opłat za przewalutowanie. Przypisz kartę do konta walutowego, a środki będą pobierane w tej walucie, w której dokonujesz płatności. Chcesz mieć jedną kartę do wszystkich rachunków? Sprawdź kartę wielowalutową

Paweł Klocek
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Wszystkie waluty w jednym miejscu! Zalety płatności kartą wielowalutową za granicą.

Przed feriami, wakacjami skorzystaj z rachunku walutowego i kantoru internetowego PKO Banku Polskiego – już działa

100 mln zł w półtora miesiąca w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego!