2018.04.26

Warto wymieniać walutę! Poznaj 4 powody

Planujesz wakacyjny wyjazd za granicę? Potrzebujesz kupić euro lub franki szwajcarskie, by spłacić pożyczkę? Skorzystaj z kantoru internetowego w PKO Banku Polskim. Przetestuj go, a następnie polecaj innym!

Kantor internetowy PKO Banku Polskiego to proste i intuicyjne narzędzie, które umożliwia szybką i bezpieczną wymianę walut online w ramach jednego serwisu transakcyjnego iPKO. Aby z niego skorzystać, wystarczy aktywować usługę i założyć rachunek walutowy. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawiają się na wskazanym przez ciebie rachunku. Korzystając z kantoru online możesz również śledzić wykresy walutowe oraz korzystać z powiadomień SMS, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom. Przedstawiamy cztery powody, dla których warto skorzystać z kantoru internetowego PKO Banku Polskiego. 

POWÓD 1.  

Atrakcyjny kurs 

W kantorze internetowym PKO Banku Polskiego kupisz walutę po bardzo atrakcyjnym kursie. Aby sprawdzić aktualną cenę euro, dolara czy funta, aktywuj bezpłatną usługę kantoru internetowego w serwisie transakcyjnym iPKO. Nie daj się zwieść porównaniom kursów walut w internecie. Nie zawsze są one aktualne i często odnoszą się do zakupów hurtowych. Warto też pamiętać, że wskazane ceny w rankingach przypisane PKO Bankowi Polskiemu zwykle odnoszą się do tabeli kursowej, a nie zdecydowanie lepszych kursów dostępnych w kantorze internetowym serwisu iPKO. Nie musisz też martwić się o dodatkowe koszty, np. opłaty za przelew na rachunek walutowy czy prowizje za pośrednictwo w transakcji. Wymiana jest bezpłatna, a bank zarabia wyłącznie na marży (różnicy w cenie zakupu i sprzedaży waluty).

POWÓD 2. 

Szybkość transakcji 

Zakup i sprzedaż waluty poprzez serwisy bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego są realizowane natychmiast (w godz. 7.00–23.00 w dni robocze, a od czerwca 2018 r. całą dobę, 7 dni w tygodniu). Transakcje odbywają się na twoich rachunkach walutowych w PKO Banku Polskim. 

Nie musisz:

 • wysyłać przelewu do pośrednika,
 • czekać na przelew zwrotny od pośrednika,
 • czekać na zaksięgowanie środków,
 • logować się do innych systemów. 

POWÓD 3. 

Bezpieczeństwo 

Gdy wymieniasz walutę w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego, pieniądze przez cały czas znajdują się na twoich rachunkach. Są też objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym oraz restrykcyjnymi wymogami instytucji państwowych. Nie musisz sprawdzać wiarygodności ani wypłacalności właściciela kantoru. Pamiętaj, że kantor w Polsce może w krótkim czasie założyć praktycznie każdy. Z kolei korzystając z firm zagranicznych, należy zdawać sobie sprawę z tego, że działają one zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju rejestracji, np. Wielkiej Brytanii. Dochodzenie ewentualnych roszczeń (np. reklamacji) będzie się odbywało zgodnie z prawem lokalnym. 

POWÓD 4. 

Wygoda 

Wymiana waluty w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego jest szybka i wygodna. Nie musisz uruchamiać żadnych dodatkowych kont i aplikacji. Wystarczy, że zalogujesz się do serwisu bankowości internetowej iPKO lub aplikacji mobilnej IKO (funkcja kantor będzie dostępna od czerwca 2018 r.). 

Płatności kartą i wypłaty z bankomatu są realizowane bez prowizji i opłat za przewalutowanie. Przypisz kartę do konta walutowego, a środki będą pobierane w tej walucie, w której dokonujesz płatności. Chcesz mieć jedną kartę do wszystkich rachunków? Sprawdź kartę wielowalutową

Paweł Klocek
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Wszystkie waluty w jednym miejscu! Zalety płatności kartą wielowalutową za granicą.

Przed feriami, wakacjami skorzystaj z rachunku walutowego i kantoru internetowego PKO Banku Polskiego – już działa

100 mln zł w półtora miesiąca w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego!

  • Bankofinanse

   02019.05.25

   Mamy sprawy, czyli Dzień Matki z BLIKIEM

   Dzień Matki to wyjątkowa okazja, na którą potrzebujemy nietuzinkowego prezentu. Nie idźmy na żywioł i przygotujmy się wcześniej – zamówmy stolik w ulubionej restauracji, kupmy bilet na wymarzoną sztukę lub wyjedźmy razem na wycieczkę. Pomoże nam w tym jedna z funkcji aplikacji mobilnej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  Pokaż więcej