2018.04.26

Warto wymieniać walutę! Poznaj 4 powody

Planujesz wakacyjny wyjazd za granicę? Potrzebujesz kupić euro lub franki szwajcarskie, by spłacić pożyczkę? Skorzystaj z kantoru internetowego w PKO Banku Polskim. Przetestuj go, a następnie polecaj innym!

Kantor internetowy PKO Banku Polskiego to proste i intuicyjne narzędzie, które umożliwia szybką i bezpieczną wymianę walut online w ramach jednego serwisu transakcyjnego iPKO. Aby z niego skorzystać, wystarczy aktywować usługę i założyć rachunek walutowy. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawiają się na wskazanym przez ciebie rachunku. Korzystając z kantoru online możesz również śledzić wykresy walutowe oraz korzystać z powiadomień SMS, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom. Przedstawiamy cztery powody, dla których warto skorzystać z kantoru internetowego PKO Banku Polskiego. 

POWÓD 1.  

Atrakcyjny kurs 

W kantorze internetowym PKO Banku Polskiego kupisz walutę po bardzo atrakcyjnym kursie. Aby sprawdzić aktualną cenę euro, dolara czy funta, aktywuj bezpłatną usługę kantoru internetowego w serwisie transakcyjnym iPKO. Nie daj się zwieść porównaniom kursów walut w internecie. Nie zawsze są one aktualne i często odnoszą się do zakupów hurtowych. Warto też pamiętać, że wskazane ceny w rankingach przypisane PKO Bankowi Polskiemu zwykle odnoszą się do tabeli kursowej, a nie zdecydowanie lepszych kursów dostępnych w kantorze internetowym serwisu iPKO. Nie musisz też martwić się o dodatkowe koszty, np. opłaty za przelew na rachunek walutowy czy prowizje za pośrednictwo w transakcji. Wymiana jest bezpłatna, a bank zarabia wyłącznie na marży (różnicy w cenie zakupu i sprzedaży waluty).

POWÓD 2. 

Szybkość transakcji 

Zakup i sprzedaż waluty poprzez serwisy bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego są realizowane natychmiast (w godz. 7.00–23.00 w dni robocze, a od czerwca 2018 r. całą dobę, 7 dni w tygodniu). Transakcje odbywają się na twoich rachunkach walutowych w PKO Banku Polskim. 

Nie musisz:

 • wysyłać przelewu do pośrednika,
 • czekać na przelew zwrotny od pośrednika,
 • czekać na zaksięgowanie środków,
 • logować się do innych systemów. 

POWÓD 3. 

Bezpieczeństwo 

Gdy wymieniasz walutę w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego, pieniądze przez cały czas znajdują się na twoich rachunkach. Są też objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym oraz restrykcyjnymi wymogami instytucji państwowych. Nie musisz sprawdzać wiarygodności ani wypłacalności właściciela kantoru. Pamiętaj, że kantor w Polsce może w krótkim czasie założyć praktycznie każdy. Z kolei korzystając z firm zagranicznych, należy zdawać sobie sprawę z tego, że działają one zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju rejestracji, np. Wielkiej Brytanii. Dochodzenie ewentualnych roszczeń (np. reklamacji) będzie się odbywało zgodnie z prawem lokalnym. 

POWÓD 4. 

Wygoda 

Wymiana waluty w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego jest szybka i wygodna. Nie musisz uruchamiać żadnych dodatkowych kont i aplikacji. Wystarczy, że zalogujesz się do serwisu bankowości internetowej iPKO lub aplikacji mobilnej IKO (funkcja kantor będzie dostępna od czerwca 2018 r.). 

Płatności kartą i wypłaty z bankomatu są realizowane bez prowizji i opłat za przewalutowanie. Przypisz kartę do konta walutowego, a środki będą pobierane w tej walucie, w której dokonujesz płatności. Chcesz mieć jedną kartę do wszystkich rachunków? Sprawdź kartę wielowalutową

Paweł Klocek
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Wszystkie waluty w jednym miejscu! Zalety płatności kartą wielowalutową za granicą.

Przed feriami, wakacjami skorzystaj z rachunku walutowego i kantoru internetowego PKO Banku Polskiego – już działa

100 mln zł w półtora miesiąca w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego!

  • Bankofinanse

   02019.03.26

   Maxi historia Mini Ratki

   Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   Pół miliona Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

   Już pół miliona klientów PKO Banku Polskiego założyło Profil Zaufany korzystając z serwisów transakcyjnych banku. Profil Zaufany pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług e-administracji, m.in. zweryfikowanie i zaakceptowanie rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, składanie wniosków o e-dowód, sprawdzenie liczby punktów karnych czy wysłanie pisma ogólnego do urzędu. Profil Zaufany można założyć bezpiecznie, szybko i całkowicie online w serwisach transakcyjnych iPKO i Inteligo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   iPKO - centrum zarządzania finansami

   Dostęp do serwisu iPKO ma obecnie 8,2 mln klientów PKO Banku Polskiego, blisko 4 mln z nich loguje się do niego minimum raz w miesiącu. Tą drogą realizują coraz więcej operacji bankowych, ale też załatwiają sprawy, które wcześniej wymagały wizyty w oddziale czy w urzędzie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  Pokaż więcej