2018.04.26

Warto wymieniać walutę! Poznaj 4 powody

Planujesz wakacyjny wyjazd za granicę? Potrzebujesz kupić euro lub franki szwajcarskie, by spłacić pożyczkę? Skorzystaj z kantoru internetowego w PKO Banku Polskim. Przetestuj go, a następnie polecaj innym!

Kantor internetowy PKO Banku Polskiego to proste i intuicyjne narzędzie, które umożliwia szybką i bezpieczną wymianę walut online w ramach jednego serwisu transakcyjnego iPKO. Aby z niego skorzystać, wystarczy aktywować usługę i założyć rachunek walutowy. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawiają się na wskazanym przez ciebie rachunku. Korzystając z kantoru online możesz również śledzić wykresy walutowe oraz korzystać z powiadomień SMS, gdy kurs waluty osiągnie wyznaczony poziom. Przedstawiamy cztery powody, dla których warto skorzystać z kantoru internetowego PKO Banku Polskiego. 

POWÓD 1.  

Atrakcyjny kurs 

W kantorze internetowym PKO Banku Polskiego kupisz walutę po bardzo atrakcyjnym kursie. Aby sprawdzić aktualną cenę euro, dolara czy funta, aktywuj bezpłatną usługę kantoru internetowego w serwisie transakcyjnym iPKO. Nie daj się zwieść porównaniom kursów walut w internecie. Nie zawsze są one aktualne i często odnoszą się do zakupów hurtowych. Warto też pamiętać, że wskazane ceny w rankingach przypisane PKO Bankowi Polskiemu zwykle odnoszą się do tabeli kursowej, a nie zdecydowanie lepszych kursów dostępnych w kantorze internetowym serwisu iPKO. Nie musisz też martwić się o dodatkowe koszty, np. opłaty za przelew na rachunek walutowy czy prowizje za pośrednictwo w transakcji. Wymiana jest bezpłatna, a bank zarabia wyłącznie na marży (różnicy w cenie zakupu i sprzedaży waluty).

POWÓD 2. 

Szybkość transakcji 

Zakup i sprzedaż waluty poprzez serwisy bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego są realizowane natychmiast (w godz. 7.00–23.00 w dni robocze, a od czerwca 2018 r. całą dobę, 7 dni w tygodniu). Transakcje odbywają się na twoich rachunkach walutowych w PKO Banku Polskim. 

Nie musisz:

 • wysyłać przelewu do pośrednika,
 • czekać na przelew zwrotny od pośrednika,
 • czekać na zaksięgowanie środków,
 • logować się do innych systemów. 

POWÓD 3. 

Bezpieczeństwo 

Gdy wymieniasz walutę w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego, pieniądze przez cały czas znajdują się na twoich rachunkach. Są też objęte Bankowym Funduszem Gwarancyjnym oraz restrykcyjnymi wymogami instytucji państwowych. Nie musisz sprawdzać wiarygodności ani wypłacalności właściciela kantoru. Pamiętaj, że kantor w Polsce może w krótkim czasie założyć praktycznie każdy. Z kolei korzystając z firm zagranicznych, należy zdawać sobie sprawę z tego, że działają one zgodnie z przepisami obowiązującymi w kraju rejestracji, np. Wielkiej Brytanii. Dochodzenie ewentualnych roszczeń (np. reklamacji) będzie się odbywało zgodnie z prawem lokalnym. 

POWÓD 4. 

Wygoda 

Wymiana waluty w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego jest szybka i wygodna. Nie musisz uruchamiać żadnych dodatkowych kont i aplikacji. Wystarczy, że zalogujesz się do serwisu bankowości internetowej iPKO lub aplikacji mobilnej IKO (funkcja kantor będzie dostępna od czerwca 2018 r.). 

Płatności kartą i wypłaty z bankomatu są realizowane bez prowizji i opłat za przewalutowanie. Przypisz kartę do konta walutowego, a środki będą pobierane w tej walucie, w której dokonujesz płatności. Chcesz mieć jedną kartę do wszystkich rachunków? Sprawdź kartę wielowalutową

Paweł Klocek
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Wszystkie waluty w jednym miejscu! Zalety płatności kartą wielowalutową za granicą.

Przed feriami, wakacjami skorzystaj z rachunku walutowego i kantoru internetowego PKO Banku Polskiego – już działa

100 mln zł w półtora miesiąca w kantorze internetowym PKO Banku Polskiego!

  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Karty na narty – czyli wydatki na stoku

   Z finansami na wyjeździe bywa różnie. Czasem to dosłownie kombinacja alpejska, by wystarczyło na wszystko. Raz oszczędzamy, innym razem rzucamy się wir wydatków. Z ich kontrolą bywa szczególnie trudno, kiedy jesteśmy na urlopie. Chcemy odpocząć, spełnić swoje marzenia i zachcianki. Czemu nie – ferie mamy w końcu raz do roku!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Wczasy w Tajlandii w środku zimy. Minimum wydatków, maksimum przyjemności

   Kiedy za oknem mróz i śnieg, niektórzy wyruszają na zimowe szaleństwo w góry, a inni marzą o wakacjach w ciepłych krajach. Taka wyprawa wydaje się nieprawdopodobnie kosztowna i nieosiągalna – to mit. Jeśli nie szukamy drogich hoteli i potrafimy podróżować z plecakiem, nawet wczasy w Tajlandii są na wyciągnięcie ręki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.18

   Alerty BIK – kompleksowa ochrona przed wyłudzeniami na nasze dane

   W czasach, gdy kradzieże tożsamości stają się coraz bardziej popularne, warto skorzystać z Alertów BIK, które zabezpieczają przed wyłudzeniem kredytu lub pożyczki na nasze dane oraz innymi próbami wykorzystania naszej tożsamości wbrew naszej woli.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.17

   Statuetka za współpracę z SGH

   PKO Bank Polski otrzymał podziękowanie oraz statuetkę za współpracę ze Szkołą Główną Handlową w Warszawie. Okazją było 20-lecie istnienia Klubu Partnerów tej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  Pokaż więcej