2017.12.11

Wszystkie waluty w jednym miejscu! Zalety płatności kartą wielowalutową za granicą.

Częste podróże i transakcje wykonywane w obcych walutach zwykle wymagają mnóstwa skomplikowanych operacji – wymiany, transferów, wypłat itp. By pozbyć się uciążliwego problemu, wystarczy wybrać odpowiednie konto z kartą wielowalutową PKO Banku Polskiego. Karty wielowalutowe wydawane są do Konta Platinium II oraz Konta Aurum.

 None

Jak wynika z danych Narodowego Banku Polskiego, średnie wydatki Polaków za granicą w ciągu roku wynoszą ok 40 mld zł. W związku ze stale podnoszącą się stopą życia oraz częstymi wyjazdami do innych państw – i to nie tylko w okresach urlopowym – coraz więcej naszych rodaków chce w trakcie podróży zagranicznej płacić tak samo jak w kraju – kartą płatniczą.

Płatności bezstykowe oraz klasyczne transakcje plastikowym pieniądzem są o wiele prostsze. Pozbywamy się problemu wymian środków w kantorach, które często stosują niezbyt korzystne kursy. Znika ryzyko zgubienia gotówki czy kradzieży portfela wypełnionego całą niezbędną podczas wyjazdu sumą. Karty płatnicze i kredytowe mają również wiele zabezpieczeń, a także łatwiej jest nam kontrolować wszelkie wydatki – dzięki nowoczesnym aplikacjom mobilnym i dostępowi do sieci – zauważa Agata Leszczyńska, doradca z Oddziału 1 PKO Banku Polskiego we Wrocławiu.

Karty wielowalutowe pozwalają dokonywać wypłaty środków oraz płatności bezgotówkowych w określonej walucie zagranicznej. Wykorzystując kartę wielowalutową wydaną do wybranych rachunków zyskujemy możliwość podpięcia jej do więcej niż jednego rachunku prowadzonego w walucie obcej. Podczas dokonywania transakcji w walucie rachunku podpiętego, system sam rozpoznaje, w jakiej walucie jest ona realizowana i pobiera pieniądze z tego konta.

Istotne jest jednak, by pamiętać o tym, że konta z zagraniczną walutą nie mogą świecić pustkami. Gdy podczas wykonywania transakcji będzie na nim niewystarczająca ilość pieniędzy, a zdecydujemy się na płatność w innym kraju niż Polska, zostanie wykonana ona z rachunku w złotówkach.

Karta wielowalutowa okazuje się być pomocna i wygodna. Dodatkowo na konta walutowe można transferować środki wymieniane w internetowych kantorach.

Dokładnie tak jak w przypadku wszystkich nowoczesnych kont i kart w PKO Banku Polskim możemy śmiało ustawiać limity na kartach, zarządzać nimi z poziomu aplikacji oraz bankowości internetowej, czy serwisu telefonicznego.

Powyższe zasady dotyczą również płatności w internecie. Jeśli zatem planujecie prywatne lub służbowe podróże albo pracujecie za granicą – nie warto czekać. Już dziś skorzystajcie z rachunków oferujących karty wielowalutowe!

Bartłomiej Pobocha

Karty wielowautowe

Karty PKO Ekspres wydawane dla klientów bankowości osobistej i prywatnej do kont Aurum i Platinium II. Obsługiwane waluty  –PLN, USD, GBP, EUR. Karta jest wydawana do konta złotówkowego, można ją podpiąć jednocześnie do kont walutowych w  USD, GBP, EUR

Koszt wydania karty – 0 zł

Miesięczny koszt użytkowania karty – 0 zł

Prowizja za wypłatę z bankomatu za granicą  - 0 zł

Karty walutowe

Wydawane są jako karty debetowe do rachunków walutowych w EUR; GBP i USD

Prowadzenie rachunku, jeżeli do niego  wydano kartę- 0 zł. Opłata za obsługę karty roczna: odpowiednio do waluty, w której  prowadzony jest rachunek  6,00 EUR/  8,00 USD/ 5,00 GBP. Wypłata z bankomatu za granicą – 1,5 EUR/USD/GBP (odpowiednio do waluty rachunku karty)

 

Czytaj także:

Prawdziwa kontrola nad wydatkami dzięki limitom transakcji na karcie

Kredyt zaufania – zalety korzystania z karty kredytowej