2019.03.22

Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

Jubileuszowym wizerunk kart

Do wyboru są dwa nowe wzory. Na pierwszym dominuje już powszechnie znany biało-czerwony motyw liczby 100 z jubileuszowego logo Banku. Na drugim znajduje się obrazujący 100 lat Banku kolaż łączący wizerunki: Józefa Piłsudskiego – Naczelnika Państwa, który w 1919 r. podpisał dekret o powołaniu PKO, rotundy – architektonicznego symbolu Banku i głowy robota symbolizującego sztuczną inteligencję – przyszłość technologii bankowej, której liderem jest PKO. W graficznej pigułce zawarto symbole związane z Bankiem od momentu jego narodzin do dziś i jego przyszłością.

Nowe wzory kart zostały wybrane przez klientów, którzy kibicują działaniom PKO, śledząc profil Banku na Facebooku. W lutym, miesiącu powołania Pocztowej Kasy Oszczędności, która po II wojnie światowej została przekształcona w Powszechną Kasę Oszczędności, na facebookowym profilu PKO Bank Polski ogłosił plebiscyt na wizerunek karty jubileuszowej. Do wyboru były cztery wzory.

– Bardzo ucieszył nas entuzjazm, z jakim internauci zaangażowali się w wybór wizerunku naszej jubileuszowej karty. Pod naszym postem oddano blisko 6 tys. głosów, a uczestnicy sami zachęcali kolejne osoby do udziału w zabawie i wspierania wybranych przez nich projektów – mówi Magda Lejman, szef Zespołu Komunikacji w Social Media PKO Banku Polskiego.

Wygrał wizerunek z „setką” z jubileuszowego logo. Drugie miejsce zajął urodzinowy kolaż. W założeniach plebiscytu karta jubileuszowa miała być tylko jedna. Jednak z uwagi na minimalną różnicę w liczbie głosów oddanych na pierwsze i drugie miejsce oraz postulaty uczestników głosowania, Bank podjął decyzję o wprowadzeniu do oferty obu wizerunków jubileuszowej edycji kart do konta osobistego.

Kartę z wybranym wizerunkiem na 100-lecie Banku można zamawiać w aplikacji mobilnej IKO (instrukcja jak zamówić – kliknij tutaj) lub internetowym serwisie transakcyjnym iPKO oraz w placówkach PKO Banku Polskiego.

Nowe karty z jubileuszowymi wizerunkami zachowują wszystkie cechy karty debetowej do konta osobistego PKO: możliwość płacenia – również zbliżeniowo – za zakupy w sklepach i punktach usługowych naziemnych i internetowych, bezpłatne wypłaty gotówki w bankomatach sieci PKO oraz funkcję wielowalutową umożliwiającą podłączenie rachunków w siedmiu walutach obcych i realizowanie płatności w tychże walutach bez opłat za przewalutowanie transakcji.

Grzegorz Culepa
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Karty i bankomaty z coraz większymi możliwościami

Czysta kalkulacja – wiosenne porządki za niewielkie pieniądze

E-urząd w PKO Banku Polskim

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej