2019.03.22

Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

Jubileuszowym wizerunk kart

Do wyboru są dwa nowe wzory. Na pierwszym dominuje już powszechnie znany biało-czerwony motyw liczby 100 z jubileuszowego logo Banku. Na drugim znajduje się obrazujący 100 lat Banku kolaż łączący wizerunki: Józefa Piłsudskiego – Naczelnika Państwa, który w 1919 r. podpisał dekret o powołaniu PKO, rotundy – architektonicznego symbolu Banku i głowy robota symbolizującego sztuczną inteligencję – przyszłość technologii bankowej, której liderem jest PKO. W graficznej pigułce zawarto symbole związane z Bankiem od momentu jego narodzin do dziś i jego przyszłością.

Nowe wzory kart zostały wybrane przez klientów, którzy kibicują działaniom PKO, śledząc profil Banku na Facebooku. W lutym, miesiącu powołania Pocztowej Kasy Oszczędności, która po II wojnie światowej została przekształcona w Powszechną Kasę Oszczędności, na facebookowym profilu PKO Bank Polski ogłosił plebiscyt na wizerunek karty jubileuszowej. Do wyboru były cztery wzory.

– Bardzo ucieszył nas entuzjazm, z jakim internauci zaangażowali się w wybór wizerunku naszej jubileuszowej karty. Pod naszym postem oddano blisko 6 tys. głosów, a uczestnicy sami zachęcali kolejne osoby do udziału w zabawie i wspierania wybranych przez nich projektów – mówi Magda Lejman, szef Zespołu Komunikacji w Social Media PKO Banku Polskiego.

Wygrał wizerunek z „setką” z jubileuszowego logo. Drugie miejsce zajął urodzinowy kolaż. W założeniach plebiscytu karta jubileuszowa miała być tylko jedna. Jednak z uwagi na minimalną różnicę w liczbie głosów oddanych na pierwsze i drugie miejsce oraz postulaty uczestników głosowania, Bank podjął decyzję o wprowadzeniu do oferty obu wizerunków jubileuszowej edycji kart do konta osobistego.

Kartę z wybranym wizerunkiem na 100-lecie Banku można zamawiać w aplikacji mobilnej IKO (instrukcja jak zamówić – kliknij tutaj) lub internetowym serwisie transakcyjnym iPKO oraz w placówkach PKO Banku Polskiego.

Nowe karty z jubileuszowymi wizerunkami zachowują wszystkie cechy karty debetowej do konta osobistego PKO: możliwość płacenia – również zbliżeniowo – za zakupy w sklepach i punktach usługowych naziemnych i internetowych, bezpłatne wypłaty gotówki w bankomatach sieci PKO oraz funkcję wielowalutową umożliwiającą podłączenie rachunków w siedmiu walutach obcych i realizowanie płatności w tychże walutach bez opłat za przewalutowanie transakcji.

Grzegorz Culepa
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Karty i bankomaty z coraz większymi możliwościami

Czysta kalkulacja – wiosenne porządki za niewielkie pieniądze

E-urząd w PKO Banku Polskim

  • Bankofinanse

   02019.06.18

   Nie daj się cyberprzestępcom na wakacjach. Sprawdź, jak być bezpiecznym

   Wakacje to wymarzony czas dla cyberprzestępców. Jesteśmy zrelaksowani, skupieni na wypoczynku i to, niestety, usypia naszą czujność. Zapominamy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, a liczba pułapek zastawionych w sieci jest na tyle duża, że łatwo w którąś wpaść i zepsuć sobie długo wyczekiwany wypoczynek. Są jednak zasady, których przestrzeganie znacznie utrudni zadanie cyberprzestępcom. Do najważniejszych należą: unikanie publicznych sieci wi-fi, dbanie o swój sprzęt, niekorzystanie z kafejek internetowych oraz ogólnodostępnych komputerów, a także dokładne weryfikowanie, komu przesyłamy albo pożyczamy pieniądze.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.17

   Stawiamy klienta w centrum zainteresowania

   Nastała era klienta, w której musimy działać zwinnie. Dla klientów kluczowe jest doświadczenie. Jeżeli chcemy, aby korzystali z naszych produktów, muszą one być łatwo dostępne i wywoływać pozytywne skojarzenia. W PKO Banku Polskim robimy to m.in. w ramach Transformacji Cyfrowej.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski laureatem dwóch Nagród Gospodarczych Polskiego Radia

   PKO Bank Polski zdobył pierwsze miejsce w kategorii Przełomowe Rozwiązanie 2019, w której wyróżniane są najbardziej innowacyjne firmy w Polsce. Kapituła Nagród Gospodarczych Polskiego Radia doceniła Bank za dynamiczny rozwój bankowości internetowej, m.in. za szybkie przelewy oraz usługę e-Prawnik dla firm. W kategorii Ambasador Biznesu RP 2019, Bank zajął drugie miejsce za nowoczesność i ekspansję zagraniczną.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.14

   Blik, obywatel świata

   Użytkownicy BLIKA będą mogli wkrótce płacić zbliżeniowo nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. Mastercard i Polski Standard Płatności ogłosiły strategiczną współpracę. Za rok będą nim również płacić w Emiratach Arabskich.

   więcej
  • Z Banku

   02019.06.14

   PKO Bank Polski rozwija kompetencje w zakresie tokenizacji i smart kontraktów

   PKO Bank Polski rozpoczął prace badawcze nad usługami tokenizacji oraz usługami wykorzystującymi smart kontrakty. Projekt ma charakter badawczo-rozwojowy. Jego celem jest przede wszystkim zdobycie specjalistycznej wiedzy i wypracowanie rozwiązań, które mogłyby zostać wykorzystane w przyszłości. Projekt potrwa 30 miesięcy i będzie realizowany wspólnie z Politechniką Warszawską. Jego wartość wynosi 13,4 mln zł, z czego 6,6 mln zł to środki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.06.13

   Mobilne bankomaty – wakacyjny gadżet

   Pusty portfel może nas zaskoczyć wszędzie. Co wtedy? Do akcji wkracza bankomat! W czasie wakacji jest ich więcej, szczególnie w miejscach, gdzie odpoczywamy, a turystów przybywa. Specjalne mobilne urządzenia już czekają na urlopowiczów.

   więcej
  Pokaż więcej