Ćwicz się w regularnych płatnościach
Robi się cieplej, więc coraz chętniej spędzasz czas aktywnie. Skorzystaj z okazji, że 6 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Sportu i zapisz się na siłownię. Dowiedz się, jaki ustalić plan treningu oraz jak najlepiej zapłacić za swój karnet.
Najpierw wybierz siłownię. Taką, która ci odpowiada i w której poczujesz się naprawdę dobrze. Atmosfera podczas ćwiczeń jest równie ważna, jak wybór trenera. Dominik Górski, instruktor i współwłaściciel siłowni CrossFit Dziki i CrossFit Ursus w Warszawie, podpowiada, jak zacząć trening.
Kiedy uświadamiamy sobie, że przyszedł czas, aby zapisać się na siłownię?
Najczęściej na aktywność fizyczną decydujemy się, gdy zbliża się lato. Wtedy chcemy szybko fajnie wyglądać. Ale miesiąc czy dwa przed wakacjami niewiele zdziałamy. O treningu powinniśmy pomyśleć wcześniej, a najlepiej wcale o nim nie zapominać. W krótkim czasie nie tylko nie osiągniemy dobrych wyników, ale możemy sobie narobić kłopotów. Zbyt intensywny i przeładowany trening to nic dobrego. Warto pamiętać, aby cały czas uprawiać sport, ustalić odpowiedni plan treningu i oczywiście stosować dietę. Te dwa elementy są od siebie zależne. Oddzielnie nie zadziałają w oczekiwany sposób
Od czego właściwie zacząć trening?
Na pewno nie od stroju… Na początek wszystkim polecam trening INTRO – kurs, który trwa dwa tygodnie, i na którym wszyscy poznają różne formy aktywności. Podczas takiego treningu nie potrzebujemy żadnego specjalnego stroju. Ten z podstawówki z zajęć wf-u w zupełności wystarczy: trampki, szorty i koszulka. Kiedy zaczniemy ćwiczyć regularnie, a rodzaj ćwiczeń będzie tego wymagał, możemy pomyśleć o profesjonalnym ubiorze. Na początku jednak nie zawracałbym sobie tym głowy. Ważniejsza jest rozmowa z trenerem, ustalenie celów i oczekiwań, po co przychodzimy i gdzie zmierzamy. Jasne określenie tych elementów na pewno pomoże rozpocząć trening. Łatwiej będzie też wybrać odpowiednią drogę, czyli rodzaj aktywności. Reszta zależy od naszej determinacji.
Pozostaje jeszcze wybór samej siłowni? Czy to trudne?
Najpierw wybieramy siłownię, która oferuje odpowiednie dla nas zajęcia: czy to będzie crossfit, kulturystyka, a może joga lub pilates? Każdy klub jest inny i dobrze wiedzieć, czego oczekujemy od treningu. Potem pytamy znajomych. Bardzo ważna jest lokalizacja. Najlepiej, aby była blisko domu lub na trasie z domu do pracy. Jeśli będziemy musieli przejechać pół miasta, aby poćwiczyć, szybko zrezygnujemy. I najważniejsze – forma ćwiczeń, godziny treningów, sposób prowadzenia zajęć muszą do nas pasować. Nie zmuszajmy się, trening musi być przyjemny – wtedy będziemy ćwiczyli z uśmiechem i zaangażowaniem.
Przygotuj plan płatności
Musisz pamiętać o treningach i odpowiedniej diecie, nie zaprzątaj sobie głowy płatnościami. Niech tego typu comiesięczne należności schodzą z twojego konta automatycznie. Tym bardziej, że masz do dyspozycji płatności cykliczne, w tym zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Zlecenie stałe przyda się, jeśli co miesiąc płacisz za karnet tę samą kwotę. Wystarczy zostawić odpowiednią dyspozycję w Banku i płatności dosłownie robią się same.
Gdy wysokość miesięcznych opłat zmienia się, bo różna jest np. liczba godzin treningu, wówczas lepiej skorzystaj z polecenia zapłaty. To zezwolenie na przekazywanie okresowych opłat z naszego rachunku udzielone firmie, która jest dostawcą usługi. Dostęp do rachunku jest jednak ściśle kontrolowany. W tym przypadku trzeba skontaktować się z firmą, której chcemy płacić poleceniem zapłaty (w tym przypadku z siłownią), a następnie wypełnić zgodę na korzystanie z niego, wprowadzając swoje dane osobowe, numer konta, z którego będą realizowane przelewy i identyfikator płatności u dostawcy np. numer klienta. Tak wypełniony formularz z podpisem dostarczamy do dowolnego punktu wierzyciela. Po kilku dniach otrzymujemy informacje o uruchomieniu usługi.
Jest również jeszcze jeden prosty sposób. Za wszystko możemy zapłacić kartą debetowąPKO Ekspres lub Przejrzystą Kartą Kredytową. O tym kiedy mamy to zrobić na pewno przypomni nam ktoś z siłowni.
Piotr Dunaj
Czytaj także:
W realizacji wiosennych planów pomoże pożyczka gotówkowa Mini Ratka
IKE to tylko kwestia czasu
Pomaganie przez zbliżanie! Podsumowanie akcji
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?