2018.04.13

Możesz wszystko, ale nie musisz!

Osiemnaste urodziny są przełomowym momentem w życiu każdego człowieka – nie tylko staje się pełnoletni ze wszystkimi wynikającymi z tego prawami i obowiązkami, ale także podejmuje ważne decyzje dotyczące przyszłości, w tym finansów. Niezwykle pomocne okazują się przy tym nowoczesne i przyjazne narzędzia, zwłaszcza konto bankowe czy aplikacja bankowości mobilnej.

1. PKO KONTO DLA MŁODYCH

Najlepszym na rynku produktem bankowym dla grupy wiekowej 18-26 lat jest PKO Konto dla Młodych. To nowoczesny, w pełni internetowy i mobilny rachunek osobisty. Bank nie pobiera opłaty za jego założenie i prowadzenie. Darmowe są także wypłaty kartą ze wszystkich bankomatów w Polsce i na świecie. Aby otworzyć konto wraz z kartą, należy złożyć wniosek poprzez stronę www.pkobp.pl (wówczas umowę dostarczy kurier) lub odwiedzić dowolną placówkę PKO Banku Polskiego.

2. KARTA PŁATNICZA

Karta debetowa wydawana do PKO Konta dla Młodych jest rozliczana bezpośrednio w rachunku konta i z powodzeniem służy do codziennych zakupów. Jej właściciel sam określa, ile chce i może wydać. Karta umożliwia ponadto dokonywanie szybkich i wygodnych płatności zbliżeniowych – przy transakcjach do 50 zł bez podawania kodu PIN. Świetnie sprawdza się w kioskach, sklepach spożywczych czy przy płatnościach za bilety w automatach. Można też nią płacić w internecie, np. podpinając ją w sklepie z aplikacjami czy w serwisach VOD. Karta jest darmowa przy dokonaniu nią minimum 5 płatności w danym miesiącu. W przeciwnym razie kosztuje maksymalnie 5 zł za miesiąc. Wysokość opłaty zależy od liczby transakcji.

3. BANKOWOŚĆ ELEKTRONICZNA IPKO

Korzystając z bankowości elektronicznej iPKO, można w wygodny sposób obsługiwać swój rachunek za pośrednictwem internetu i telefonu. Daje to możliwość zarządzania swoimi środkami przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, z dowolnego miejsca na świecie. Dodatkowo w wygodny sposób płaci się nią za zakupy w internecie lub doładowuje telefon komórkowy.

4. APLIKACJA MOBILNA IKO

Z aplikacji mobilnej IKO można korzystać 24 godziny na dobę. Umożliwia ona m.in. sprawdzenie stanu i historii konta. Służy do dokonywania przelewów, w tym również na numer telefonu. Z pomocą aplikacji można także wypłacać gotówkę z bankomatów i płacić w sklepach stacjonarnych – zbliżeniowo lub kodem BLIK. IKO pozwala ponadto szybko i wygodnie płacić za zakupy w internecie, zakładać lokaty, kupić ubezpieczenie podróżne i wziąć pożyczkę gotówkową, jak również sprawdzić bieżące kursy walut i lokalizację najbliższego oddziału Banku czy bankomatu.

5. AUTOOSZCZĘDZANIE

Usługa Autooszczędzanie to potężna pomoc w kontrolowaniu swojego budżetu. Wspiera realizację tych planów, które wymagają systematyczności i pilnowania wydatków. Można wybrać jeden z trzech sposobów zasilania oszczędności: przelew stałej kwoty (np. 5 zł), przelew procentowej wartości po każdej transakcji (np. 5 proc. płaconej kwoty), przelew końcówki kwoty zaokrąglonej do pełnych złotych. Dzieje się to również za każdym razem, gdy wykonana zostanie transakcja w IKO za pomocą karty do konta lub przelewu, w tym zlecenia. Usługę można bezpłatnie uruchomić w dowolnym oddziale PKO Banku Polskiego w całym kraju.

Karolina Tomczak
ekspert w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Maciej Musiał, a Ty możesz, czyli Konto dla Młodych

„Możesz wszystko, ale nie musisz” – nowa kampania Konta dla Młodych w PKO Banku Polskim

Aplikacja mobilna PKO Banku Polskiego najlepsza w rankingu 100 banków na świecie 

loaderek.gifoverlay.png