2018.12.24

Zaplanuj majowy weekend w Europie już dziś i podróżuj z kartami PKO Banku Polskiego!

Długi majowy weekend za granicą zaplanuj już… zimą. W grudniu znaleźć można wyjątkowe oferty zarówno biur podróży, jak i linii lotniczych. Kierunków jest wiele, tak jak wiele jest możliwości wygodnego płacenia za swoje przyjemności za granicą. Do wyboru mamy m.in. kartę kredytową lub wielowalutową.

Rzym, Madryt czy Londyn to miejsca, które zawsze są pełne turystów. Wiosną jest ich zdecydowanie mniej niż w środku lata. Jeśli wolisz spacery zabytkowymi uliczkami, wizyty w muzeum od leżenia na plaży – skorzystaj z okazji. Po ponurej zimie przyda się trochę przyjemności.

Na wakacjach w innym kraju zwykle martwimy się kursem walut. Wciąż przeliczamy ceny, sprawdzamy prowizje w bankomacie i kursy w kantorze. Nie lubimy również nosić ze sobą gotówki – to kłopotliwe, a gdzieniegdzie po prostu niebezpieczne. Warto skorzystać więc z oferty PKO Banku Polskiego i zabrać w podróż odpowiednie karty płatnicze.

Trzy razy tak – dla karty wielowalutowej

Jedną z możliwości płatności kartą za granicą jest karta wielowalutowa rozliczana m.in. w dolarach, euro i funtach. Karta wielowalutowa pozwala wypłacać gotówkę oraz płacić w kraju i za granicą także przez internet, bez prowizji za przewalutowanie. Posiadanie jej po prostu się opłaca. Co ważne, jeśli mamy trzy konta w różnych walutach, jedna karta załatwia dostęp do każdego z nich. Ponadto możemy zarządzać naszymi finansami on-line, niemal z każdego miejsca na świecie.

Dobry lot

Karta kredytowa to również świetna opcja płatności kartą za granicą, a jeżeli chcemy kupić bilet lotniczy przez internet – będzie wręcz niezbędna. Dzięki niej szybko zareagujemy na promocje i kupimy bilety w najlepszej cenie. Przyda się także na wakacjach.

Karta kredytowa to idealne rozwiązanie na wakacje. Przede wszystkim dlatego, że daje nam poczucie bezpieczeństwa. Jest wsparciem, kiedy pojawia się niezapowiedziane wydatki – mówi Gabriela Drabek,doradca Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Kędzierzynie-Koźlu.Oczywiście, na karcie posiadamy limit. Jeśli wykupimy wakacje, tak naprawdę zapłacimy za nie dopiero 55 dni później. A wszystko bez odsetek i prowizji.

Karta kredytowa to wielka wygoda szczególnie wtedy, gdy nie wyjeżdżamy na zorganizowany wypoczynek przez biuro podróży. – Karta kredytowa przydaje się zawsze, gdy załatwiam wypożyczenie samochodu czy rezerwację hotelu – mówi Piotr Wysocki z Warszawy. – To opcja korzystna zwłaszcza wtedy, gdy na wakacje lecę samolotem, a na miejscu chcę zwiedzić okolice na własną rękę.

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek 

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej