2018.12.06

Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu w gronie najbliższych lub wyjeżdżamy w rodzinne strony. Z roku na rok rośnie jednak popularność świątecznych wycieczek w mniej lub bardziej egzotyczne rejony świata.

– Od kilku lat obserwujemy trend, który wskazuje na to, że skłonność Polaków do spędzania świąt z daleka od domu rośnie. Jeszcze trzy-cztery lata temu turyści chcieli być w Wigilię w domu. Dopiero kolejne dni brali pod uwagę jako początek świątecznej podróży. Dziś nie ma to już takiego znaczenia – mówi Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl. Jego zdaniem główną motywacją osób decydujących się na świąteczny wyjazd jest potrzeba zafundowania sobie kilku dni prawdziwego wypoczynku. Gorączka przedświątecznych zakupów i domowe przygotowania, od których na miejscu zazwyczaj nie sposób uciec, nie zawsze pozwalają faktycznie się zrelaksować. – Nie ma co ukrywać. Bywa, że ogrom pracy przy zapewnieniu odpowiedniej oprawy zabija magię świąt. Rodzinny wyjazd pozwala skoncentrować się na przeżywaniu Bożego Narodzenia – dodaje rzecznik prasowy touroperatora.

Pod palmą lub na narty

Wśród świątecznych ofert biur podróży każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy wyjazdów pomyśleli zarówno o osobach stęsknionych za widokiem słońca, jak i amatorach białego szaleństwa.

Ciepłolubni podróżnicy najczęściej wybierają destynacje, które również latem cieszą się ogromną popularnością. Egipt i Wyspy Kanaryjskie w sezonie świątecznym są nie mniej gościnne i dają możliwość wypoczęcia w środku zimy przy temperaturach oscylujących wokół 20 stopni na plusie. W Turcji nie będzie aż tak ciepło, ale różnica między aurą panującą w tym samym czasie w Polsce i tak jest duża. Istotną zachętą w tym przypadku jest bardzo atrakcyjna cena. Turecka riwiera kusi świątecznymi ofertami tygodniowego pobytu w 5-gwiazdkowym hotelu od 1200 zł za osobę w wariancie all-inclusive.

Ofert dla narciarzy tradycyjnie w sezonie zimowym jest zatrzęsienie. Wybór kierunku zależy od budżetu. Przy mniejszym wybór pada zazwyczaj na polską część Tatr lub ofertę naszych sąsiadów – Czechów lub Słowaków. Jeżeli możemy sobie pozwolić na nieco większy wydatek, otwierają się możliwości, jakie miłośnikom białego szaleństwa stwarzają świetnie przygotowane do aktywnego spędzania wolnego czasu ośrodki w Austrii lub we Włoszech. W tym sezonie warto zwrócić uwagę również na Szwajcarię. – To nie jest w naszym kraju popularny kierunek zimowych wypadów. Uchodzi za bardzo drogi. Tym bardziej zachęcam do przyjrzenia się świątecznym ofertom. Można wśród nich znaleźć 6-dniowe pobyty z wyżywieniem za 1500-1700 zł – zwraca uwagę Jarosław Kałucki.

Jeśli w domowym budżecie nie masz akurat wystarczająco dużo pieniędzy na taką podróż – skorzystaj z Mini Ratki w PKO Banku Polskim. Pieniądze możesz otrzymać nawet w dniu złożenia wniosku. Pożyczyć możesz od 1 tys. do nawet 120 tys. złotych.

Spokojnych świąt… z ubezpieczeniem Moje Podróże24

Sposobem na świąteczny wyjazd bez zbędnych zmartwień jest ubezpieczenie Moje Podróże24 obejmujące koszty leczenia, ochronę bagażu oraz odpowiedzialność cywilną. Zakup polisy dostosowanej do indywidualnych potrzeb zajmuje zaledwie kilka chwil i odbywa się bez wychodzenia z domu w bankowości internetowej iPKO lub przez aplikację mobilną IKO.

Skorzystaj z atrakcyjnych zniżek przy zakupie ubezpieczenia Moje Podróże24:

- 30 proc. zniżki dla posiadaczy karty EKUZ. Wypełnij wniosek o kartę EKUZ przez internet i podpisz go bezpłatnym Profilem Zaufanym

- 10 proc. zniżki rodzinnej. Przyznawana jest automatycznie, jeśli wśród ubezpieczonych jest co najmniej jedna osoba dorosła i jedno dziecko do lat 20, a łączna liczba ubezpieczonych to maksymalnie osiem osób

- 10 proc. zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Wypełnij wniosek o Kartę Dużej Rodziny przez internet i podpisz go bezpłatnym Profilem Zaufanym

 

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

3 miliony aplikacji IKO

Przejrzysta karta kredytowa – praktyczny gadżet w Twoim portfelu

Mądry przed szkodą, czyli ubezpieczony w PKO Ubezpieczenia

  • Bankofinanse

   02019.01.16

   Zamiast budować mury musimy dążyć do integracji bezpieczeństwa z biznesem

   Brak spektakularnych ataków w minionym roku cieszy branżę cyberbezpieczeństwa. Czarny scenariusz o tym, że czeka nas epidemia ransomware się nie spełnił. Nie oznacza to jednak, że cyberprzestrzeń stała się spokojniejsza. W tym roku czekają nas nowe wyzwania związane m.in. z dynamicznym rozwojem takich technologii, jak np. aplikacje mobilne, chmury, IoT, sztuczna inteligencja i uczenie maszynowe. Wiele firm wciąż nie jest odpowiednio przygotowana na ataki. Wpływ na to ma dynamika zmian związanych z cyfryzacją w przedsiębiorstwach, pogłębiający się na rynku deficyt wysokiej klasy specjalistów z zakresu cyberbezpieczeństwa oraz szerszy wachlarz grup zajmujących się cyberprzestępczością.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.11

   Kantor online w PKO Banku Polskim - 680 tys. transakcji na 2,6 mld zł w rok!

   Od stycznia 2018 roku klienci PKO Banku Polskiego mogą wymieniać waluty całkowicie zdalnie za pomocą kantoru internetowego w serwisie bankowości elektronicznej iPKO, a od lipca również z poziomu aplikacji mobilnej IKO. Popularność kantoru online stale rośnie – tylko w ostatnim kwartale 2018 roku dokonano ponad 330 tys. transakcji. W ciągu 12 miesięcy zawarto ponad 150 tys. umów oraz dokonano wymiany walut na łączną kwotę 2,6 mld zł. W ostatnim czasie kantor online dostępny jest dodatkowo w trzech wersjach językowych: angielskiej, rosyjskiej i ukraińskiej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.09

   Niezbędna w podróży. Wyjątkowa na co dzień. Karta PKO Mastercard Platinum to „prestiż i bezpieczeństwo” w portfelu

   Zakupy z kartą kredytową dają podwójną satysfakcję. Z realizacją swoich celów i planów nie musimy czekać do wypłaty. Ale to nie wszystko. Posiadacze kart kredytowych mogą liczyć na wyjątkowe korzyści, szczególnie jeśli karta, którą mają w portfelu to karta PKO Mastercard Platinum.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.07

   Bezpiecznie i mobilnie. Co przyniesie 2019 rok w płatnościach bezgotówkowych?

   Cele są dwa: ma być wygodnie i bezgotówkowo. Świat zmierza w tę stronę i nie da się go już zatrzymać. Nie warto nawet próbować. Aplikacja mobilna IKO to teraźniejszość i przyszłość – pokazują specjaliści. Rok 2019 może przynieść kolejne zmiany w mobilnym świecie bankowości.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.01.07

   Ciepło domowego ogniska w twoim domu

   Duża kanapa, miły koc i ciepło z kominka – tak wygląda idealny zimowy wieczór. Możesz zorganizować go w swoim domu, a nawet mieszkaniu. Z pomocą przychodzi biokominek.

   więcej
  • Z Banku

   02019.01.02

   PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką

   PKO Bank Polski zakończył 2018 r. jako najcenniejsza spółka na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Jego wartość na ostatniej sesji notowań wyniosła niemal 50 mld zł. Rok 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości był dla Banku rekordowy. Jako jedyna polska spółka wszedł w skład indeksu dużych spółek rynków rozwiniętych FTSE Russel. Jego aktywa wzrosły do najwyższego w historii poziomu 306 mld zł, w trzecim kwartale osiągnął również najwyższy w historii zysk netto, a wyniki europejskich stress testów potwierdziły że jest najbezpieczniejszym bankiem w Europie.

   więcej
  Pokaż więcej