2018.12.06

Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu w gronie najbliższych lub wyjeżdżamy w rodzinne strony. Z roku na rok rośnie jednak popularność świątecznych wycieczek w mniej lub bardziej egzotyczne rejony świata.

– Od kilku lat obserwujemy trend, który wskazuje na to, że skłonność Polaków do spędzania świąt z daleka od domu rośnie. Jeszcze trzy-cztery lata temu turyści chcieli być w Wigilię w domu. Dopiero kolejne dni brali pod uwagę jako początek świątecznej podróży. Dziś nie ma to już takiego znaczenia – mówi Jarosław Kałucki z Travelplanet.pl. Jego zdaniem główną motywacją osób decydujących się na świąteczny wyjazd jest potrzeba zafundowania sobie kilku dni prawdziwego wypoczynku. Gorączka przedświątecznych zakupów i domowe przygotowania, od których na miejscu zazwyczaj nie sposób uciec, nie zawsze pozwalają faktycznie się zrelaksować. – Nie ma co ukrywać. Bywa, że ogrom pracy przy zapewnieniu odpowiedniej oprawy zabija magię świąt. Rodzinny wyjazd pozwala skoncentrować się na przeżywaniu Bożego Narodzenia – dodaje rzecznik prasowy touroperatora.

Pod palmą lub na narty

Wśród świątecznych ofert biur podróży każdy znajdzie coś dla siebie. Organizatorzy wyjazdów pomyśleli zarówno o osobach stęsknionych za widokiem słońca, jak i amatorach białego szaleństwa.

Ciepłolubni podróżnicy najczęściej wybierają destynacje, które również latem cieszą się ogromną popularnością. Egipt i Wyspy Kanaryjskie w sezonie świątecznym są nie mniej gościnne i dają możliwość wypoczęcia w środku zimy przy temperaturach oscylujących wokół 20 stopni na plusie. W Turcji nie będzie aż tak ciepło, ale różnica między aurą panującą w tym samym czasie w Polsce i tak jest duża. Istotną zachętą w tym przypadku jest bardzo atrakcyjna cena. Turecka riwiera kusi świątecznymi ofertami tygodniowego pobytu w 5-gwiazdkowym hotelu od 1200 zł za osobę w wariancie all-inclusive.

Ofert dla narciarzy tradycyjnie w sezonie zimowym jest zatrzęsienie. Wybór kierunku zależy od budżetu. Przy mniejszym wybór pada zazwyczaj na polską część Tatr lub ofertę naszych sąsiadów – Czechów lub Słowaków. Jeżeli możemy sobie pozwolić na nieco większy wydatek, otwierają się możliwości, jakie miłośnikom białego szaleństwa stwarzają świetnie przygotowane do aktywnego spędzania wolnego czasu ośrodki w Austrii lub we Włoszech. W tym sezonie warto zwrócić uwagę również na Szwajcarię. – To nie jest w naszym kraju popularny kierunek zimowych wypadów. Uchodzi za bardzo drogi. Tym bardziej zachęcam do przyjrzenia się świątecznym ofertom. Można wśród nich znaleźć 6-dniowe pobyty z wyżywieniem za 1500-1700 zł – zwraca uwagę Jarosław Kałucki.

Jeśli w domowym budżecie nie masz akurat wystarczająco dużo pieniędzy na taką podróż – skorzystaj z Mini Ratki w PKO Banku Polskim. Pieniądze możesz otrzymać nawet w dniu złożenia wniosku. Pożyczyć możesz od 1 tys. do nawet 120 tys. złotych.

Spokojnych świąt… z ubezpieczeniem Moje Podróże24

Sposobem na świąteczny wyjazd bez zbędnych zmartwień jest ubezpieczenie Moje Podróże24 obejmujące koszty leczenia, ochronę bagażu oraz odpowiedzialność cywilną. Zakup polisy dostosowanej do indywidualnych potrzeb zajmuje zaledwie kilka chwil i odbywa się bez wychodzenia z domu w bankowości internetowej iPKO lub przez aplikację mobilną IKO.

Skorzystaj z atrakcyjnych zniżek przy zakupie ubezpieczenia Moje Podróże24:

- 30 proc. zniżki dla posiadaczy karty EKUZ. Wypełnij wniosek o kartę EKUZ przez internet i podpisz go bezpłatnym Profilem Zaufanym

- 10 proc. zniżki rodzinnej. Przyznawana jest automatycznie, jeśli wśród ubezpieczonych jest co najmniej jedna osoba dorosła i jedno dziecko do lat 20, a łączna liczba ubezpieczonych to maksymalnie osiem osób

- 10 proc. zniżki dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Wypełnij wniosek o Kartę Dużej Rodziny przez internet i podpisz go bezpłatnym Profilem Zaufanym

 

Tomasz Sobkowicz

Czytaj także:

3 miliony aplikacji IKO

Przejrzysta karta kredytowa – praktyczny gadżet w Twoim portfelu

Mądry przed szkodą, czyli ubezpieczony w PKO Ubezpieczenia

  • Z Banku

   02018.12.07

   HackYeah: cztery zespoły, które zaimponowały mentorom PKO Banku Polskiego

   24 godziny – dokładnie tyle czasu na rozwiązanie wybranych problemów miały prawie trzy tysiące programistów biorących udział w HackYeah, największym stacjonarnym hackathonie w Europie. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się na rozwiązanie zadania PKO Banku Polskiego, jako pierwsi mogli przetestować bankowe API.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.07

   #dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

   Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

   Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu w gronie najbliższych lub wyjeżdżamy w rodzinne strony. Z roku na rok rośnie jednak popularność świątecznych wycieczek w mniej lub bardziej egzotyczne rejony świata.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

   Rozmowy, SMS-y, kontakt z przyjaciółmi na Facebooku lub konto na Instagramie to normalna sprawa. Telefon komórkowy jest narzędziem, bez którego żaden młody człowiek nie może się obejść. Dlatego, jeśli jest na kartę, musimy zadbać o jego systematyczne doładowanie. To sprawa kluczowa!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek

   Blisko połowa Polaków kupi w tym roku prezenty pod choinkę przez internet – wynika z najnowszej edycji badania świątecznych zwyczajów konsumenckich przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Rosnąca popularność zakupów przez internet przed Bożym Narodzeniem wynika z wygody, łatwości w porównaniu cen oferowanych przez sklepy online oraz oszczędności czasu. Klienci PKO Banku Polskiego za zakupy w sieci mogą zapłacić na kilka sposobów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.12.04

   Młode polskie talenty w Londynie

   Trzy dni pełne wrażeń spędziły w stolicy Wielkiej Brytanii dzieci naszych pracowników – laureaci konkursu „Polskie Talenty w Londynie”. Licealiści uczestniczyli m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, zwiedzali miasto oraz mieli okazję poznać doświadczenia Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii.

   więcej
  Pokaż więcej