2016.05.27

Kobiety z 70 krajów świata w Warszawie na „kobiecym Davos”

Już niedługo Warszawa stanie się gospodarzem Światowego Szczytu Kobiet (Global Summit of Women) – międzynarodowego forum ekonomiczno-biznesowego. Od 9 do 11 czerwca do Warszawy przybędzie 1000 przedstawicielek rządów, biznesu, kultury i organizacji non-profit z 70 krajów.

Kobiety z 70 krajów świata w Warszawie na „kobiecym Davos”
Fot. shutterstock.com

Światowy Szczyt Kobiet, nieoficjalnie nazywany „kobiecym Davos”, jest działającą od 1990 r. organizacją non-profit, która ma swoją siedzibę w Waszyngtonie. Idea, która przyświecała jej powstaniu, to wspólne starania sektora publicznego, prywatnego i pozarządowego na rzecz awansu kobiet w życiu gospodarczym. W tym celu podejmowanych jest szereg działań, w tym coroczne fora, na których spotykają się działaczki z organizacji kobiecych z całego świata, liderki biznesu oraz przedstawicielki rządów.

W tym roku Szczyt będzie miał swoją 26. edycję, zaś po raz pierwszy państwo z Europy Środkowej jest gospodarzem tego wydarzenia.

Tematem przewodnim tegorocznego spotkania jest „Budowanie inkluzywnej gospodarki w erze cyfrowej”, a jednym z głównych celów jest pokazanie kreatywności kobiet i innowacyjnych rozwiązań w zakresie wspierania kształtowania gospodarek poszczególnych krajów. Szczyt jest okazją do zebrania opinii kobiecych autorytetów, wymiany praktycznych rozwiązań i pomysłów zgłaszanych przez liderki reprezentujące środowiska różniące się zarówno pod względem geograficznym, jak i kulturowym.

Jest to okazja do spotkania najwybitniejszych kobiet polityki, biznesu, kultury i mediów z całego świata. Polska jest pierwszym krajem naszego regionu, który stał się gospodarzem tak ważnego wydarzenia – mówi Iwona Georgijew z firmy Deloitte, która jest partnerem Szczytu i jednocześnie członkini komitetu organizacyjnego Światowego Szczytu Kobiet w Warszawie.

Partnerem ścieżki tematycznej poświęconej przywództwu (Leadershiptrack) jest Deloitte, który włączył się w przygotowanie spotkania.

Wśród imprez towarzyszących forum znalazło się pierwsze spotkanie wszystkich członkiń, działającego w ramach Klubu SheXO Deloitte, który funkcjonuje w ośmiu krajach Europy Środkowej (9 czerwca godz. 10.00). Spotkanie podczas Szczytu będzie okazją do wymiany doświadczeń i wypracowania rozwiązań, w jaki sposób wspierać rozwój zawodowy kobiet w Europie Środkowo-Wschodniej, gdyż wciąż w tym obszarze jest wiele do zrobienia.

Agnieszka Morawiecka
ISBnews

Czytaj także:

Raport „Kobiety w finansach” – Polska przykładem dla Europy i świata?

Kobiety potrzebują w pracy neutralności wobec płci

loaderek.gifoverlay.png