2019.04.19

Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

Bankomat to często wpłatomat

Kilka kliknięć na klawiaturze bankomatu i gotówka trafia na konto. Tak w skrócie można opisać funkcję wpłatomatu. Zamiast tracić cenne minuty na dotarcie do oddziału, stać w kolejce, wystarczy podejść do najbliższego wpłatomatu, „wrzucić” do niego gotówkę i załatwione – transakcja jest natychmiastowa.

– Mam swój pomysł na duże zakupy. Zwykle robię je w lokalnym supermarkecie. Aby uniknąć stania w kolejkach, korzystam z kasy samoobsługowej, w której jednak nie mogę płacić gotówką. Dlatego najpierw wpłacam pieniądze we wpłatomacie, a potem płacę za wszystko kartą, szybko i bez kolejki – mówi Iwona Karasińska z Warszawy.

Transfer za pięć punktów

Korzystanie z wpłatomatu to bardzo prosta wysyłka gotówki. Ma pięć podstawowych zalet:

 1. Wygoda – korzystanie z urządzenia jest równie proste jak z bankomatu. Komunikaty na ekranie monitora poprowadzą nas do celu.
 2. Oszczędność – usługa jest bezpłatna dla klientów indywidualnych i biznesowych.
 3. Szybkość – wpłacone środki dostępne są na koncie klienta natychmiast. Wszystko dzieje się w czasie rzeczywistym.
 4. Bezpieczeństwo – wpłatomat identyfikuje numer rachunku klienta na podstawie karty bankowej oraz wprowadzonego numeru PIN.
 5. Dostępność – pieniądze można wpłacać we wszystkich bankomatach dostępnych w lokalizacjach 7 dni/24 h.

Bankomat pełen możliwości

Opcja wpłatomatu to świetne narzędzie dla przedsiębiorców rozliczających się wyłącznie w gotówce. Najpierw, nawet późnym wieczorem, mogą wpłacić do Banku utarg, a potem, jeszcze tego samego dnia, wykonać w domu najpotrzebniejsze przelewy. 

Funkcje nowoczesnego bankomatu nie ograniczają się jedynie do wpłat i wypłat. Możemy w nim: doładować telefon, sprawdzić saldo rachunku, zmienić PIN, pobrać pieniądze przesłane przelewem Western Union lub nadać przekaz bankomatowy do znajomego na drugim końcu Polski.

Zdaniem ekspertów, bankomaty i wpłatomaty będą się jeszcze bardziej funkcjonalne. Już dziś w niektórych z nich można nawet korzystać z wideokonferencji. Bankomat staje się centrum usług finansowych, które z każdym rokiem będzie coraz bardziej zaawansowane.

Lista bankomatów i wpłatomatów PKO Banku Polskiego dostępna jest tutaj.

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Jeden procentuje dla wielu

Weekendowy wyjazd – szybka decyzja, szybka pożyczka

Minidomy z Mini Ratką

  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.15

   200 milionów transakcji w IKO

   Od początku funkcjonowania na rynku aplikacji mobilnej IKO klienci Banku wykonali z poziomu telefonu łącznie już 200 mln transakcji. Najczęściej zlecają za pomocą IKO przelewy, płacą za zakupy w sklepach internetowych, a także stacjonarnie zbliżeniowo.

   więcej
  Pokaż więcej