2019.03.13

Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową.

Najlepsze produkty PKO Banku Polskiego

W świecie współczesnej gospodarki liczą się tanie, zautomatyzowane i spersonalizowane rozwiązania. Takie, które przyspieszą pewne procesy zarządzania firmą i sprawią, że nie będziemy musieli o nich codziennie myśleć. Księgowość, raporty, program lojalnościowy, potwierdzenia, przypomnienia czy śledzenie postępów w pracach i wiele innych zadań to sprawy rutynowe, konieczne jednak do poprawnego funkcjonowania firm. Podstawowy problem? Zajmują dużo czasu. Najlepsze rozwiązanie? Cyfryzacja.

Dzisiejsi przedsiębiorcy potrzebują połączenia online z biznesem. Z ich punktu ważne jest, aby mieć narzędzia umożliwiające m.in. dostęp do e-księgowości, własnych systemów księgowych oraz możliwości zapłacenia ZUS przez internet. To już nie kwestia wyboru, ale decyzja strategiczna – a w przyszłości, być albo nie być, każdego przedsiębiorstwa.  

Automatycznie i profesjonalnie

Dlatego przydadzą się narzędzia, dzięki którym szybciej wykonamy pewne zadania i które poprowadzą nas bez trudu do celu. W tej grze dobrze mieć asa w talii. My mamy cztery asy digitalizacji biznesu:

 1. Założenie sklepu on-line może wydawać się skomplikowane. Chyba że skorzystamy z funkcji e-sklepu w PKO Banku Polskim. I w ten sposób gładko, krok po kroku, dotrzemy do swego wirtualnego biznesu.
 2. Równie łatwe może okazać się kupienie samochodu, maszyn czy urządzeń do firmy. Opcja Leasing na start da nam korzystniejsze ceny i większy wybór. Znów będziemy mogli oddać się w ręce profesjonalistów i otrzymać o wiele ciekawszą ofertę.
 3. Księgowość to czasochłonne i pracochłonne zadanie. Przyda się więc jakieś wsparcie. e-Księgowość ułatwi realizację pewnych zadań, zmniejszy obowiązki i koszty. Aplikacja ograniczy do minimum nasze zaangażowanie w wystawianie i opłacanie faktur.
 4. W każdym biznesie niezbędny jest również Asystent firmowy. Ten z PKO Banku Polskiego nie chodzi na urlopy i nie stwarza problemów interpersonalnych. Kontroluje kalendarz płatność (m.in. VAT i ZUS), zapisuje dane kontrahentów i partnerów w biznesie oraz jest na bieżąco z kondycją finansową firmy, jej zyskami i wydatkami.

Powoli i ostrożnie

Od cyfryzacji nie ma odwrotu. Cyfryzacja w biznesie, to nowoczesne narzędzia wspierające naszą działalność gospodarczą mogą przyspieszyć postępy firmy i usprawnić jej funkcjonowanie. Powinniśmy poświęcić trochę czasu i przeanalizować, ile tracimy nie korzystając z tego typu rozwiązań i jak to wpływa na naszą pozycję na rynku.

Polscy przedsiębiorcy wciąż mają wiele do nadrobienia w kwestii digitalizacji procesów biznesowych. Obecnie tylko 5 proc. firm można zakwalifikować do kategorii liderów transformacji cyfrowej, ponad jedna trzecia podmiotów wprowadza cyfryzację powoli i bardzo ostrożnie, a 24 proc. dopiero rozpoczyna ten proces.

Są również dobre wiadomości. W artykule o cyfryzacji w Computerworld.pl czytamy: „Dobrym przykładem transformacji cyfrowej są polskie banki, sprawnie adaptujące technologie mobilne czy nowe metody płatności, takie jak BLIK. Banki stopniowo odchodzą od działania bazującego na sieciach placówek terenowych na rzecz brokera usług cyfrowych”.

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Jeden procentuje dla wielu

Weekendowy wyjazd – szybka decyzja, szybka pożyczka

Minidomy z Mini Ratką

  • Bankofirma

   02019.07.04

   Okna, drzwi i bramy z Białegostoku. W Pafo-Bud stawiają na jakość

   Konkretny w rozmowie, skuteczny w biznesie. Taki jest Dariusz Matyszewski, udziałowiec firmy Pafo-Bud z Białegostoku, która od ponad 20 lat produkuje okna, drzwi i bramy. W swoich działaniach spółka stawia na jakość towaru i usługi przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.07.04

   Przejdź płynnie do faktoringu

   Po faktoring sięga coraz większa grupa przedsiębiorców. Nie wszyscy jednak jeszcze wiedzą, jakie mogą mieć korzyści z umowy faktoringu. Nie chodzi tylko o płynność finansową firmy – faktoring to również możliwość zabezpieczenia się przed nieuczciwymi partnerami i ich weryfikacja jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.07.01

   Maciejowy Sad – kiedy rodzinna pasja, staje się biznesem

   Maciejowy Sad to idealny przykład, jak rodzinną pasję przekuwać w rodzinny biznes. Przed laty Jerzy Karczewski na lutyńskiej ziemi w okolicach Wrocławia założył sad. Później opiekę nad gospodarstwem przekazał synowi Maciejowi. W 2010 r. postanowili zwiększyć dostępność tłoczonych soków, żeby szersze grono konsumentów mogło skosztować ich produktów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.28

   Pizza była mało znana. „Pruszynka” to zmieniła

   Kiedy Piotr Pruszyński w 1998 r. otworzył swoją pierwszą pizzerię „Pruszynka” w Białymstoku, wielu ludzi w regionie nie wiedziało, czym jest pizza i co po złożeniu zamówienia otrzymają na talerzu. Dziś przedsiębiorca posiada pięć lokali, które z powodzeniem zaspokajają apetyty mieszkańców miasta.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.13

   Pensjonat i hotelik w mazurskim stylu. Goście przyjeżdżają nawet trzy razy w roku

   Goście z Europy Zachodniej zamiast dużych hoteli wolą mniejsze i kameralne obiekty, gdzie mają bezpośredni kontakt z właścicielami. Znajdują to u nas w Pensjonaciku Cyklada i Mazurskiej Chacie – przekonuje Jacek Jaworski, który wraz z żoną Izabelą prowadzi obiekty wypoczynkowe na uboczu Mikołajek w okolicach Jeziora Mikołajskiego. Małżeństwo przygotowuje właśnie Pawilon SPA z sauną i jacuzzi, bo ciągle chce rozwijać ofertę dla turystów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.06.11

   Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm

   PKO Bank Polski rozwija projekt Let’s Fintech, dzięki któremu współpracuje ze startupami i angażuje się w wyszukiwanie najbardziej perspektywicznych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. O pracy zespołu, wdrożeniach i poszukiwaniu kolejnych projektów mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim

   więcej
  Pokaż więcej