2019.03.13

Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową.

Najlepsze produkty PKO Banku Polskiego

W świecie współczesnej gospodarki liczą się tanie, zautomatyzowane i spersonalizowane rozwiązania. Takie, które przyspieszą pewne procesy zarządzania firmą i sprawią, że nie będziemy musieli o nich codziennie myśleć. Księgowość, raporty, program lojalnościowy, potwierdzenia, przypomnienia czy śledzenie postępów w pracach i wiele innych zadań to sprawy rutynowe, konieczne jednak do poprawnego funkcjonowania firm. Podstawowy problem? Zajmują dużo czasu. Najlepsze rozwiązanie? Cyfryzacja.

Dzisiejsi przedsiębiorcy potrzebują połączenia online z biznesem. Z ich punktu ważne jest, aby mieć narzędzia umożliwiające m.in. dostęp do e-księgowości, własnych systemów księgowych oraz możliwości zapłacenia ZUS przez internet. To już nie kwestia wyboru, ale decyzja strategiczna – a w przyszłości, być albo nie być, każdego przedsiębiorstwa.  

Automatycznie i profesjonalnie

Dlatego przydadzą się narzędzia, dzięki którym szybciej wykonamy pewne zadania i które poprowadzą nas bez trudu do celu. W tej grze dobrze mieć asa w talii. My mamy cztery asy digitalizacji biznesu:

 1. Założenie sklepu on-line może wydawać się skomplikowane. Chyba że skorzystamy z funkcji e-sklepu w PKO Banku Polskim. I w ten sposób gładko, krok po kroku, dotrzemy do swego wirtualnego biznesu.
 2. Równie łatwe może okazać się kupienie samochodu, maszyn czy urządzeń do firmy. Opcja Leasing na start da nam korzystniejsze ceny i większy wybór. Znów będziemy mogli oddać się w ręce profesjonalistów i otrzymać o wiele ciekawszą ofertę.
 3. Księgowość to czasochłonne i pracochłonne zadanie. Przyda się więc jakieś wsparcie. e-Księgowość ułatwi realizację pewnych zadań, zmniejszy obowiązki i koszty. Aplikacja ograniczy do minimum nasze zaangażowanie w wystawianie i opłacanie faktur.
 4. W każdym biznesie niezbędny jest również Asystent firmowy. Ten z PKO Banku Polskiego nie chodzi na urlopy i nie stwarza problemów interpersonalnych. Kontroluje kalendarz płatność (m.in. VAT i ZUS), zapisuje dane kontrahentów i partnerów w biznesie oraz jest na bieżąco z kondycją finansową firmy, jej zyskami i wydatkami.

Powoli i ostrożnie

Od cyfryzacji nie ma odwrotu. Cyfryzacja w biznesie, to nowoczesne narzędzia wspierające naszą działalność gospodarczą mogą przyspieszyć postępy firmy i usprawnić jej funkcjonowanie. Powinniśmy poświęcić trochę czasu i przeanalizować, ile tracimy nie korzystając z tego typu rozwiązań i jak to wpływa na naszą pozycję na rynku.

Polscy przedsiębiorcy wciąż mają wiele do nadrobienia w kwestii digitalizacji procesów biznesowych. Obecnie tylko 5 proc. firm można zakwalifikować do kategorii liderów transformacji cyfrowej, ponad jedna trzecia podmiotów wprowadza cyfryzację powoli i bardzo ostrożnie, a 24 proc. dopiero rozpoczyna ten proces.

Są również dobre wiadomości. W artykule o cyfryzacji w Computerworld.pl czytamy: „Dobrym przykładem transformacji cyfrowej są polskie banki, sprawnie adaptujące technologie mobilne czy nowe metody płatności, takie jak BLIK. Banki stopniowo odchodzą od działania bazującego na sieciach placówek terenowych na rzecz brokera usług cyfrowych”.

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Jeden procentuje dla wielu

Weekendowy wyjazd – szybka decyzja, szybka pożyczka

Minidomy z Mini Ratką

  • Bankofirma

   02019.04.19

   AUTO-Jakubowscy – rodzinna firma pełną parą

   Z rodziną wychodzi się dobrze nie tylko na zdjęciu. Równie wspaniale może wyjść w biznesie, czego znakomitym przykładem jest firma AUTO-Jakubowscy z miejscowości Świlcza pod Rzeszowem. Stanisław Jakubowski wraz z żoną i trzema synami z powodzeniem zajmują się sprzedażą samochodów, części zamiennych i akcesoriów, jak również pełnym serwisem gwarancyjnym i pogwarancyjnym aut.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.18

   Chwilowe kłopoty finansowe w firmie

   Problemy finansowe małym i średnim firmom mogą przytrafić się zawsze, chociaż dane statystyczne pokazują, że z roku na rok takich sytuacji jest mniej. Te, które się pojawiają, są najczęściej efektem kłopotów z egzekwowaniem pieniędzy od partnerów biznesowych. Na szczęście na rynku pojawia się coraz więcej produktów bankowych, źródeł awaryjnego finansowania działalności gospodarczej, z których przedsiębiorcy mogą skorzystać w chwilach finansowej czkawki.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.04.03

   Konto firmowe a sprawy prywatne – co musisz wiedzieć?

   Prowadząc firmę jako przedsiębiorca masz zazwyczaj nieograniczony dostęp do konta firmowego. Warto wtedy uważać, bo regulowanie prywatnych wydatków z tego rachunku nie zawsze jest możliwe i stanowi źródło potencjalnych problemów. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć, gdy chcesz załatwiać sprawy prywatne, używając do tego konta firmowego.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.19

   e-Prawnik. Nowa usługa dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

   Klienci segmentu MSP otrzymają pilotażowo dostęp do nowej usługi w kanałach zdalnych: e-Prawnika. Narzędzie opracowane przez startup TuPrawnik i dostosowane do potrzeb klientów banku pozwala na całkowicie zdalne, szybkie i kompleksowe rozwiązanie problemu prawnego. Usługa wpisuje się w scenariusz digitalizacji, zarówno oferty banku, jak i otoczenia gospodarczego, w którym funkcjonują nasi klienci.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.03.13

   Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

   Formalności już za nami. Wszystko załatwione. Teraz firma może się rozwijać bez problemów. Jakie narzędzia pomogą w zarządzaniu biznesem? Z czego warto skorzystać, aby łatwiej wejść na rynek? PKO Bank Polski ma kilka dobrych pomysłów. Pomogą one także rozpocząć transformację cyfrową.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.27

   Nina Wiśniewska. O piękno warto zabiegać

   Trzeba wielkiej determinacji i ciężkiej pracy, aby osiągnąć sukces w tej branży. Nina Wiśniewska, dermatolog i ekspert medycyny estetycznej, doskonale wie jak to zrobić. W tych wysiłkach wspiera ją PKO Bank Polski.

   więcej
  Pokaż więcej