2015.09.22

Na własny rachunek. Cz. 2 – rachunek firmowy

Wybór konta to de facto wybór biznesowego partnera, zazwyczaj na lata. Warto się związać z takim bankiem, który nie tylko dysponuje bogatą paletą nowoczesnych produktów i usług, lecz także potrafi – poprzez budowane przez lata doświadczenie i znajomość potrzeb sektora MSP – zapewnić firmom realne wsparcie w rozwiązywaniu ich codziennych problemów i wyzwań.

Na własny rachunek

Na start

Z myślą o początkujących przedsiębiorcach PKO Bank Polski stworzył atrakcyjny pakiet Biznes Debiut 18. Przez pierwsze dziewięć miesięcy konto prowadzone jest bezpłatnie, później z opłaty za prowadzenie rachunku zwalnia saldo wyższe niż 500 zł. W skład pakietu wchodzi również pięć bezpłatnych zewnętrznych przelewów internetowych miesięcznie (ZUS, PIT, VAT). Przelewy pomiędzy rachunkami w PKO Banku Polskim (czyli np. pomiędzy rachunkiem firmowym a prywatnym przedsiębiorcy) dokonane w internecie są bezpłatne, niezależnie od wybranego pakietu. Po 18 miesiącach korzystania z konta Biznes Debiut 18 klient wybiera inny, dopasowany do specyfiki jego działalności pakiet. Przedsiębiorcy z krótszym stażem najczęściej decydują się na Pakiet Biznes Rozwój.

PKO Bank Polski jako jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny, oferuje przedsiębiorcom dopuszczalne saldo debetowe już od chwili otwarcia rachunku Biznes Debiut 18 bez konieczności przeprowadzania oceny kredytowej. Początkowo limit zadłużenia w koncie wynosi 500 zł, po trzech miesiącach może być podwyższony – maksymalnie do 20 tys. zł. Taki bufor bezpieczeństwa i płynności jest szczególnie ważny dla firm z branż, w których zatory płatnicze są wyjątkowo uciążliwe. Jeśli kontrahenci jeszcze nie zapłacili faktur, a firma musi rozliczyć się z ZUS czy urzędem skarbowym, może skorzystać z dostępnych w ramach salda debetowego środków. W przyszłości – jeśli zajdzie taka potrzeba – można uzupełnić debet o kredyt obrotowy pełniący podobną funkcję płynnościową, ale ze znacznie wyższym dopuszczalnym limitem.

Pakiet Biznes Debiut 18

 • 0 zł za rachunek bieżący nawet do 18 miesięcy,
 • 0 zł za 5 internetowych przelewów zewnętrznych,
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w ramach PKO Banku Polskiego,
 • 0 zł za dostęp do rachunku przez internet w ramach iPKO ,
 • 0 zł za wyciąg elektroniczny,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach,
 • 0 zł za platformę do prowadzenia księgowości przez 6 miesięcy,
 • 0 zł prowizji za udzielenie lub podwyższenie limitu Dopuszczalnego Salda Debetowego, z którego można skorzystać już od chwili otwarcia rachunku,
 • 0 zł za bankowość elektroniczną, umożliwiającą dostęp do rachunku przez całą dobę, z każdego miejsca na świecie,
 • szeroki dostęp do gotówki poprzez jedną z największych sieci bankomatów w Polsce.

Małgorzata Osuch
Redakcja CPP

Czytaj także:

Na własny rachunek. Cz. 1 – pierwsze kroki

Zarabiać na własnej pasji?

  • Bankofirma

   02019.02.14

   Jak robić biznes w 2019 r.? Nowe stawki składek ZUS i zmiany w prawie podatkowym

   Rok 2019 przyniósł nowe przepisy dla przedsiębiorców. Warto sprawdzić, co się zmieniło – wiedza ta może być naprawdę dużo warta.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.02.05

   Alnea, przyszłość należy do nich

   Jak się okazuje polska technologia jest na wysokim poziomie. Doskonałym na to dowodem jest firma Alnea, która od lat zajmuje się automatyzacją i robotyką procesów produkcji. Prezes zarządu firmy, Krzysztof Kamiński, rusza na podbój zagranicznych rynków. I wierzy, że najważniejsza jest kooperacja ludzi i… robotów.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.30

   Azot Biznes Park, budujemy świat od nowa

   Tereny po zakładach chemicznych w Jaworznie nie kojarzyły się zbyt dobrze. To nie była ekologiczna inwestycja. Właściciele firmy Azot postanowili to zmienić. O prawdziwym „odczarowaniu” tego terenu opowiada Paweł Byrczek – prezes Zarządu Azot Biznes Park – firmy, która została nominowana do prestiżowej nagrody Wektory 2018.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.28

   Potrafimy nagłośnić swój sukces – wywiad z założycielem firmy Sarim

   Sukces nie przyszedł od razu. Trzeba było czasu, odważnych decyzji i dobrych pomysłów. Tak powstała marka, o której głośno nie tylko w Polsce ale także poza naszymi granicami. Sarim, Śląska Agencja Reklamy i Marketingu, jest w elitarnym gronie 65 najlepszych firm nagłośnieniowych na świecie. Doceniły ją nie tylko rodzime gwiazdy, ale również międzynarodowe sławy, takie jak: Woody Allen, Vaya Con Dios czy Emir Kusturica. Jak do tego doszło opowiada Adam Guzdek, założyciel firmy.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.28

   Nowości dla firm w PKO Banku Polskim

   Teraz firmy mają lepiej. Koniec z wizytą kuriera lub w oddziale banku – do podpisania umowy rachunku firmowego wystarczy teraz hasło SMS. W 2018 r. PKO Banku Polskim umożliwił klientom firmowym również rejestrację firmy przez iPKO, skorzystanie z pomocy asystenta firmowego oraz pomoc w założeniu e-sklepu.

   więcej
  • Bankofirma

   02019.01.23

   Gdyński biznesplan, czyli pierwszy krok do sukcesu. Weź udział w konkursie

   Masz pomysł na biznes? Rozważasz otwarcie działalności gospodarczej? A może prowadzisz już firmę i chcesz ją rozwinąć wprowadzając nowy produkt lub usługę? Jeszcze przez tydzień możesz zgłosić się do konkursu Gdyński biznesplan. To już 17. edycja tego wydarzenia! Zgłoszenia przyjmowane są do 31 stycznia.

   więcej
  Pokaż więcej