2015.09.22

Na własny rachunek. Cz. 2 – rachunek firmowy

Wybór konta to de facto wybór biznesowego partnera, zazwyczaj na lata. Warto się związać z takim bankiem, który nie tylko dysponuje bogatą paletą nowoczesnych produktów i usług, lecz także potrafi – poprzez budowane przez lata doświadczenie i znajomość potrzeb sektora MSP – zapewnić firmom realne wsparcie w rozwiązywaniu ich codziennych problemów i wyzwań.

Na własny rachunek

Na start

Z myślą o początkujących przedsiębiorcach PKO Bank Polski stworzył atrakcyjny pakiet Biznes Debiut 18. Przez pierwsze dziewięć miesięcy konto prowadzone jest bezpłatnie, później z opłaty za prowadzenie rachunku zwalnia saldo wyższe niż 500 zł. W skład pakietu wchodzi również pięć bezpłatnych zewnętrznych przelewów internetowych miesięcznie (ZUS, PIT, VAT). Przelewy pomiędzy rachunkami w PKO Banku Polskim (czyli np. pomiędzy rachunkiem firmowym a prywatnym przedsiębiorcy) dokonane w internecie są bezpłatne, niezależnie od wybranego pakietu. Po 18 miesiącach korzystania z konta Biznes Debiut 18 klient wybiera inny, dopasowany do specyfiki jego działalności pakiet. Przedsiębiorcy z krótszym stażem najczęściej decydują się na Pakiet Biznes Rozwój.

PKO Bank Polski jako jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny, oferuje przedsiębiorcom dopuszczalne saldo debetowe już od chwili otwarcia rachunku Biznes Debiut 18 bez konieczności przeprowadzania oceny kredytowej. Początkowo limit zadłużenia w koncie wynosi 500 zł, po trzech miesiącach może być podwyższony – maksymalnie do 20 tys. zł. Taki bufor bezpieczeństwa i płynności jest szczególnie ważny dla firm z branż, w których zatory płatnicze są wyjątkowo uciążliwe. Jeśli kontrahenci jeszcze nie zapłacili faktur, a firma musi rozliczyć się z ZUS czy urzędem skarbowym, może skorzystać z dostępnych w ramach salda debetowego środków. W przyszłości – jeśli zajdzie taka potrzeba – można uzupełnić debet o kredyt obrotowy pełniący podobną funkcję płynnościową, ale ze znacznie wyższym dopuszczalnym limitem.

Pakiet Biznes Debiut 18

 • 0 zł za rachunek bieżący nawet do 18 miesięcy,
 • 0 zł za 5 internetowych przelewów zewnętrznych,
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w ramach PKO Banku Polskiego,
 • 0 zł za dostęp do rachunku przez internet w ramach iPKO ,
 • 0 zł za wyciąg elektroniczny,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach,
 • 0 zł za platformę do prowadzenia księgowości przez 6 miesięcy,
 • 0 zł prowizji za udzielenie lub podwyższenie limitu Dopuszczalnego Salda Debetowego, z którego można skorzystać już od chwili otwarcia rachunku,
 • 0 zł za bankowość elektroniczną, umożliwiającą dostęp do rachunku przez całą dobę, z każdego miejsca na świecie,
 • szeroki dostęp do gotówki poprzez jedną z największych sieci bankomatów w Polsce.

Małgorzata Osuch
Redakcja CPP

Czytaj także:

Na własny rachunek. Cz. 1 – pierwsze kroki

Zarabiać na własnej pasji?

  • Bankofirma

   02018.05.22

   Lokal dla nowego przedsiębiorstwa z kredytem na rozpoczęcie działalności gospodarczej

   Pierwsze wydatki przedsiębiorców, którzy rozpoczynają przygodę w biznesie, często są związane z przystosowaniem lokalu do działalności gospodarczej. Pomieszczenia z reguły wymagają odnowienia, remontów, odpowiednich dostosowań. Przy okazji trzeba zakupić wyposażenie. Warto zastanowić się nad pozyskaniem środków na ten cel z banku.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.05.08

   Załóż firmę i konto w okienku komputera

   Polscy przedsiębiorcy, korzystając z bankowości elektronicznej, w niespełna trzy miesiące założyli ponad tysiąc firm – podało Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Z każdym dniem powiększa się grono osób wykorzystujących tę nową formę rozpoczynania biznesu.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.05.08

   Centrum Bankowości Przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim

   Centrum Bankowości Przedsiębiorstw zapewnia obsługę klientów firmowych o przychodach rocznych od 5 do 30 mln zł, dopasowaną do ich potrzeb i oczekiwań m.in. dzięki mobilnym doradcom i dedykowanym analitykom. Wdrożenie nowego modelu obsługi przedsiębiorstw w PKO Banku Polskim poparte było półrocznym pilotażem.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.04.25

   Gracz na rynku budowlanym i na polu golfowym – Krzysztof Bednarek

   Firma, którą zarządza, pokryła „dachami” już ponad milion metrów kwadratowych w Polsce i za granicą. Codziennie realizuje ogromne inwestycje, stawiając konstrukcje stalowe i hale służące różnym celom. Prywatnie jest wielkim miłośnikiem sportu. Przez 20 lat czynnie uprawiał piłkę wodną, dziś jego pasją jest golf. O tym jak zarządza się prężnie działającym przedsiębiorstwem oraz czy pole golfowe to dobre miejsce na zdobywania kontrahentów, rozmawiamy z Krzysztofem Bednarkiem – prezesem firmy OCMER.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.04.24

   Kredyt obrotowy dla firm bez tajemnic – zwiększ wydajność przedsiębiorstwa

   Małe i średnie firmy coraz chętniej korzystają z finansowania bankowego. Kredyty obrotowe dla firm pozwalają regulować zobowiązania bez martwienia się o terminy płatności od kontrahentów.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.04.17

   Wspieramy firmy od startu! Najnowsza kampania PKO Banku Polskiego dla firm

   Dla początkującego przedsiębiorcy jednym z najważniejszych etapów rozpoczęcia działalności jest wybór odpowiedniej oferty finansowania. W odpowiedzi na te potrzeby PKO Bank Polski wspólnie z PKO Leasing, w nowej kampanii reklamowej zachęca przedsiębiorców do skorzystania z konkretnych produktów: Pożyczki na Start do 100 tys. zł na dowolny cel oraz leasingu do 120 tys. zł na pojazdy do 3,5t!

   więcej
  Pokaż więcej