2015.09.22

Na własny rachunek. Cz. 2 – rachunek firmowy

Wybór konta to de facto wybór biznesowego partnera, zazwyczaj na lata. Warto się związać z takim bankiem, który nie tylko dysponuje bogatą paletą nowoczesnych produktów i usług, lecz także potrafi – poprzez budowane przez lata doświadczenie i znajomość potrzeb sektora MSP – zapewnić firmom realne wsparcie w rozwiązywaniu ich codziennych problemów i wyzwań.

Na własny rachunek

Na start

Z myślą o początkujących przedsiębiorcach PKO Bank Polski stworzył atrakcyjny pakiet Biznes Debiut 18. Przez pierwsze dziewięć miesięcy konto prowadzone jest bezpłatnie, później z opłaty za prowadzenie rachunku zwalnia saldo wyższe niż 500 zł. W skład pakietu wchodzi również pięć bezpłatnych zewnętrznych przelewów internetowych miesięcznie (ZUS, PIT, VAT). Przelewy pomiędzy rachunkami w PKO Banku Polskim (czyli np. pomiędzy rachunkiem firmowym a prywatnym przedsiębiorcy) dokonane w internecie są bezpłatne, niezależnie od wybranego pakietu. Po 18 miesiącach korzystania z konta Biznes Debiut 18 klient wybiera inny, dopasowany do specyfiki jego działalności pakiet. Przedsiębiorcy z krótszym stażem najczęściej decydują się na Pakiet Biznes Rozwój.

PKO Bank Polski jako jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny, oferuje przedsiębiorcom dopuszczalne saldo debetowe już od chwili otwarcia rachunku Biznes Debiut 18 bez konieczności przeprowadzania oceny kredytowej. Początkowo limit zadłużenia w koncie wynosi 500 zł, po trzech miesiącach może być podwyższony – maksymalnie do 20 tys. zł. Taki bufor bezpieczeństwa i płynności jest szczególnie ważny dla firm z branż, w których zatory płatnicze są wyjątkowo uciążliwe. Jeśli kontrahenci jeszcze nie zapłacili faktur, a firma musi rozliczyć się z ZUS czy urzędem skarbowym, może skorzystać z dostępnych w ramach salda debetowego środków. W przyszłości – jeśli zajdzie taka potrzeba – można uzupełnić debet o kredyt obrotowy pełniący podobną funkcję płynnościową, ale ze znacznie wyższym dopuszczalnym limitem.

Pakiet Biznes Debiut 18

 • 0 zł za rachunek bieżący nawet do 18 miesięcy,
 • 0 zł za 5 internetowych przelewów zewnętrznych,
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w ramach PKO Banku Polskiego,
 • 0 zł za dostęp do rachunku przez internet w ramach iPKO ,
 • 0 zł za wyciąg elektroniczny,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach,
 • 0 zł za platformę do prowadzenia księgowości przez 6 miesięcy,
 • 0 zł prowizji za udzielenie lub podwyższenie limitu Dopuszczalnego Salda Debetowego, z którego można skorzystać już od chwili otwarcia rachunku,
 • 0 zł za bankowość elektroniczną, umożliwiającą dostęp do rachunku przez całą dobę, z każdego miejsca na świecie,
 • szeroki dostęp do gotówki poprzez jedną z największych sieci bankomatów w Polsce.

Małgorzata Osuch
Redakcja CPP

Czytaj także:

Na własny rachunek. Cz. 1 – pierwsze kroki

Zarabiać na własnej pasji?

  • Bankofirma

   02018.08.14

   Grunt to biznes. PKO Bank Polski z bogatą ofertą dla rolników

   Dożynki, wyżynki, obrzynki, wieniec, wieńcowe, okrężne – wszystkie te określenia dotyczą obrzędów związanych z podziękowaniami za ukończenie żniw i prac polowych. Stanowią niezwykle ważną datę w kalendarzu każdego rolnika. Obchodzone są zwykle w jedną z niedziel po zakończeniu żniw. Już w najbliższy weekend (18 i 19 sierpnia br.) świętować będą mieszkańcy gminy Niemodlin. A sponsorem tej uroczystości jest PKO Bank Polski, Oddział 1 w Niemodlinie.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.08.14

   Przepis na sukces

   Od początku tego roku technologia ZenCard jest dostępna dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego. Gotowe i kompleksowe narzędzie do efektywnego zachęcania klientów do częstszych zakupów jest szczególnie atrakcyjne dla małych i średnich firm, dla których prowadzenie programów lojalnościowych na własną rękę było dotychczas często zbyt dużym obciążeniem finansowym i logistycznym.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.08.01

   Stolmach. Meble z polskim sercem

   Meble powstające w Stolmachu budzą zainteresowanie i podziw gości największych europejskich targów meblarskich. Dzięki współpracy z uznanymi na świecie firmami, dla których tworzą wielcy kreatorzy designu, firma z Nowego Dworu Gdańskiego produkuje jednostkowe serie mebli dla najbardziej wymagających klientów.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.07.24

   Lecznicza moc ukryta w bursztynie – rozmowa z laureatem konkursu Gdyński Biznesplan 2018

   Bada „złoto Bałtyku” i chce wydobyć z niego lecznicze właściwości. Igor Kaczmarczyk jest zdobywcą pierwszego miejsca w tegorocznej edycji konkursu Gdyński Biznesplan. Jego projekt nazywa się „Sukcynolab – Antybakteryjne ekstrakty z bursztynu”. Pomysł na biznes opiera się na wykorzystaniu naturalnej substancji zawartej w bursztynie. Laureat otrzymał w nagrodę 30 tys. zł oraz szereg nagród rzeczowych i usług ułatwiających prowadzenie działalności gospodarczej.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.07.11

   ZenCard: Walczymy o skalę

   Spółka fintechowa ZenCard od początku 2017 r. jest częścią Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. W pełni zintegrowała się technicznie z siecią terminali eService i ma już na koncie dwa duże projekty z ogólnopolskimi sieciami handlowymi – kampanię promocyjną dla Visy i MAKRO, a także współpracę z siecią drogerii SuperPharm. Technologia ZenCard została już również udostępniona klientom firmowym Banku. Zapytaliśmy Krzysztofa Klimczaka – prezesa ZenCard – o dotychczasową współpracę z Bankiem, priorytety i plany na przyszłość.

   więcej
  • Bankofirma

   02018.07.09

   Masz Profil Zaufany? Złóż online wniosek o zaświadczenie o podatkach

   Przedsiębiorcy mogą online złożyć wniosek o zaświadczenie o niezaleganiu w podatkach lub też stwierdzające stan zaległości. Dokument można otrzymać bez konieczności wizyty w urzędzie i odbierania go w wersji papierowej. Jeżeli posiadasz Profil Zaufany, możesz zawnioskować o nie drogą elektroniczną.

   więcej
  Pokaż więcej