2015.09.22

Na własny rachunek. Cz. 2 – rachunek firmowy

Wybór konta to de facto wybór biznesowego partnera, zazwyczaj na lata. Warto się związać z takim bankiem, który nie tylko dysponuje bogatą paletą nowoczesnych produktów i usług, lecz także potrafi – poprzez budowane przez lata doświadczenie i znajomość potrzeb sektora MSP – zapewnić firmom realne wsparcie w rozwiązywaniu ich codziennych problemów i wyzwań.

Na własny rachunek

Na start

Z myślą o początkujących przedsiębiorcach PKO Bank Polski stworzył atrakcyjny pakiet Biznes Debiut 18. Przez pierwsze dziewięć miesięcy konto prowadzone jest bezpłatnie, później z opłaty za prowadzenie rachunku zwalnia saldo wyższe niż 500 zł. W skład pakietu wchodzi również pięć bezpłatnych zewnętrznych przelewów internetowych miesięcznie (ZUS, PIT, VAT). Przelewy pomiędzy rachunkami w PKO Banku Polskim (czyli np. pomiędzy rachunkiem firmowym a prywatnym przedsiębiorcy) dokonane w internecie są bezpłatne, niezależnie od wybranego pakietu. Po 18 miesiącach korzystania z konta Biznes Debiut 18 klient wybiera inny, dopasowany do specyfiki jego działalności pakiet. Przedsiębiorcy z krótszym stażem najczęściej decydują się na Pakiet Biznes Rozwój.

PKO Bank Polski jako jeden z nielicznych, jeśli nie jedyny, oferuje przedsiębiorcom dopuszczalne saldo debetowe już od chwili otwarcia rachunku Biznes Debiut 18 bez konieczności przeprowadzania oceny kredytowej. Początkowo limit zadłużenia w koncie wynosi 500 zł, po trzech miesiącach może być podwyższony – maksymalnie do 20 tys. zł. Taki bufor bezpieczeństwa i płynności jest szczególnie ważny dla firm z branż, w których zatory płatnicze są wyjątkowo uciążliwe. Jeśli kontrahenci jeszcze nie zapłacili faktur, a firma musi rozliczyć się z ZUS czy urzędem skarbowym, może skorzystać z dostępnych w ramach salda debetowego środków. W przyszłości – jeśli zajdzie taka potrzeba – można uzupełnić debet o kredyt obrotowy pełniący podobną funkcję płynnościową, ale ze znacznie wyższym dopuszczalnym limitem.

Pakiet Biznes Debiut 18

 • 0 zł za rachunek bieżący nawet do 18 miesięcy,
 • 0 zł za 5 internetowych przelewów zewnętrznych,
 • 0 zł za wydanie i użytkowanie karty debetowej,
 • 0 zł za przelewy internetowe w ramach PKO Banku Polskiego,
 • 0 zł za dostęp do rachunku przez internet w ramach iPKO ,
 • 0 zł za wyciąg elektroniczny,
 • 0 zł za wpłaty we wpłatomatach,
 • 0 zł za platformę do prowadzenia księgowości przez 6 miesięcy,
 • 0 zł prowizji za udzielenie lub podwyższenie limitu Dopuszczalnego Salda Debetowego, z którego można skorzystać już od chwili otwarcia rachunku,
 • 0 zł za bankowość elektroniczną, umożliwiającą dostęp do rachunku przez całą dobę, z każdego miejsca na świecie,
 • szeroki dostęp do gotówki poprzez jedną z największych sieci bankomatów w Polsce.

Małgorzata Osuch
Redakcja CPP

Czytaj także:

Na własny rachunek. Cz. 1 – pierwsze kroki

Zarabiać na własnej pasji?