Aplikacja mobilna iPKO biznes i token dla korporacji: aktywacja
Chcesz wprowadzić nowe technologie w życie firmy? Bankuj poprzez nowy system transakcyjny iPKO biznes i aplikację mobilną.
Nowy serwis iPKO biznes jest kompleksowym rozwiązaniem do zarządzania finansami firm i instytucji. Wśród nowych możliwości serwisu transakcyjnego znajdują się: dwie wersje językowe, personalizacja ustawień, a nawet integracja danych w ramach większych grup kapitałowych. Dostęp do finansów firmy jest możliwy nie tylko z komputera, ale również z telefonu lub tabletu – poprzez aplikację mobilną.
Co daje aplikacja mobilna iPKO biznes?
Aplikacja zapewnia szybki dostęp do transakcji, umożliwia ich podpisywanie, podgląd do listy rachunków i dostępnych środków, historii rachunku oraz transakcji oczekujących na realizację i odrzuconych.
Aby zarządzać finansami firmy przez telefon, wystarczy zainstalować aplikację na swoim telefonie z systemem operacyjnym iOS lub Android. Przed pobraniem i aktywacją aplikacji iPKO biznes należy upewnić się, że telefon spełnia wymagania techniczne i ma dostęp do internetu. Aplikację iPKO można pobrać wyłącznie w oficjalnych sklepach App Store i Google Play.
Aktywacja aplikacji iPKO biznes
Po pomyślnie zakończonej instalacji trzeba uruchomić aplikację iPKO Biznes i wybrać Aktywuj aplikacje iPKO biznes.
Do zalogowania wystarczą dane służące do logowania do serwisu internetowego iPKO biznes, czyli indywidualny Identyfikator użytkownika, hasło z tokena i hasło.
W tym miejscu wystarczy nadać swój numer PIN.
Ostatnim krokiem jest aktywacja aplikacji w serwisie internetowym iPKO biznes, gdzie należy wybrać Aplikacje mobilne w zakładce Ustawienia. Tutaj jest generowany kod aktywacyjny, który należy wprowadzić w aplikacji mobilnej. Od tej chwili zarządzanie finansami firmy może odbywać się z poziomu smartfona.
Autoryzacja transakcji z użyciem tokena mobilnego
Token mobilny to jedna z funkcji aplikacji mobilnej iPKO biznes. Dzięki niej w łatwy sposób można autoryzować transakcję zainicjowaną w iPKO biznes. Wystarczy tylko PIN do tokena i gotowe.
Token mobilny może być również używany w iPKO biznes jako narządzie autoryzacyjne zarówno do logowania, jak i autoryzacji dyspozycji. Dostęp do tokena mobilnego chroniony jest hasłem PIN. Aby go ustawić, w momencie instalacji, użytkownik iPKO biznes otrzymuje PIN inicjalny (przysyłany w formie SMS, który jest ważny 24 godziny). Można go zmienić na indywidualny PIN podczas pierwszego uruchomienia tokena.
Korzystanie z tokena jest możliwe po uruchomieniu aplikacji mobilnej iPKO Biznes i wybraniu opcji: Token mobilny. W tym miejscu należy wpisać wcześniej ustalony PIN indywidualny. Po zalogowaniu widoczne są opcje: Hasło i Kod. Po kliknięciu wybranej pozycji wyświetli się 8-cyfrowe hasło do logowania w serwisie lub 8-cyfrowy kod do autoryzacji transakcji.
Jeżeli jesteś zainteresowany zmianą typu narzędzia uwierzytelniającego, skontaktuj się ze swoim doradcą, który udzieli informacji na temat warunków skorzystania z tej możliwości oraz przygotuje wszelkie niezbędne dokumenty.
Małgorzata Witkowska
specjalista w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
Otwórz firmę w kilka minut przez serwis transakcyjny iPKO
Co przedsiębiorca może załatwić przez internet
Blisko 40 proc. małych i średnich firm wybiera PKO Bank Polski
Bankofirma
02019.07.04Okna, drzwi i bramy z Białegostoku. W Pafo-Bud stawiają na jakość
więcejKonkretny w rozmowie, skuteczny w biznesie. Taki jest Dariusz Matyszewski, udziałowiec firmy Pafo-Bud z Białegostoku, która od ponad 20 lat produkuje okna, drzwi i bramy. W swoich działaniach spółka stawia na jakość towaru i usługi przy zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych.
Bankofirma
02019.07.04Przejdź płynnie do faktoringu
więcejPo faktoring sięga coraz większa grupa przedsiębiorców. Nie wszyscy jednak jeszcze wiedzą, jakie mogą mieć korzyści z umowy faktoringu. Nie chodzi tylko o płynność finansową firmy – faktoring to również możliwość zabezpieczenia się przed nieuczciwymi partnerami i ich weryfikacja jeszcze przed rozpoczęciem współpracy.
Bankofirma
02019.07.01Maciejowy Sad – kiedy rodzinna pasja, staje się biznesem
więcejMaciejowy Sad to idealny przykład, jak rodzinną pasję przekuwać w rodzinny biznes. Przed laty Jerzy Karczewski na lutyńskiej ziemi w okolicach Wrocławia założył sad. Później opiekę nad gospodarstwem przekazał synowi Maciejowi. W 2010 r. postanowili zwiększyć dostępność tłoczonych soków, żeby szersze grono konsumentów mogło skosztować ich produktów.
Bankofirma
02019.06.28Pizza była mało znana. „Pruszynka” to zmieniła
więcejKiedy Piotr Pruszyński w 1998 r. otworzył swoją pierwszą pizzerię „Pruszynka” w Białymstoku, wielu ludzi w regionie nie wiedziało, czym jest pizza i co po złożeniu zamówienia otrzymają na talerzu. Dziś przedsiębiorca posiada pięć lokali, które z powodzeniem zaspokajają apetyty mieszkańców miasta.
Bankofirma
02019.06.13Pensjonat i hotelik w mazurskim stylu. Goście przyjeżdżają nawet trzy razy w roku
więcejGoście z Europy Zachodniej zamiast dużych hoteli wolą mniejsze i kameralne obiekty, gdzie mają bezpośredni kontakt z właścicielami. Znajdują to u nas w Pensjonaciku Cyklada i Mazurskiej Chacie – przekonuje Jacek Jaworski, który wraz z żoną Izabelą prowadzi obiekty wypoczynkowe na uboczu Mikołajek w okolicach Jeziora Mikołajskiego. Małżeństwo przygotowuje właśnie Pawilon SPA z sauną i jacuzzi, bo ciągle chce rozwijać ofertę dla turystów.
Bankofirma
02019.06.11Let’s Fintech with PKO Bank Polski – rozumiemy potrzeby innowacyjnych firm
więcejPKO Bank Polski rozwija projekt Let’s Fintech, dzięki któremu współpracuje ze startupami i angażuje się w wyszukiwanie najbardziej perspektywicznych rozwiązań technologicznych dostępnych na rynku. O pracy zespołu, wdrożeniach i poszukiwaniu kolejnych projektów mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim