2019.03.20

Po prostu… Filharmonia! Jutro wielki finał projektu!

Trwa kolejna odsłona organizowanego przez Filharmonię Narodową cyklu „Po prostu… Filharmonia!”. W ramach jego piątej edycji, czyli w sezonie artystycznym 2018/2019 odbyły się cztery projekty koncertowe. Koncert finałowy ostatniego odbędzie się w najbliższy czwartek.

Wielki finał projektu

Cykl adresowany jest do wszystkich melomanów zainteresowanych szerszym i często niestandardowym spojrzeniem na muzykę klasyczną. Założeniem projektu jest prezentowanie różnych estetyk, stylów i tradycji muzycznych.

Ostatni w bieżącym sezonie koncertowym projekt cyklu „Po prostu… Filharmonia!” to trzy koncerty będące refleksjami na temat przemijania w trzech różnych postaciach – muzyki kameralnej, organowej i oratoryjnej. Projekt nawiązuje do trwającego właśnie okresu Wielkiego Postu, prezentując dzieła związane z tematyką Męki Pańskiej, ale także do biblijnej historii Króla Dawida – mówi Aneta Nowak, kierownik Działu Edukacji Filharmonii Narodowej.

Ze względu na fakt, że koncerty mają miejsce w okresie Wielkiego Postu, prezentowana jest muzyka niezwykła, bo świadomie pozbawiona blichtru – od odbiorcy wymagająca skupienia, pomagająca w kontemplacji.

Czwartkowy finał nosi tytuł „Między Ziemią a Niebem – Poszukiwanie”. W programie niezwykłe i dawno niewykonywane w Warszawie dzieło oratoryjne – „Król Dawid” Arthura Honeggera

Wystąpi plejada wybitnych artystów, m.in. wśród solistów Olga Pasiecznik. W koncercie weźmie udział Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus i Chór Akademicki Uniwersytetu Warszawskiego, a całość poprowadzi młody i niezwykle utalentowany dyrygent, Paweł Kapuła – podkreśla Aneta Nowak.

W roli narratorki zobaczymy wybitną aktorkę Danutę Stenkę, która zaprasza na koncert.

Zobacz film na FB

PKO Bank Polski od wielu lat wspiera Filharmonię Narodową w Warszawie, jest jej strategicznym sponsorem. Został kilkukrotnie uhonorowany statuetką Strategicznego Mecenasa Roku Filharmonii Narodowej w Warszawie.

Oktawia Staciewińska 

Czytaj także:

e-Prawnik. Nowa usługa dla klientów firmowych PKO Banku Polskiego

IKO to najlepszy mobilny bank

Sto lat śmiałych decyzji

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png