2018.12.05

Doceniamy wolontariuszy!

Oddają krew, biegną dla..., remontują mieszkania i przygotowują paczki – wolontariusze z PKO Banku Polskiego są pomysłowi i aktywni. Każdego roku angażują się w liczne projekty. Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza wszystkim życzymy, aby ofiarowywane przez nich dobro procentowało!

„Biegnę dla...”

W ramach programu „PKO Biegajmy razem” w całej Polsce, każdego roku odbywa się około 50 wydarzeń biegowych. Są wśród nich maratony, półmaratony, biegi okolicznościowe, lokalne i ogólnopolskie. Ich uczestnicy mają możliwość pomagania. Wystarczy, że przebiegną dystans z przypiętą do koszulki kartką z napisem „biegnę dla...” a Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże pieniądze na rzecz osoby, dla której zbierane są środki. W ten sposób, od 2013 r. udało się pomóc ponad 420 osobom rzecz których Fundacja przekazała 4,732 mln zł.

PKO Bieg Charytatywny

PKO Bank Polski na zawsze połączył bieganie z pomaganiem. W 2014 r. zorganizowany został pierwszy PKO Bieg Charytatywny, a rywalizacja na 12 stadionach lekkoatletycznych w całej Polsce wpisała się w kalendarz imprez biegowych w kraju. Zawodnicy pokonują kolejne okrążenia i w ten sposób zbierają pieniądze na posiłki dla dzieci. Każdy krok się liczy! W 4. edycji biegu w zawodach wzięło udział aż 6500 osób, które przebiegły 34 796 okrążeń, co daje 13 918 km. Dzięki zaangażowaniu zawodników, udało się przekazać blisko 730 tys. zł dla najbardziej potrzebujących dzieci. Kolejne 150 tys. bankowa Fundacja przekazała organizacjom charytatywnym, które wskazały zwycięskie drużyny kibiców. W czterech edycjach biegu uczestniczyło blisko 23 tys. osób, a Fundacja przeznaczyła blisko 3 mln na posiłki dla najmłodszych. Przedsięwzięcie nie udałoby się bez bankowych wolontariuszy.  

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa

Mimo wielkiego postępu medycyny nadal możemy zrobić coś, by pomóc innym włączając się w Bankową Akcję Honorowego Krwiodawstwa. To inicjatywa pracowników PKO Banku Polskiego, do której dołącza coraz więcej Polaków. Chętni mogą oddać krew w „krwiobusach” oraz Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja co roku gości w kilkunastu polskich miastach. W dotychczasowych edycjach Bankowej Akcji Honorowego Krwiodawstwa wzięło udział blisko 15 tys. osób, które do tego zachęciliprzekazały potrzebującym 6,7 tys. litrów krwi. 

Integracyjne Spotkania Mikołajkowe

Specjalnie dla dzieci, wolontariusze współorganizują Integracyjne Spotkania Mikołajkowe. Tu dzieci są najważniejsze – podopieczni ośrodków opiekuńczo-wychowawczych oraz pociechy pracowników Banku. Dla nich przygotowuje się moc integracyjnych atrakcji – gry i zabawy, poznawanie tradycji świątecznych, spotkanie ze Świętym Mikołajem i prezenty. Te świąteczne spotkania są okazją, by zwrócić uwagę na potrzebę otwartości i wzajemnej akceptacji.

Pomoc dla Powstańców Warszawskich

Bankowi wolontariusze angażują się w wiele działań, ale także je inicjują. Do nich należy głośna akcja pomocy Powstańcom Warszawskim – PKO Bohaterom. To remonty w mieszkaniach, zbiórki pieniędzy, zakup sprzętów a przede wszystkim miły, ludzki gest. Tak od lat bankowi wolontariusze wspierają bohaterów. Pracownicy warszawskich oddziałów Banku wraz ze swoimi rodzinami wyremontowali mieszkania: sanitariuszki z Powstania Warszawskiego o pseudonimie „Renia” i Janusza Walędzika, pseudonim „Czarny”, a pani Ludwice, mieszkającej w Elblągu uczestniczce Powstania Warszawskiego przystosowano łazienkę do potrzeb osoby niepełnosprawnej. Co roku dla Powstańców Warszawskich przygotowywane są także świąteczne upominki.  

Za wielkie serce, gotowość pomocy i życzliwość, wszyscy wolontariusze z PKO Banku Polskiego otrzymują wiele podziękowań, dowodów radości i uznania. Oby mieli ich jak najwięcej!

Piotr Dunaj

Czytaj także:

Dzielmy się magią świąt – Integracyjne Spotkania Mikołajkowe 2018

Akcja „PKO Bohaterom” doceniona w mediach

Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa uznana za Dobrą Praktykę

 

 

 

 

 

  • Bankopasje

   02019.03.20

   Po prostu… Filharmonia! Jutro wielki finał projektu!

   Trwa kolejna odsłona organizowanego przez Filharmonię Narodową cyklu „Po prostu… Filharmonia!”. W ramach jego piątej edycji, czyli w sezonie artystycznym 2018/2019 odbyły się cztery projekty koncertowe. Koncert finałowy ostatniego odbędzie się w najbliższy czwartek.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.15

   Nowa wystawa w Banku – prace artystów z zespołem Downa

   W centrali PKO Banku Polskiego swoje prace zaprezentują podopieczni szkoły specjalnej w Warszawie oraz stowarzyszenia osób z zespołem Downa. Zapraszamy w czwartek, 21 marca.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   Bankowy wojennik – Michał Sorbet

   Jest youtuberem i doskonale porusza się w mediach społecznościowych. Interesuje się batalistyką zwłaszcza historią II wojny światowej. Uwielbia planszówki, w które gra, ale też prezentuje je innym. Wszystkie te pasje łączy prowadząc kanał z grami wojennymi na YouTube – Wojennik TV . Michał Sorbet jest pracownikiem PKO Banku Polskiego w Centrum Obsługi Operacji PKO Banku Polskiego w Lublinie.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.14

   #zkopyta do Goteborga. Kolejna edycja Cavaliady za nami

   To był wspaniały finał rywalizacji w stolicy. Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni wygrał Grand Prix Warszawy o nagrodę Prezesa Zarządu PKO Banku Polskiego. Zawodnik, podobnie jak ubiegłoroczny zwycięzca Jarosław Skrzyczyński, ma przed sobą szansę startu w finale Pucharu Świata w Goteborgu na początku kwietnia.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.08

   Od najmłodszych do najlepszych

   W Warszawie trwa Cavaliada, której sponsorem jest PKO Bank Polski. Za nami pierwsze dwa dni imprezy, a przed nami pasjonujący weekend pełen atrakcji. Będzie wielka rywalizacja utytułowanych zawodników, walka o punkty Pucharu Świata i najcenniejsze nagrody. Na nadchodzący weekend zaplanowano też konkurencje dla najmłodszych, ale nie mniej ambitnych jeźdźców.

   więcej
  • Bankopasje

   02019.03.07

   Polski Top Gun

   Powożenie cieszy się w Polsce rosnącą popularnością. Jednak wciąż za małą jak na sport, w którym nasz kraj dochował się mistrza świata i wieloletniego lidera światowych rankingów. Takich sukcesów Polska nie odnosi w żadnej innej dyscyplinie jeździeckiej.

   więcej
  Pokaż więcej