2016.09.19

Dariusz Pender powraca z paraolimpiady w Rio z kolejnymi medalami. Gratulujemy!

Tegoroczna edycja paraolimpiady dobiegła końca. Reprezentanci Polski wywalczyli w tym roku aż 39 medali – dziewięć złotych, osiemnaście srebrnych i dwanaście brązowych.

Dariusz Pender

Wśród nagrodzonych sportowców znalazł się również Dariusz Pender – pracownik PKO Banku Polskiego, wybitny szermierz, zwycięzca XVI edycji Pucharu Świata „Szabla Kilińskiego”.  Debiutował na igrzyskach w 2000 roku. Triumfował też podczas mistrzostw świata, w których zdobył łącznie 9 medali, a na najwyższym stopniu podium stawał aż 4 razy. Sześciokrotnie odbierał honory na mistrzostwach Europy.

Pender cieszy się też niemałą popularnością. W Plebiscycie 40-lecia na 10 Najwybitniejszych Sportowców z Niepełnosprawnością Medalistów Igrzysk Paraolimpijskich w latach 1972–2012 zdobył 2330 głosów, deklasując równie wybitną Natalię Partykę i wygrywając pierwszy etap.

W tym roku w Rio de Janeiro Dariusz, wraz z Kamilem Rzęsą i Michałem Nalewajkiem zdobył brązowy medal w drużynowym turnieju szpadzistów. W małym finale pokonali oni Greków 45:29. Ponadto wspólnie z Nalewajkiem i Jackiem Gaworskim otrzymał srebro w szermierce na wózkach. Zespół przegrał w finale z broniącą tytułu mistrzowskiego drużyną z Chin.

Jak zwykle możemy być dumni z naszych paraolimpijczyków. Dariuszowi dziękujemy za godne reprezentowanie nie tylko Polski, ale również naszego Banku.

Serdecznie gratulujemy wywalczonych medali!

Zapraszamy również do przeczytania wywiadu z Dariuszem Penderem.