2018.06.22

Męskie pasje – idealny prezent na Dzień Ojca

Nic nie cieszy tak bardzo jak zbudowany z synem domek na drzewie czy pierwsza przejażdżka samochodem z córką. Ojcowie kochają wspólne aktywności, szczególnie w dniu ich święta – 23 czerwca. Nie kupuj swojemu tacie prezentu – podejmij z nim wspólne aktywności – obejrzyj mecz, wyjedź na ryby lub wykuj nóż.

Ojcowie to często bohaterowie swoich synów i córek, niedościgniony wzór, który pokazuje jak żyć, jak być dobrym człowiekiem i jak postępować właściwie. Ojcowie to również świetni partnerzy w trakcie różnych aktywności, wieczni chłopcy, kochający rywalizację, adrenalinę i kreatywne spędzanie wolnego czasu. Jeśli od zawsze chciałeś sprawić swojemu tacie wyjątkowy prezent, pomysłów masz w bród.

Samochód jak sprzed lat

Wielu rodziców rozpoczynało swoje przygody motoryzacyjne od maluchów, dużych fiatów, syren, trabantów, wartburgów i warszaw. Rodzimy rynek nie rozpieszczał i nie obfitował w mocne, duże silniki, jednak to sentyment i wspomnienie młodzieńczych czasów są tym, co w zabytkowej motoryzacji najpiękniejsze. Dziś youngtimera czy oldtimera można kupić już za kilka, kilkanaście tysięcy złotych – zauważa Michał Gruszczyk z firmy Currus Cars.

Niewiele osób planuje tak duży wydatek, ale jeśli nagle pomysł na samochód dla taty wpadnie ci do głowy – skorzystaj z pomocy Banku. Pożyczka Gotówkowa RRSO 3,46% pozwala zdobyć środki na dowolny cel w wysokości od 1 tys. zł do nawet 120 tys. zł. W ramach zobowiązania możesz dobrać wygodny dla ciebie okres spłat (nawet do 8 lat) oraz modyfikować wysokość rat. Pożyczkę otrzymasz na podstawie wyciągu z konta, na które wpływa twoje wynagrodzenie z 3 ostatnich miesięcy. Inna opcja to limit odnawialny. Dzięki niemu możesz uzyskać dostęp do 100 tys. zł, a zobowiązanie spłacisz bieżącymi wpływami na rachunek. Wystarczy, że wypełniasz wniosek online, przez telefon lub w dowolnym oddziale. Po podpisaniu dokumentów środki z limitu zostaną od razu udostępnione na twoim koncie. 

Samodzielnie wykonany nóż 

Prezenty to nie tylko fizyczne przedmioty, to również możliwość kreatywnego spędzania czasu lub możliwość nauki ciekawych umiejętności. Dziś za prawdziwie męski uważa się zawód kowala – hartowana stal, płomienie i wysiłek fizyczny zakończony np. wykuciem perfekcyjnego noża kuchennego czy nożyka, który ojciec z lubością będzie zabierał ze sobą na grzyby, to świetne doświadczenie. 

Za kurs tego typu można zapłacić przelewem korzystając z serwisu iPKO lub aplikacji IKO. Płatności można dokonać w każdej chwili z każdego miejsca. Dzięki dostępowi do sieci i płatnościom mobilnym, środki mogą w kilka chwil znaleźć się na koncie firmy realizującej ciekawe prezenty czy zakładu realizującego tego typu kursy, nawet gdy jest on oddalony setki kilometrów od miejsca twojego zamieszkania. 

Gadżet na każdą okazję 

Gdy jednak podejmiesz decyzję o tym, że twój tata powinien otrzymać nowy zegarek, koszulkę reprezentacji czy też nową wędkę, te koszty możesz łatwo pokryć korzystając z Przejrzystej Karty Kredytowej. Nie musisz mieć wysokich dochodów, aby ją otrzymać – wystarczy 850 zł netto. Dodatkowo wszystkie transakcje możesz monitorować dzięki aplikacji mobilnej IKO oraz za pośrednictwem portalu iPKO

Jakikolwiek prezent wybierzesz – najcenniejsza będzie pamięć! 

Bartłomiej Pobocha

Czytaj także:

Ginące zawody wracają jako hobby!

Ekomobilność – postaw na deskorolkę, hulajnogę i rower elektryczny

Oldtimery i youngtimery – motoryzacyjna miłość nie jedno ma imię 

  • Bankopasje

   02018.07.18

   22 lipca Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa zaprasza do Moniek!

   W najbliższą niedzielę Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa odwiedzi Mońki. Wszystkich, którzy chcieliby pomagać w ratowaniu zdrowia i życia, zapraszamy do Monieckiego Ośrodka Kultury przy ulicy Białostockiej. Podczas ubiegłorocznej zbiórki w tym mieście pozyskaliśmy blisko 50 l krwi!

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.18

   Poznaj młodych artystów dzięki PKO Bankowi Polskiemu

   PKO Bank Polski wspiera i promuje polską sztukę współczesną, w szczególności twórczość młodych artystów. Wspólnie ze swoją fundacją Bank wspiera organizację plenerów dla studentów pracowni szkół artystycznych oraz organizuje wystawy w ramach inicjatywy „Bank przyjazny młodym artystom”. Promuje również talenty artystyczne pracowników. Zaangażowanie Banku zostało uznane za jedną z „Dobrych praktyk” w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.16

   PKO Bank Polski współtworzy e-państwo!

   Profil Zaufany, a dzięki niemu meldunek, wniosek o dowód osobisty, zaświadczenie o niezaleganiu z podatkami, a nawet rejestracja firmy i otwarcie rachunku dla działalności gospodarczej. To wszystko załatwisz bez wychodzenia z domu za pośrednictwem bankowości internetowej PKO Banku Polskiego. Zaangażowanie PKO Banku Polskiego w rozwój e-państwa zostało uznane za dobrą praktyką w raporcie Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.13

   Bankowa Akcja Honorowego Krwiodawstwa uznana za Dobrą Praktykę

   Krew to niejednokrotnie jedyny lek, który może ocalić życie drugiego człowieka. Celem BAHK, w które angażuje się – z inicjatywy pracowników – PKO Bank Polski, jest nie tylko zbieranie krwi, ale także podniesienie świadomości na temat krwiodawstwa i krwiolecznictwa oraz pozyskiwanie nowych dawców. Dzięki inicjatywie dotychczas zebrano ponad 6,6 tys. litrów krwi.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.12

   Magdalena Dorau - wystawa „Kraina Krawców Szczęścia”

   W Centrali PKO Banku Polskiego trwa wystawa „Kraina Krawców Szczęścia”. Autorką obrazów jest Magdalena Dorau, łódzka artystka, która na co dzień pomaga ludziom jako psychoterapeutka. Wystawa połączona jest z aukcją charytatywną oraz zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację.

   więcej
  • Bankopasje

   02018.07.11

   Pomaganie to gra zespołowa

   W PKO Banku Polskim jest wielu aktywnych wolontariuszy. Włączają się, a często sami inicjują akcje charytatywne. Każdy pracownik może zgłosić lokalny lub indywidualny projekt społeczny. W realizacji pomocy potrzebującym pracowników wspiera bankowa Fundacja. Wolontariat pracowników Banku został uznany za dobrą praktykę, w raporcie ogólnopolskim raporcie przygotowanym przez Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

   więcej
  Pokaż więcej