2018.02.19

Cavaliada Lublin 2018. Podium dla Polaków

Drugi etap wielkiego święta jeździectwa już za nami! W niedzielę zakończyła się Cavaliada w Lublinie. Najlepsi jeźdźcy z 15 krajów rywalizowali o nagrody w trakcie czterodniowych zawodów rozegranych na arenie Targów Lublin. Nie brakowało emocji i niespodziewanych zwrotów akcji. Po raz drugi w tej edycji Cavaliady na najwyższym miejscu podium stanął Polak.

Do finałowej rozgrywki o nagrodę PKO Banku Polskiego, Grand Prix Lublina, po bezbłędnych przejazdach weszło 13 zawodników. Po pierwszym nawrocie prowadził Maksymilian Wechta na La Calidad. Ostatecznie po dwóch przejazdach najwyższe miejsce na podium zajął Jarosław Skrzyczyński, startujący na koniu Silver Shine. Drugą pozycję wywalczył Krzysztof Ludwiczak na Nordwind, a trzecie Wojciech Wojcianiec na Naccord Melloni. Zawodnicy pokonywali parkur o wysokości 145 cm. Konkurs jest zaliczany do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej.

Jak na konkurs dwugwiazdkowy, był to bardzo trudny parkur. Wszyscy mieli tu szansę pokazać swoje umiejętności. Mamy coraz więcej dobrych koni i zawodników. Było dużo bezbłędnych przejazdów – skomentował zawody Jarosław Skrzyczyński.

Mała runda

Pierwszy dzień Cavaliady w Lublinie stanął pod znakiem zmagań „skoczków” w małej, średniej i dużej rundzie oraz konkursie Potęgi Skoku, Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami i ujeżdżeniu. Julia Cieślar z Ustronia na siwej klaczy Bingo zdobyła pierwsze miejsce w konkursie małej rundy o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich, który otworzył Cavaliadę Lublin 2018. Druga była Natalia Stefańska i Papillon, a trzecia Dajana Pawlicka i Cappuccino. W konkursie startowały 93 pary. Zawodnicy mieli do pokonania przeszkody o wysokości 120 cm.

Średnia runda

Konkurs średniej rundy o nagrodę Stowarzyszenia Jeździeckiego Baborówko zwyciężyli ex aequo Julia Cieślar na klaczy Poetin i Jarosław Skrzyczyński na Quintelli. W zmaganiach brało udział przeszło 100 zawodników, a to zobowiązuje organizatorów do stworzenia podwójnej klasyfikacji. Mamy więc dwóch zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca. Sara Vingralkova na koniu Celana Z i Maureen Bonder na wałachu Havinga's Barco Van Der Valckenborg zostali sklasyfikowani na drugiej pozycji. Na trzeciej znalazł się Krzysztof Ludwiczak startujący na koniu Sandra Blue i ponownie Jarosław Skrzyczyński, tym razem dosiadający wałacha Quiro.

Julia Cieślar, 25-letnia zawodniczka z Klubu Jazdy Konnej Szary Michałowice, to pozytywne zaskoczenie pierwszych konkursów Cavaliady w Lublinie. Amazonka startowała na dwóch koniach. W czwartkowym konkursie małej rundy zajęła pierwsze miejsce na klaczy Bingo i drugie w konkursie średniej rundy na klaczy Poetin.

Duża runda

Mściwoj Kiecoń na wałachu Dantos zwyciężył w konkursie dużej rundy o nagrodę Targów Lublin. Parkur został ustawiony na wysokości 140 cm.  Tiit Kivisild i Don Kide oraz Christoph Lanske i Cilli Lou zajęli kolejne pozycje na podium.

Jarosław Skrzyczyński na siwym wałachu Silver Shine zajął pierwsze miejsce w konkursie dużej rundy. Zawodnicy pokonywali parkur o wysokości 145 cm. Konkurs jest zaliczany do Rankingu Światowej Federacji Jeździeckiej.

Wechta Eventing Tour

Mateusz Kiempa na wałachu Lassban Radovix zdeklasował przeciwników w konkursie WKKW. Tym samym pozostaje liderem Wechta Eventing Tour. – Dziś mieliśmy kolejny dzień szczęścia. Mój koń był w dobrej formie, podobnie jak ja. Udało nam się zrealizować plan i dlatego zwyciężyliśmy – mówił po wygranej Mateusz Kiempa.

KPMG Dressage Cup

Emilia Jach na gniadym wałachu Aqsel była najlepsza w konkursie KPMG Dressage Cup. Kolejne miejsca zajęły Ilona Janas na Lordzie Django i Katarzyna Łukasik w parze z kasztanową klaczą E. Smaragd.

Halowy Puchar Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi

Zaprzęg pod wodzą Adriana Kostrzewy okazał się najlepszy w pierwszym lubelskim konkursie w ramach Halowego Pucharu Polski w Powożeniu Zaprzęgami Czterokonnymi. Favora, Maestro, Pegasus i Pluto bezbłędnie pokonały oba nawroty. Na drugim miejscu znalazł się zaprzęg Piotra Mazurka, a na trzecim Bartłomieja Kwiatka.

Potęga skoku

Jan Bobik na Santisie i Wojciech Wojcianiec na Chintablue pokonali mur o wysokości 2 m zajmując tym samym ex equo pierwsze miejsce w konkursie potęgi skoku o nagrodę Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Dzieci na kucach

W konkursie Cavaliada Future o nagrodę PKO Banku Polskiego w kategorii MINI zwyciężyła Natalia Głowacz na kucu Szaman, a w MIDI Amelia Szczupakowska na Jowiszu.

Venus vs. Mars

W konkursie Venus vs. Mars, wzięło udział 16 par. Na dwóch równoległych torach rywalizowała drużyna amazonek i jeźdźców. Zwyciężyła drużyna Venus, dzięki Julii Cieślar na Bingo, która stanęła na najwyższym stopniu podium.

Kolejna impreza z cyklu Cavaliada odbędzie się w Warszawie w dniach 1-4 marca 2018 r. Zapraszamy!