2018.07.17

Shrek, Batman i Rodzina Simpsonów błyszczeli na 8. Wałeckim Festiwalu Biegowym

Rodzina Simpsonów, Fiona ze Shrekiem, Batman i Czerwony Kapturek na jednej trasie. Takich, między innymi, bohaterów filmowych można było zobaczyć w Biegu Filmowym podczas Wałeckiego Festiwalu Biegowego. Zawodnicy pobiegli wokół Jeziora Raduń na niecodziennym dystansie 9999 m. Pogoda dopisała, a uśmiechy nie schodziły im z twarzy.

– Witam wszystkich biegaczy w Wałeckim Festiwalu Biegowym! Mamy dziś rekordową liczbę startujących – 668 osób. Limit miejsc wyczerpaliśmy dość szybko. W żadnej z poprzednich edycji nie mieliśmy tak dużej liczby uczestników. Widać, że jest nas zdecydowanie najwięcej – mówił z dużym entuzjazmem spiker do rozgrzewających się biegaczy.

Najpopularniejsze i najbarwniejsze zawody, odbywające się w ramach sponsorowanego przez PKO bank Polski Wałeckiego Festiwalu Filmowego, to Bieg Filmowy. Jego uczestnicy przebierają się za swoje ulubione postaci filmowe i startują wokół na dystansie 9999 m.

– W tych zawodach najbardziej liczy się filmowe przebranie, pomaganie i dobra zabawa. Wynik jest na drugim miejscu – podkreślali organizatorzy. Przed rokiem na trasie pojawili się tacy bohaterzy jak Gargamel i Smerfetka, Pszczółka Maja i Gucio, Hannibal Lecter, Pinokio czy Spiderman. W tegorocznej edycji największą uwagę przyciągnęła rodzina Simpsonów, Fiona ze Shrekiem, Batman i Czerwony Kapturek.

Michał Hulewicz po raz trzeci Mistrzem Polski „BiegamBoLubię”

W zawodach swoje miejsce znaleźli również ci, którym zależy na rywalizacji sportowej i wywalczeniu dobrego wyniku. Bieg Filmowy połączony jest z Mistrzostwami Polski trenerów BiegamBoLubię czyli wspieranej przez PKO Bank Polski stadionowej akcji treningowej na terenie całego kraju.

Zwycięzcą zawodów został Michał Hulewicz z Gorzowa Wielkopolskiego, który dobiegł do mety z czasem 00:33:44. 29-laltek ze sportem wyczynowym jest związany od 1998 r. Kiedyś trenował pływanie i triathlon, teraz koncentruje się na bieganiu i pracuje jako instruktor rekreacji ruchowej.

– Mam to! Tytuł Mistrza Polski „BiegamBoLubię” po raz trzeci wpadł w moje ręce! – cieszył się zwycięzca zawodów, nawiązując do swoich sukcesów sprzed roku i sprzed dwóch lat. Drugie miejsce zajął Mateusz Szczepański z Gaworzyc, który dobiegł do mety z czasem 00:37:05. Na trzecim miejscu był Przemysław Jażło, trener z Głogowa. Jego czas to 00:37:42.

Mistrzynią Polski „BiegamBoLubię” została Wioletta Paduszyńska z Gorzowa Wielkopolskiego, która dobiegła do mety w czasie 00:38:03. Jej wynik budzi uznanie, zwłaszcza, że nad drugą z kobiet na mecie – Agnieszką Augustyniak – uzyskała aż 6 minut przewagi.

W ramach festiwalu odbył się także bieg na dystansie 5 km „BiegamBoLubię LASY”, któremu nadano rangę 5. Mistrzostw Polski Leśników. Zwyciężył 25-letni Szymon Drożdż z czasem 00:16:44. Taki sam dystans miał marszobieg nordic walking „ChodzęBoLubię”. Jako pierwszy ukończył go Sebastian Rajewski z Piły. Jego czas to 00:30:30.

Pomoc biegaczy dla pięcioletniej Marysi

Podczas festiwalu można było pomóc 5-letniej Marysi Korytowskiej z Wałcza. Urodziła się ona z wadą ośrodkowego układu nerwowego, wadą mózgowia, padaczką lekooporną i wadą wzroku.

– Tam, gdzie partnerem jest PKO Bank Polski, zawsze jest cel charytatywny, zawsze jest idea. Tutaj pomagaliśmy Marysi. Ponad 700 zawodników pobiegło dla dziewczynki, żeby pomóc sfinansować leczenie i zakup sprzętów ułatwiających codzienność. Dziękujemy – mówił Sebastian Chmara, ambasador projektu „PKO Biegajmy razem”.

W ramach festiwalu zorganizowano również marszobieg charytatywny dla Marysi „BiegamBoLubię POMAGAĆ” na dystansie 1111 m.

Marek Wiśniewski

Czytaj także:

Bohaterzy filmowi pobiegną wokół Jeziora Raduń. Takie atrakcje tylko w Wałeckim Festiwalu Biegowym

Bieg z wielkim sercem. Poznaj autora rysunku na koszulkach 4. PKO Biegu Charytatywnego

28. Bieg Powstania Warszawskiego z nową trasą. Impreza nie zatraci ducha historii

Pliki do pobrania

loaderek.gifoverlay.png