2018.07.06

Bieg z wielkim sercem. Poznaj autora rysunku na koszulkach 4. PKO Biegu Charytatywnego

Kacper ma 12 lat, mieszka w Lublinie, lubi grę w piłkę nożną i gry strategiczne na komputerze. To on jest autorem rysunku, który znajdzie się na koszulkach wszystkich uczestników 4. PKO Biegu Charytatywnego, również na twojej. Wystarczy, że dołączysz do nas 15 września na jednym z 12 stadionów lekkoatletycznych w Polsce.

Wszyscy zawodnicy wystartują w koszulkach, na których zawodnicy otoczeni są wielkim sercem. Wielkie serce, ale też wielkie plany na przyszłość, ma Kacper Zambrowski, z którym rozmawiamy o jego sukcesach i marzeniach.

Cieszysz się, że to Twój projekt wygrał konkurs i tysiące osób startujących w 4. Biegu Charytatywnym będą miały wykonany przez Ciebie rysunek na koszulkach?
Tak, bardzo się cieszę. Do tej pory nie brałem udziału w żadnych konkursach plastycznych, ten był pierwszym. Teraz zachęcony sukcesem może będę częściej próbował szczęścia. Wprawdzie na co dzień nie rysuję zbyt często, ale lubię to robić. Najczęściej maluję to, co akurat przyjdzie mi do głowy. Pomysł na ten akurat rysunek podsunął mi wychowawca.
Co, poza rysowaniem, lubisz robić?
Bardzo lubię sport. Najchętniej gram w piłkę nożną, ale nie tylko. Bieganie też sprawia mi frajdę. W szkole często brałem udział w zawodach. Moje ulubione przedmioty to wf i plastyka, ale również zajęcia komputerowe i język polski. W wolnych chwilach chętnie gram też na komputerze.
Co będziesz robił w wakacje?
Odpoczywał. W lipcu jadę na kolonie nad morze. W sierpniu będę w domu. Na pewno pójdę na basen, pogram też trochę w piłkę z kolegami. W deszczowe dni z kolei na pewno pogram na tablecie.
O czym marzysz?
Bardzo chciałbym być kiedyś sławnym piłkarzem. Marzę też, aby w przyszłości założyć fajną rodzinę i mieć dzieci.

4. PKO Bieg Charytatywny odbędzie się w Bydgoszczy, Gdańsku, Kaliszu, Koszalinie, Krakowie, Kutnie, Lidzbarku Warmińskim, Lublinie, Łomży, Rudzie Śląskiej, Warszawie oraz Wrocławiu.

W zeszłorocznej edycji ponad 6,4 tys. osób w całym kraju pokonało w sumie blisko 31 tys. okrążeń. Do potrzebujących popłynęła za to realna pomoc, bowiem Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała 653 tys. zł. Od pierwszej edycji biegu kwota ta wyniosła ponad 1,9 mln zł. Czas kompletować drużynę! Zapisy startują 28 sierpnia.

 

Anna Wiśniewska

 

Czytaj także:

Bohaterzy filmowi pobiegną wokół Jeziora Raduń. Takie atrakcje tylko w Wałeckim Festiwalu Biegowym

Każda pogoda jest dobra, żeby biegać i pomagać. Udowodnili to uczestnicy „Mili na start”

Polak zachwycił taktyką. Wielkie emocje w Nocnym Biegu Świętojańskim

loaderek.gifoverlay.png