2019.03.14

100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 6 w Łodzi

Położony jest na granicy dużego osiedla mieszkaniowego i dzielnicy przemysłowej na Bałutach. Oddział 6 PKO Banku Polskiego w Łodzi od lat cieszy się wielkim zaufaniem lokalnej społeczności. „Wszyscy są dla nas ważni i wyjątkowi” – mówi o klientach Dorota Ossowska, dyrektor placówki.

Najlepsi z najlepszych na 100-lecie banku

Oddział 6 PKO Banku Polskiego w Łodzi to placówka z tradycjami. Istnieje od ponad ćwierćwiecza, na przestrzeni lat zmieniał się wraz z otaczającą go rzeczywistością. Nigdy nie zmieniło się jedno – przywiązanie klientów do oddziału oraz profesjonalizm, którym odznacza się załoga. Oddział ten jest dziś jednym z większych w regionie łódzkim – zatrudnia 38 pracowników. Placówka osiąga znakomite wyniki – dba o jakość obsługi i pracy. W oddziale jest mała rotacja pracowników, co pokazuje, że atmosfera jest bardzo dobra.

Tradycja i przywiązanie

– Obsługujemy klientów wszystkich biznesów. I wszyscy są dla nas ważni i wyjątkowi. Wielu z nich jest z nami od początku. Ze względu na bardzo mocne relacje z klientami z obszaru bankowości osobistej i firmowej nie zauważamy właściwie ich migracji do innych banków. Szczególnie kluczowi są niezwykle lojalni i zadowoleni ze współpracy z nami. Jest to z pewnością także efektem stabilności kadry, doradców w obszarze obsługi firm i bankowości osobistej, a także hipotek. Kredyty na zakup mieszkania czy budowę domu brali rodzice, a teraz ich dzieci. Rewelacyjnie działają także rekomendacje i polecenia – zauważa Dorota Ossowska, dyrektor oddziału.

Placówka znajduje się na granicy dużego osiedla mieszkaniowego i dzielnicy przemysłowej na Bałutach. Z tego wynika jego silna pozycja w obsłudze firm, ale także duży ruch transakcyjny, co jest wyzwaniem szczególnie w dniach wypłat rent i emerytur.

Radzimy sobie z tym całkiem dobrze, klienci nas lubią, a my dbamy o bezpieczeństwo naszych seniorów – wspólnie z policją organizowaliśmy spotkania edukacyjne w oddziale, ograniczyliśmy wiele razy wyłudzenia „na wnuczka”, prowadzimy stały instruktaż z bezpiecznego korzystania z kart itd. – dodaje dyrektor Oddziału 6 PKO Banku Polskiego w Łodzi.

Pracownicy – ich talenty i zalety

Różnorodność wieku, doświadczeń, temperamentów oraz płci – to zalety, które podkreśla dyrektor Ossowska. Pracownicy odznaczają się niezwykłym szacunkiem dla klientów, cierpliwością i gotowością do zmian. Dodatkowo cechuje ich duża elastyczność działań, czyli dopasowywanie rozwiązań do indywidualnego klienta. Wielokrotnie pracownicy Banku podejmują decyzje w oparciu o znajomość konkretnej osoby. A to nie wszystko. W oddziale panuje też dobra, niemal rodzinna atmosfera. To zasługa dobrze zgranego zespołu, w którym przyjaźnie nie są jedynie pozorne.

– Pracuję w tym zespole 3 lata, a czuję się tak, jakbym znała się z większością koleżanek i kolegów wiele, wiele lat. Wiem sporo o ich radościach i problemach – podsumowuje Dorota Ossowska.

Doskonałe wyniki

Pracownicy oraz dyrektor Oddziału 6 mają również powody do dumy. O profesjonalizmie zespołu świadczą licznie zdobywane nagrody m.in.: Lider jakości 2018. Pracownicy są też laureatami konkursów SKO, PKO Leasing, Smak sukcesu Master Card, Kwartału z Wiedzą z PKO TFI, Kwartału z Wiedzą z Ubezpieczeniami, Akademii Jakości kredytów hipotecznych.

Dyrektor oddziału zauważa, że najbardziej cieszy ją zaufanie, którym obdarzają ją pracownicy, świetna komunikacja oraz relacje, jakie zostały wypracowane w zespole – są one bardzo bliskie, wręcz przyjacielskie.

To jeszcze bardziej nas zobowiązuje, żeby odnosić się do siebie odpowiedzialnie i z szacunkiem. Jestem dumna z wysokich kompetencji i zaangażowania niemal wszystkich moich współpracowników. Z ich determinacji, ducha walki, chęci rozwoju i doskonalenia się – o swoich współpracownikach opowiada Dorota Ossowska. – Nie mogę zapomnieć także o tym, co jest podstawowym zadaniem naszej pracy. Szczycimy się dobrym wynikiem na działalności biznesowej, który razem wypracowujemy, efektywnością i jakością obsługi, o którą dbamy. To jest duży oddział i odpowiedzialność jest naprawdę ogromna. Mam olbrzymią satysfakcję, że wspólnie, z pełną świadomością i uwagą, wykonujemy naszą pracę bardzo dobrze – mówi dyrektor Oddziału 6 PKO Banku Polskiego.

Oddział 6 w ŁodziMaria Skibińska – dyrektor Oddziału 24 PKO Banku Polskiego w Łodzi (placówka wspierana przez Oddział 6)

Z Oddziałem 6 w Łodzi związana jestem od początku jego istnienia tzn. od 26 lat. Przypominam sobie wspaniałych ludzi, którzy potrafili zarówno pracować, jak i wspaniale się bawić. Do tej pory wspominamy nasze wspólne wyjazdy „w Polskę”, które miałam przyjemność organizować. Góry świętokrzyskie – ulewny deszcz padał cały pierwszy dzień, a my w pelerynach i mokrych butach chodzimy po szlakach. Jura Krakowsko-Częstochowska – piękna pogoda, zabawa i nocleg w domkach kempingowych pod starym zamczyskiem. To tylko niektóre ze wspomnień.

 

Beata Brzezińska – doradca firm

Cieszę się, że mam przyjemność pracować w największym banku w Polsce i jego Oddziale 6 w Łodzi od dnia otwarcia tej placówki, czyli już 26 lat. Miałam okazję przeżyć wiele zmian w zakresie świadczonych usług bankowych, które były nieustanie wzbogacane o innowacyjne produkty. Mam na swoim koncie wiele nagród, sukcesów i fantastycznych wspomnień. Czuję ogromną satysfakcję również z tego, że pomimo upływu tylu lat nadal współpracuję z firmami, które w tym czasie rozpoczynały swój biznes, a przy wsparciu partnera, jakim był PKO Bank Polski, stały się świetnie prosperującymi przedsiębiorstwami. Wymienię tu choćby Bag-Druk produkującą papierowe torebki, papier, tekturę falistą, itp.; Przedsiębiorstwo Transportu i Sprzętu Budowlanego – odpowiedzialne za roboty budowlane; Lumier P.P.H.U. Tomasz Słaboszewski – hurtownia artykułów elektrycznych.

Małgorzata Smolarek – starszy doradca Bankowości Osobistej

Oddział 6 w ŁodziJak twierdził Platon, najważniejszy w każdym działaniu jest początek. Tę samą zasadę można odnieść do rozwijania ścieżki kariery, którą rozpoczęłam w 2000 r. od stanowiska Kasjera, następnie Doradcy Klienta Podstawowego, a obecnie zajmując stanowisko Doradcy Klienta Zamożnego w Zespole Bankowości Osobistej.To właśnie tutaj, w pracy na obecnym stanowisku, najcenniejsze są relacje z klientami, gdzie w oparciu o wzajemne zaufanie oraz przekonanie, że rozumiem ich potrzeby, wychodzę naprzeciw ich oczekiwaniom i zbudowałam trwałe Relacje Biznesowe. Jednakże nie tylko indywidualny wysiłek czy predyspozycje pozwalają na osiąganie sukcesów na polu biznesowym, to dobra współpraca całego zespołu, który działając jak jeden organizm potrafi realizować z sukcesem cele biznesowe.Jak każdy człowiek, my – doradcy również musimy się zresetować: zimą uwielbiam pływanie, latem jazdę na rowerze i weekendowe wypady za miasto.

Tomasz Zimicz – starszy doradca Bankowości Osobistej

Oddział 6 PKO BP w ŁodziPracę w PKO Banku Polskim rozpocząłem w 2013 r. jako kasjer-dysponent. Moja filozofia pracy, wtedy z klientem detalicznym, a dziś z klientem zamożnym, oparta jest przede wszystkim na dialogu. Rozmawiam z klientem o jego doświadczeniu inwestycyjnym, poziomie akceptacji ryzyka, celu i horyzoncie inwestycyjnym – na tej podstawie mogę stwierdzić, jaki sposób inwestowania będzie w jego przypadku najbardziej wskazany. Moja pomoc polega przede wszystkim na fachowych konsultacjach, budowaniu długotrwałych relacji, które pozwalają jak najlepiej poznać potrzeby i oczekiwania klienta. Chętnie dzielę się z klientami moją wiedzą i doświadczeniem w zakresie obecnej sytuacji na rynkach kapitałowych, co jest przez nich pozytywnie odbierane i świadczy o moim wysokim poziomie kompetencji. W mojej codziennej pracy ogromne znaczenie ma również zespół, z którym mam szczęście pracować. Bez wsparcia i motywacji koleżanek nie doszedłbym tak daleko, dlatego należą się im szczególne podziękowania.

Bartłomiej Pobocha

Czytaj także:

100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 we Wrocławiu

Cztery asy biznesu. Prowadź firmę, korzystając z najlepszych produktów Banku

Jeden procentuje dla wielu

Pliki do pobrania

  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Karty i bankomaty z coraz większymi możliwościami

   Karty płatnicze i bankomaty znamy niemal od 30 lat. Dają nam coraz więcej możliwości. Polubiliśmy je, ale otwieramy się też na jeszcze nowocześniejsze narzędzia: bankowość mobilną i samoobsługową.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.21

   Czysta kalkulacja – wiosenne porządki za niewielkie pieniądze

   Nikt specjalnie nie lubi sprzątać, ale wiosenne sprzątanie jest zupełnie inne. Świeci już słońce, mamy więcej energii, a przy okazji możemy wymienić sprzęty, coś odmalować i zaaranżować taras. Zrób więc raz do roku domową rewolucję!

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.21

   E-urząd w PKO Banku Polskim

   Gdy 100 lat temu powstawała Pocztowa Kasa Oszczędności, nikomu nawet się nie śniło, jak będzie wyglądała rzeczywistość w 2019 r. Bez wychodzenia z domu załatwiamy dziś długą listę spraw urzędowych, a PKO Bank Polski pozostaje liderem budowy polskiego e-państwa.

   więcej
  Pokaż więcej