2018.01.10

Analitycy PKO Banku Polskiego mnożą sukcesy w rankingach

Zespół analiz ekonomicznych PKO Banku Polskiego zwyciężył w rankingu prognoz makroekonomicznych za 2017 r. przygotowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet”, wyprzedzając konkurentów z 20 innych instytucji rynkowych. Z kolei zespół analityków Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zajął pierwsze miejsce w rankingu analityków giełdowych opracowanym także przez „Parkiet”.

Zespół ekonomistów PKO Banku Polskiego co miesiąc przygotowywał prognozy w kilkunastu szczegółowych kategoriach makroekonomicznych. Ich trafność zapewniła zwycięstwo w rankingu Gazety Giełdy „Parkiet”. W dwóch poprzednich edycjach rankingu, zespół PKO Banku Polskiego był wśród pięciu najlepszych ekip prognostycznych, natomiast w 2017 r., systematycznie podnosząc jakość swoich prognoz, celnością przewidywań pokonał 20 innych konkurentów, docierając na sam szczyt zestawienia. W skład zwycięskiego zespołu, kierowanego przez Piotra Bujaka i Martę Petkę Zagajewską wchodzą Urszula Kryńska, Marcin Czaplicki i Michał Rot.

W szesnastym już corocznym rankingu analityków giełdowych triumfował zespół Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Zwycięzca został wyłoniony w głosowaniu, w którym brali udział zarządzający TFI, OFE oraz asset management na co dzień korzystający z analiz i rekomendacji.

Oprócz sukcesu w kategorii najlepszy zespół analityczny, eksperci z Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego odnieśli także indywidualne sukcesy w kilku zestawieniach sektorowych: Artur Iwański był najlepszy w kategorii wydobycie, a razem z Robertem Brzozą także w kategorii strategia rynkowa. Piotr Łopaciuk był drugi w zbiorczym rankingu najlepszych analityków, bezkonkurencyjny w analizach sektora przemysłowego, znalazł się także na podium w kategorii budownictwo. Z kolei Adrian Skłodowski zwyciężył w kategorii handel i dystrybucja, Przemysław Smoliński zajął drugie miejsce w analizach technicznych, a Tomasz Kasowicz był w pierwszej trójce najlepszych analityków zarówno spółek paliwowych, jak i chemicznych.

Na co dzień raporty analityczne ekspertów PKO Banku Polskiego można śledzić w Centrum Analiz oraz na jego oficjalnym koncie w serwisie Twitter: @Analizy_PKOBP.

Szymon Pinderak
kierownik zespołu w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów w 2017 r.

PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką 2017 roku

Prognozy gospodarcze Centrum Analiz PKO Banku Polskiego – „Więcej inwestycji, mniej konsumpcji”

Pliki do pobrania

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej