2018.01.10

Analitycy PKO Banku Polskiego mnożą sukcesy w rankingach

Zespół analiz ekonomicznych PKO Banku Polskiego zwyciężył w rankingu prognoz makroekonomicznych za 2017 r. przygotowanym przez Gazetę Giełdy „Parkiet”, wyprzedzając konkurentów z 20 innych instytucji rynkowych. Z kolei zespół analityków Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego zajął pierwsze miejsce w rankingu analityków giełdowych opracowanym także przez „Parkiet”.

Zespół ekonomistów PKO Banku Polskiego co miesiąc przygotowywał prognozy w kilkunastu szczegółowych kategoriach makroekonomicznych. Ich trafność zapewniła zwycięstwo w rankingu Gazety Giełdy „Parkiet”. W dwóch poprzednich edycjach rankingu, zespół PKO Banku Polskiego był wśród pięciu najlepszych ekip prognostycznych, natomiast w 2017 r., systematycznie podnosząc jakość swoich prognoz, celnością przewidywań pokonał 20 innych konkurentów, docierając na sam szczyt zestawienia. W skład zwycięskiego zespołu, kierowanego przez Piotra Bujaka i Martę Petkę Zagajewską wchodzą Urszula Kryńska, Marcin Czaplicki i Michał Rot.

W szesnastym już corocznym rankingu analityków giełdowych triumfował zespół Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego. Zwycięzca został wyłoniony w głosowaniu, w którym brali udział zarządzający TFI, OFE oraz asset management na co dzień korzystający z analiz i rekomendacji.

Oprócz sukcesu w kategorii najlepszy zespół analityczny, eksperci z Domu Maklerskiego PKO Banku Polskiego odnieśli także indywidualne sukcesy w kilku zestawieniach sektorowych: Artur Iwański był najlepszy w kategorii wydobycie, a razem z Robertem Brzozą także w kategorii strategia rynkowa. Piotr Łopaciuk był drugi w zbiorczym rankingu najlepszych analityków, bezkonkurencyjny w analizach sektora przemysłowego, znalazł się także na podium w kategorii budownictwo. Z kolei Adrian Skłodowski zwyciężył w kategorii handel i dystrybucja, Przemysław Smoliński zajął drugie miejsce w analizach technicznych, a Tomasz Kasowicz był w pierwszej trójce najlepszych analityków zarówno spółek paliwowych, jak i chemicznych.

Na co dzień raporty analityczne ekspertów PKO Banku Polskiego można śledzić w Centrum Analiz oraz na jego oficjalnym koncie w serwisie Twitter: @Analizy_PKOBP.

Szymon Pinderak
kierownik zespołu w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Dom Maklerski PKO Banku Polskiego liderem obrotów w 2017 r.

PKO Bank Polski najcenniejszą polską spółką 2017 roku

Prognozy gospodarcze Centrum Analiz PKO Banku Polskiego – „Więcej inwestycji, mniej konsumpcji”

Pliki do pobrania