2018.06.05

Blisko 7 mln kart debetowych PKO z funkcją wielowalutową

Od 1 czerwca każda karta debetowa wydawana do kont osobistych PKO Banku Polskiego zyskała funkcje karty wielowalutowej. Wystarczy podpiąć do niej jeden rachunek walutowy z oferty banku i rozliczać bezpośrednio w wybranych walutach wszystkie transakcje.

Uruchomienie funkcji wielowalutowej nie zmienia zasad działania karty, nie trzeba też wymieniać obecnie posiadanej na nową. Tak samo jak dotychczas można nią płacić zbliżeniowo i tradycyjnie w sklepach stacjonarnych, w internecie i wypłacać gotówkę. Może być źródłem pieniędzy dla transakcji zbliżeniowych dokonywanych telefonem, również tych w walutach obcych. Po podpięciu konta walutowego, karta automatycznie będzie rozpoznawać walutę, a bank rozliczy w niej transakcję. W przypadku realizacji operacji w walucie innej niż rachunki podpięte do karty, następuje przewalutowanie i rozliczenie na dotychczasowych zasadach – w złotych z konta osobistego. Podobnie jest w przypadku, gdy na rachunku walutowym nie ma wystarczających środków do pokrycia całej kwoty transakcji.

Polacy coraz częściej podróżują i pracują za granicą. Potrzebują sposobu na wygodne, bezpieczne i tanie płatności. Zapewnia je karta wielowalutowa PKO Banku Polskiego, dzięki której nie musimy martwić się o odpowiednią ilość posiadanej gotówki i jej wymianę w kantorze. Oferta adresowana jest do osób podróżujących za granicę i dokonujących operacji kartą w walutach obcych lub korzystających z płatności walutowych przez internet. Dzięki nowej funkcji, transakcje mogą być rozliczane bezpośrednio z kont walutowych, a klient nie ponosi kosztów przewalutowania – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

Posiadacz karty może obsługiwać ją samodzielnie za pośrednictwem serwisu iPKO oraz aplikacji IKO. W ramach wielu funkcjonalności zyskuje np. możliwość ustalania limitów transakcji czy nadawania lub zmiany kodu PIN. Rachunki walutowe można również podpiąć do karty samodzielnie. Chcąc zasilić rachunki walutowe można skorzystać z kantoru internetowego PKO. Umożliwia to łatwą i szybką wymianę walut po atrakcyjnych kursach, pomiędzy rachunkami prowadzonymi w PKO Banku Polskim. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawią się na wskazanym rachunku. 

Od 4 czerwca w telewizji, kinach i internecie można oglądać spoty promujące m.in. karty wielowalutowe w ramach wakacyjnych kampanii PKO Konto za Zero i PKO Konto Dla Młodych. Prezentują one, jak użyteczny w czasie wyjazdów jest cały wachlarz usług związanych z kontem osobistym, w którym karta wielowalutowa wraz z aplikacją mobilną, internetowym kantorem i ubezpieczeniem podróżnym w IKO, pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Konto za Zero będzie promowane hasłem „Konto z najlepszą aplikacją bankową na świecie”. Zaś Maciej Musiał – bohater kampanii Konta dla Młodych – pokaże, jak spędzić „Bankowo epickie wakacje”. Kreację i spoty przygotowała agencja Warszawa, kampanię on-line agencja Artegence, a za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Havas Media. Obie kampanie potrwają do połowy lipca.

Karta PKO Ekspres jest popularniejszą na polskim rynku kartą bankową. Na koniec pierwszego kwartału 2018 r. ponad 6,9 mln plastików tego typu było aktywnie używanych przez posiadaczy kont osobistych w PKO Banku Polskim.

Grzegorz Culepa
ekspert w PKO Banku Polski

Czytaj także:

Mundial 2018 już za miesiąc! Jedź na MŚ 2018 do Rosji i kibicuj naszym!

Cudze chwalicie… swoje poznajcie! Rodzinne podróże po atrakcjach turystycznych w Polsce

Wokół globu niekoniecznie w 80 dni – jak sfinansować podróż dookoła świata?