2018.06.05

Blisko 7 mln kart debetowych PKO z funkcją wielowalutową

Od 1 czerwca każda karta debetowa wydawana do kont osobistych PKO Banku Polskiego zyskała funkcje karty wielowalutowej. Wystarczy podpiąć do niej jeden rachunek walutowy z oferty banku i rozliczać bezpośrednio w wybranych walutach wszystkie transakcje.

Uruchomienie funkcji wielowalutowej nie zmienia zasad działania karty, nie trzeba też wymieniać obecnie posiadanej na nową. Tak samo jak dotychczas można nią płacić zbliżeniowo i tradycyjnie w sklepach stacjonarnych, w internecie i wypłacać gotówkę. Może być źródłem pieniędzy dla transakcji zbliżeniowych dokonywanych telefonem, również tych w walutach obcych. Po podpięciu konta walutowego, karta automatycznie będzie rozpoznawać walutę, a bank rozliczy w niej transakcję. W przypadku realizacji operacji w walucie innej niż rachunki podpięte do karty, następuje przewalutowanie i rozliczenie na dotychczasowych zasadach – w złotych z konta osobistego. Podobnie jest w przypadku, gdy na rachunku walutowym nie ma wystarczających środków do pokrycia całej kwoty transakcji.

Polacy coraz częściej podróżują i pracują za granicą. Potrzebują sposobu na wygodne, bezpieczne i tanie płatności. Zapewnia je karta wielowalutowa PKO Banku Polskiego, dzięki której nie musimy martwić się o odpowiednią ilość posiadanej gotówki i jej wymianę w kantorze. Oferta adresowana jest do osób podróżujących za granicę i dokonujących operacji kartą w walutach obcych lub korzystających z płatności walutowych przez internet. Dzięki nowej funkcji, transakcje mogą być rozliczane bezpośrednio z kont walutowych, a klient nie ponosi kosztów przewalutowania – mówi Paweł Placzke, dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego PKO Banku Polskiego.

Posiadacz karty może obsługiwać ją samodzielnie za pośrednictwem serwisu iPKO oraz aplikacji IKO. W ramach wielu funkcjonalności zyskuje np. możliwość ustalania limitów transakcji czy nadawania lub zmiany kodu PIN. Rachunki walutowe można również podpiąć do karty samodzielnie. Chcąc zasilić rachunki walutowe można skorzystać z kantoru internetowego PKO. Umożliwia to łatwą i szybką wymianę walut po atrakcyjnych kursach, pomiędzy rachunkami prowadzonymi w PKO Banku Polskim. Rozliczenie transakcji przebiega automatycznie, a środki natychmiast pojawią się na wskazanym rachunku. 

Od 4 czerwca w telewizji, kinach i internecie można oglądać spoty promujące m.in. karty wielowalutowe w ramach wakacyjnych kampanii PKO Konto za Zero i PKO Konto Dla Młodych. Prezentują one, jak użyteczny w czasie wyjazdów jest cały wachlarz usług związanych z kontem osobistym, w którym karta wielowalutowa wraz z aplikacją mobilną, internetowym kantorem i ubezpieczeniem podróżnym w IKO, pozwalają zaoszczędzić czas i pieniądze. Konto za Zero będzie promowane hasłem „Konto z najlepszą aplikacją bankową na świecie”. Zaś Maciej Musiał – bohater kampanii Konta dla Młodych – pokaże, jak spędzić „Bankowo epickie wakacje”. Kreację i spoty przygotowała agencja Warszawa, kampanię on-line agencja Artegence, a za planowanie i zakup mediów odpowiada dom mediowy Havas Media. Obie kampanie potrwają do połowy lipca.

Karta PKO Ekspres jest popularniejszą na polskim rynku kartą bankową. Na koniec pierwszego kwartału 2018 r. ponad 6,9 mln plastików tego typu było aktywnie używanych przez posiadaczy kont osobistych w PKO Banku Polskim.

Grzegorz Culepa
ekspert w PKO Banku Polski

Czytaj także:

Mundial 2018 już za miesiąc! Jedź na MŚ 2018 do Rosji i kibicuj naszym!

Cudze chwalicie… swoje poznajcie! Rodzinne podróże po atrakcjach turystycznych w Polsce

Wokół globu niekoniecznie w 80 dni – jak sfinansować podróż dookoła świata?

  • Z Banku

   02018.12.07

   HackYeah: cztery zespoły, które zaimponowały mentorom PKO Banku Polskiego

   24 godziny – dokładnie tyle czasu na rozwiązanie wybranych problemów miały prawie trzy tysiące programistów biorących udział w HackYeah, największym stacjonarnym hackathonie w Europie. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się na rozwiązanie zadania PKO Banku Polskiego, jako pierwsi mogli przetestować bankowe API.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.07

   #dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

   Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

   Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu w gronie najbliższych lub wyjeżdżamy w rodzinne strony. Z roku na rok rośnie jednak popularność świątecznych wycieczek w mniej lub bardziej egzotyczne rejony świata.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

   Rozmowy, SMS-y, kontakt z przyjaciółmi na Facebooku lub konto na Instagramie to normalna sprawa. Telefon komórkowy jest narzędziem, bez którego żaden młody człowiek nie może się obejść. Dlatego, jeśli jest na kartę, musimy zadbać o jego systematyczne doładowanie. To sprawa kluczowa!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek

   Blisko połowa Polaków kupi w tym roku prezenty pod choinkę przez internet – wynika z najnowszej edycji badania świątecznych zwyczajów konsumenckich przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Rosnąca popularność zakupów przez internet przed Bożym Narodzeniem wynika z wygody, łatwości w porównaniu cen oferowanych przez sklepy online oraz oszczędności czasu. Klienci PKO Banku Polskiego za zakupy w sieci mogą zapłacić na kilka sposobów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.12.04

   Młode polskie talenty w Londynie

   Trzy dni pełne wrażeń spędziły w stolicy Wielkiej Brytanii dzieci naszych pracowników – laureaci konkursu „Polskie Talenty w Londynie”. Licealiści uczestniczyli m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, zwiedzali miasto oraz mieli okazję poznać doświadczenia Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii.

   więcej
  Pokaż więcej