2018.06.12

Data Science Summit – spotkanie analityki z biznesem

W miniony piątek eksperci PKO Banku Polskiego mogli porozmawiać ze studentami, programistami, architektami i administratorami IT, którzy swoją przyszłość wiążą z analityką danych oraz karierą w bankowości. 8 czerwca odbyła się II edycja Data Science Summit.

Tego dnia przedstawiciele Departamentu Analityki Danych i specjaliści HR z PKO Banku Polskiego spotkali się ze studentami Wydziału Matematyki i Nauk Informacyjnych Politechniki Warszawskiej i praktykami branży IT. Podczas tegorocznej edycji, na niemal 3 tys. uczestników czekało blisko 100 wystąpień profesjonalistów z Polski i z zagranicy.

To konferencja o szeroko pojętym przetwarzaniu danych. Nasze wydarzenie kierujemy do specjalistów z obszaru Data Science. Tegoroczny program jest znacznie bogatszy niż podczas pierwszej edycji, ponieważ ten obszar nauki bardzo dynamicznie się rozwija. Już zaczynamy myśleć o planach na przyszły rok – mówi Michał Bijata z Fundacji Academic Partners, organizator Data Science Summit.

Wielkim zainteresowaniem cieszyło się case study przygotowane przez PKO Bank Polski na temat elementów analityki predykcyjnej, która pomaga planować przyszłość biznesową firmy na podstawie danych historycznych.

Obecnie tworzymy i gromadzimy bardzo dużo danych. Firmy nie mogą ich ignorować, muszą je analizować i wykorzystywać. Również w PKO Banku Polskim rozwijamy zespoły Data Science, które zajmują się między innymi optymalizacją kampanii bezpośrednich, monitorowaniem potencjalnych oszustw bankowych, czy oceną ryzyka kredytowego klienta – mówi Michał Skowronek, specjalista z Departamentu Analityki Danych w PKO Banku Polskim.

Uczestnicy Data Science Summit mieli okazję poznać możliwości, jakie daje analiza danych w różnych dziedzinach, również w meteorologii. O wykorzystaniu danych w prognozowaniu pogody i jakości powietrza za pomocą modeli analitycznych opowiadał Piotr Gieszcz z Uniwersytetu Warszawskiego i Stowarzyszenia Klimatologów Polskich.

Ponadto eksperci PKO Banku Polskiego przez cały dzień spotykali się z zainteresowanymi pracą i stażami w ramach Targów Pracy Data Science.

Ofertę staży kierujemy zarówno do studentów studiów licencjackich, jak i magisterskich. Osoby, które odwiedziły nasze stoisko, pytały o możliwość połączenia pracy i studiów, ponieważ jeszcze w trakcie nauki chcą zdobywać doświadczenie. W takich przypadkach staramy się dopasować harmonogram pracy tak, aby osoba zatrudniona u nas po stażu, mogła kontynuować naukę – wyjaśnia Tomasz Olejniczak, specjalista ds. rekrutacji w PKO Banku Polskim.

II edycja Data Science Summit cieszyła się dużym zainteresowaniem studentów. Docenili oni możliwość poszerzenia swojej wiedzy z zakresu analityki danych oraz szansę na poznanie pracodawców, u których chcieliby rozwijać swoją karierę.

Ważne jest, żeby pracować z ludźmi, którzy podzielą się swoją wiedzą. Żadne studia nie nauczą nas tego, czego możemy dowiedzieć się od praktyków – zauważa Katarzyna Filiks, studentka matematyki.

 

Jarosław Melon

Czytaj także:

Data scientist – matematyk, programista i biznesmen w jednym

Data Science w PKO Banku Polskim. Dowiedz się, na czym polega analiza Big Data w bankowości i dołącz do zespołu!

PKO Bank Polski wyróżniony za CEIDG nagrodą „Projekt Roku 2017”

Pliki do pobrania

  • Bankofinanse

   02018.10.17

   Autoryzacja transakcji kodem SMS dostępna w oddziałach PKO Banku Polskiego

   Klienci mogą już potwierdzać w placówkach wybrane dyspozycje kodem sms wysłanym na ich numer telefonu. W ten sposób autoryzują płatności oraz transakcje dotyczące lokat, pożyczki gotówkowej czy karty kredytowej. Taka forma autoryzacji dostępna jest we wszystkich oddziałach PKO Banku Polskiego w Warszawie i jej okolicach oraz wybranych oddziałach w Krakowie, Poznaniu i Toruniu.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.16

   Bądź ostrożny! Nie daj się nabrać oszustom

   Oszuści podejmują kolejne próby wyłudzania pieniędzy, głównie od osób starszych. Manipulują na wiele sposobów – np. podając się przez telefon za policjanta z CBŚ, który rozpracowuje grupę przestępczą. Proszą o przekazanie pieniędzy na akcję policji, obiecując, że te zostaną później zwrócone.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.15

   Wszędzie dobrze, a w domach coraz lepiej

   Mieszkanie czy dom? Przed takim wyborem staje wiele polskich rodzin, decydujących się na zakup własnego lokum. Polacy coraz chętniej budują domy, a statystyki pokazują, że tak dużej liczby rozpoczętych budów nie obserwowano od lat. Według danych GUS w I połowie 2018 r. oddano do użytku 33 tys. domów – to 40 proc. wszystkich mieszkań oddanych w tym czasie do użytku. Jednocześnie wydano kolejnych 46,5 tys. pozwoleń na budowę domów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.10.12

   Zbieramy pamiątki na 100-lecie PKO Banku Polskiego

   Zbliża się setna rocznica istnienia PKO Banku Polskiego. Zachęcamy was do nadsyłania pamiątek związanych z Bankiem, np. archiwalnych fotografii czy dokumentów. Osoby, których materiały zostaną wykorzystane przy okazji świętowania jubileuszu, otrzymają bankowe upominki.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.12

   Dobry zwyczaj: Pożyczaj z głową!

   Prawie połowa dorosłych Polaków spłaca kredyt – wynika z danych zgromadzonych przez Związek Banków Polskich. Łączna wartość wszystkich zobowiązań wyniosła na koniec 2017 r. prawie 553 mld zł. Za taką kwotę można by zbudować w co trzecim polskim mieście stadion wielkości PGE Narodowego!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.10.11

   Giełdowe ABECADŁO

   Giełda – dla jednych to sposób na zdobycie kapitału na rozwój biznesu, dla innych metoda na pomnożenie oszczędności, a jeszcze inni traktują ją jak zabawę w ryzykowną grę.

   więcej
  Pokaż więcej