2018.06.08

PKO Bank Polski wyróżniony za CEIDG nagrodą „Projekt Roku 2017”

Kapituła Konkursu XIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej wybrała usługę rejestrowania firmy w CEIDG przez bankowość elektroniczną iPKO „Projektem Roku 2017”. O zwycięstwie zdecydowały kompleksowość i uniwersalizm rozwiązania oraz jego wpływ na rozwój e-administracji w kraju.

– PKO Bank Polski jest liderem rozwoju usług e-administracji. Wykorzystując swój potencjał, wiedzę i doświadczenie pracowników oraz zaawansowane technologicznie zaplecze wdraża rozwiązania, które ułatwiają życie naszym przedsiębiorcom. Nagrodzona usługa rejestracji firmy przez bankowość elektroniczną iPKO jest pierwszą tego typu na krajowym rynku – mówi Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący obszar informatyki i usług.

Bank, jako pierwszy na rynku, udostępnił swoim klientom usługę złożenia w systemie transakcyjnym iPKO jednego, wspólnego wniosku o otwarcie rachunku firmowego i rejestrację firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie. W procesie jest wykorzystywany Profil Zaufany, który również można założyć w iPKO.

PKO Bank Polski od początku wspiera rządowy projekt „Od papierowej do cyfrowej Polski”, którego celem jest wypracowanie szybkiego i łatwego dostępu do usług e-administracji. Rozwiązanie umożliwiające rejestrację firmy w CEIDG przez bankowość elektroniczną iPKO Bank opracował wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Dotychczasowe projekty współtworzone przez administrację państwową z PKO Bankiem Polskim tj. złożenie wniosku w programie „Rodzina 500+”, założenie profilu na PUE ZUS, Profilu Zaufanego (eGO) czy rozliczenie podatku PIT stanowią silne fundamenty rozwoju e-usług w państwie i potwierdzają skuteczność nawiązanej współpracy sektora publicznego i bankowego.

Kapituła Konkursu Kongresu Gospodarki Elektronicznej wielokrotnie wyróżniała bankowe inicjatywy. Statuetkę „Projekt Roku” otrzymały m.in.: Szkolne Kasy Oszczędności, PKO Junior oraz aplikacja mobilna IKO. Nagrodę „Partnera Roku” przyznała Bankowi za udział w budowie programu „Polska Cyfrowa”. Z kolei Adam Marciniak, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego uhonorowany został tytułem „Ambasadora Gospodarki Elektronicznej”.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Blisko 7 mln kart debetowych PKO z funkcją wielowalutową

Połączenie PKO TFI z GAMMA TFI

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, w gronie Najskuteczniejszych prezesów 2017