2018.06.08

PKO Bank Polski wyróżniony za CEIDG nagrodą „Projekt Roku 2017”

Kapituła Konkursu XIII Kongresu Gospodarki Elektronicznej wybrała usługę rejestrowania firmy w CEIDG przez bankowość elektroniczną iPKO „Projektem Roku 2017”. O zwycięstwie zdecydowały kompleksowość i uniwersalizm rozwiązania oraz jego wpływ na rozwój e-administracji w kraju.

– PKO Bank Polski jest liderem rozwoju usług e-administracji. Wykorzystując swój potencjał, wiedzę i doświadczenie pracowników oraz zaawansowane technologicznie zaplecze wdraża rozwiązania, które ułatwiają życie naszym przedsiębiorcom. Nagrodzona usługa rejestracji firmy przez bankowość elektroniczną iPKO jest pierwszą tego typu na krajowym rynku – mówi Adam Marciniak, wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego nadzorujący obszar informatyki i usług.

Bank, jako pierwszy na rynku, udostępnił swoim klientom usługę złożenia w systemie transakcyjnym iPKO jednego, wspólnego wniosku o otwarcie rachunku firmowego i rejestrację firmy w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej (CEIDG) bez konieczności osobistej wizyty w urzędzie. W procesie jest wykorzystywany Profil Zaufany, który również można założyć w iPKO.

PKO Bank Polski od początku wspiera rządowy projekt „Od papierowej do cyfrowej Polski”, którego celem jest wypracowanie szybkiego i łatwego dostępu do usług e-administracji. Rozwiązanie umożliwiające rejestrację firmy w CEIDG przez bankowość elektroniczną iPKO Bank opracował wspólnie z Ministerstwem Przedsiębiorczości i Technologii. Dotychczasowe projekty współtworzone przez administrację państwową z PKO Bankiem Polskim tj. złożenie wniosku w programie „Rodzina 500+”, założenie profilu na PUE ZUS, Profilu Zaufanego (eGO) czy rozliczenie podatku PIT stanowią silne fundamenty rozwoju e-usług w państwie i potwierdzają skuteczność nawiązanej współpracy sektora publicznego i bankowego.

Kapituła Konkursu Kongresu Gospodarki Elektronicznej wielokrotnie wyróżniała bankowe inicjatywy. Statuetkę „Projekt Roku” otrzymały m.in.: Szkolne Kasy Oszczędności, PKO Junior oraz aplikacja mobilna IKO. Nagrodę „Partnera Roku” przyznała Bankowi za udział w budowie programu „Polska Cyfrowa”. Z kolei Adam Marciniak, Wiceprezes Zarządu PKO Banku Polskiego uhonorowany został tytułem „Ambasadora Gospodarki Elektronicznej”.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Blisko 7 mln kart debetowych PKO z funkcją wielowalutową

Połączenie PKO TFI z GAMMA TFI

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, w gronie Najskuteczniejszych prezesów 2017

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej