Młode polskie talenty w Londynie
Trzy dni pełne wrażeń spędziły w stolicy Wielkiej Brytanii dzieci naszych pracowników – laureaci konkursu „Polskie Talenty w Londynie”. Licealiści uczestniczyli m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, zwiedzali miasto oraz mieli okazję poznać doświadczenia Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii.
Wśród laureatów konkursu „Polskie Talenty w Londynie” zorganizowanego przez firmę konsultingową Boston Consulting Group znalazły się dzieci naszych pracowników w wieku licealnym, które planują studia za granicą. Nagrodą dla zwycięzców był wyjazd do Londynu. Młodzież uczestniczyła m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, na której występowali przedstawiciele sektora publicznego, firm technologicznych, medycznych, start-upów oraz środowiska naukowego – m.in. Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii w naszym banku, Stefan Batory, twórca aplikacji Booksy, Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, Robert Stanikowski, szef Digital BCG. Licealiści spotkali się także z absolwentami Oxfordu – Jakubem Labuniem i Michałem Tarnowskim – którzy prowadzą organizację Project Access, wspierającą polskich olimpijczyków zainteresowanych studiami w Wielkiej Brytanii. Dużą atrakcją dla młodzieży był też udział w balu, podczas którego został ogłoszony start drugiej edycji programu mentoringowego EmpowerPL, adresowanego do młodych Polaków studiujących na najlepszych uczelniach w kraju i całej Europie.
Inspirujący wyjazd
Dla Zuzanny Wójciak z Kątów Wrocławskich już sam weekend w Londynie był cennym wyróżnieniem. – Ciekawy program, w tym możliwość wysłuchania podczas konferencji wykładów z obszaru finansów, technologii i medycyny oraz bezpośrednia rozmowa z ludźmi niewiele ode mnie starszymi, którzy studiują i działają społecznie zagranicą, ogromnie podniósł wartość tej nagrody. To był bardzo inspirujący wyjazd – zapewnia.
Kacper Nowakowski, uczeń łódzkiego liceum, planuje karierę związaną z branżą IT. – Podczas konferencji otrzymałem wiele przydatnych informacji o studiach w Wielkiej Brytanii, w tym rekrutacji i trybie nauczania, a dyskusja o kierunkach planowanego rozwoju biznesu na pewno wpłynie na to, jaki kierunek kształcenia wybiorę – uważa. Dodaje, że dodatkową wartością było zawarcie nowych znajomości.
– Udział w wydarzeniu sprawił, że mniej obawiam się wyjazdu na studia. Wiem, jak aplikować na zagraniczne uczelnie – mówi Julia Szulc z Poznania, która zamierza zdawać międzynarodową maturę i myśli o studiach na kierunkach językowych lub prawie. Szczególnie cenna była dla niej prezentacja przygotowana przez Jakuba i Michała – studentów Uniwersytetu Oxford, którzy opowiedzieli o swojej drodze na tę uczelnię, zasadach nauki, kulisach studiów w Anglii i pobieraniu nauki w jednej z najbardziej prestiżowych szkół wyższych. Radzili, w jakich dodatkowych zajęciach brać udział, aby pogłębiać swoją wiedzę. – Teraz studiowanie za granicą postrzegam nie tylko jako ciężką pracę, którą trzeba włożyć w samą naukę, ale również przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności – twierdzi Julia. Magdalenie Kasperczak ze Szczecina zdobyta wiedza pomoże podjąć decyzję w sprawie wyboru kierunku studiów. – Niezwykłym i ważnym przeżyciem, ze względu na mój rozwój był dla mnie przede wszystkim udział w konferencji. Doceniam też możliwość udziału w balu i inauguracji programu mentoringowego – wspomina Karol Wojsław z Poznania, którego pasją są elektronika, technologie kosmiczne oraz ekonomia.
Program EmpowerPL
Wśród 100 mentorów tegorocznej edycji programu jest aż trzech przedstawicieli PKO Banku Polskiego: wiceprezesi Zarządu Jakub Papierski i Jan Emeryk Rościszewski oraz Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii. – Projekt umożliwia młodym ludziom skorzystanie z wiedzy i doświadczenia menedżerów największych polskich spółek. A jego celem jest budowanie więzi między polskimi firmami a młodymi Polakami, którzy uczą się na najlepszych światowych uczelniach –mówi Nina Suffczyńska-Hałabuz, szefowa marketingu i komunikacji The Boston Consulting Group w Polsce. BCG prowadzi program mentoringowy EmpowerPL wraz z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii oraz APGEF – Association des Polonais des Grandes Ecoles Françaises.
Spotkanie z symbolami miasta
Podczas wizyty laureatów konkursu w Londynie znalazł się także czas na zwiedzanie miasta i poczucie jego atmosfery. Największą atrakcją było Muzeum Nauki (Science Museum), uważane za jedno z najciekawszych i najbardziej rozwijających miejsc w Londynie. Licealiści mieli też okazję zobaczyć takie symbole stolicy Wielkiej Brytanii jak: Buckingham Palace, Parlament, London Eye, Soho, Chinatown. Mogli pospacerować oświetlonymi świątecznie Carnabie, Oxford i Regent Street.
Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim
Czytaj także:
Polscy programiści najlepsi w Europie!
PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018
PKO Bank Polski „Firma 100-lecia”
Pliki do pobrania
Bankofinanse
02019.07.15Dziś Dzień bez Telefonu Komórkowego! Jak go przeżyć?
więcej15 lipca obchodzimy Światowy Dzień bez Telefonu Komórkowego. Co to znaczy dla klientów Banku? Nasze IKO będzie działać, jak zawsze, bez zarzutu.
Z Banku
02019.07.15100-lecie Banku – nasze placówki. Oddział 1 PKO Banku Polskiego w Białymstoku
więcejNajwiększy białostocki oddział PKO Banku Polskiego mieści się w historycznym centrum stolicy Podlasia. Pięknie odrestaurowaną, zabytkową kamienicę przy Rynku Kościuszki 16, w której swoją siedzibę ma Oddział 1, odwiedzają nie tylko stali klienci, ale także wielu turystów.
Z Banku
02019.07.11Filmowy cykl „Bank śmiałych decyzji”: innowacje bankowe
więcejCo Polacy wiedzą o nowych technologiach i nowoczesnej bankowości? Dowiemy się tego oglądając trzeci odcinek cyklu „Bank śmiałych decyzji”.
Bankofinanse
02019.07.11Polacy robią zakupy w internecie. Dołącz do nich i płać z IKO
więcejAż 62 proc. wszystkich polskich internautów dokonuje internetowych zakupów. Oznacza to wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem, gdy w sieci zaopatrywało się 56 proc. ankietowanych – wynika z najnowszego raportu Gemius. Zestawienie pokazuje, że zakupy online to dla nas codzienność i wygoda – także pod względem płatności.
Bankofinanse
02019.07.11e-Paragon – cyfrowe potwierdzenie płatności
więcejTradycyjne dowody płatności wkrótce nie będą nam już potrzebne. Ich cyfrowym odpowiednikiem zostanie e-Paragon, powiązany z naszym kontem bankowym oraz debetową kartą płatniczą. Usługa jest już dostępna w bankowości elektronicznej PKO Banku Polskiego. Aby z niej korzystać, wystarczy zalogować się do konta i uruchomić odpowiednią usługę.
Bankofinanse
02019.07.11Czym się różni kantor internetowy od kantoru stacjonarnego?
więcejMusisz sprzedać lub kupić walutę obcą – co robisz? Jeśli pierwsze, co przychodzi ci do głowy, to udanie się do kantoru stacjonarnego, być może powinieneś poznać praktyczniejszy sposób. To korzystanie z kantoru online. Jak działa i czy jest wygodniejszy?