2018.12.03

Polscy programiści najlepsi w Europie!

Studenci z Uniwersytetu Warszawskiego najlepsi w Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w 2018 roku. W czołówce znalazły się też zespoły z Uniwersytetu Wrocławskiego i Jagiellońskiego. Wszystkie drużyny wspiera PKO Bank Polski.

Jakub Boguta, Konrad Paluszek i Mateusz Radecki – studenci Wydziału Matematyki, Informatyki i Mechaniki Uniwersytetu Warszawskiego zwyciężyli w XXIV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w Pradze. To zwycięstwo sprawia, że studenci UW po raz 25 z rzędu będą uczestniczyć w finałach Akademickich Mistrzostw Świata w Programowaniu Zespołowym, które zostaną rozegrane w kwietniu 2019 roku w Porto.

Warszawa informatyków

Podczas XXIV Akademickich Mistrzostw Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym reprezentacja Uniwersytetu Warszawskiego jako jedyna rozwiązała wszystkich 12 zadań przygotowanych przez organizatorów. Drużyna informatyków z UW wygrała zawody, a ich koledzy zajęli miejsca: 3., 5., 16., 17. i 25. Warszawską reprezentację przygotowywali zwycięzcy poprzednich edycji mistrzostw, m.in. Wojciech Nadara, Marcin Smulewicz i Marek Sokołowski. Opiekunem drużyny jest prof. Krzysztof Diks. 

Wrocław i Kraków programistów

Doskonały wynik w zawodach uzyskała także drużyna Uniwersytetu Wrocławskiego, która zdobyła czwarte miejsce. Zespół tworzą Anadi Agrawal, Michał Górniak i Jarosław Kwiecień. Szóste miejsce w klasyfikacji zajęła drużyna z Uniwersytetu Jagiellońskiego w składzie Rafał Burczyński, Franciszek Stokowacki, Michał Zieliński. Wsparcia w czasie przygotowań zawodników do mistrzostw udzieliły Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego w ramach projektu „Najlepsi z najlepszych! 3.0”. PKO Bank Polski od lat jest sponsorem studenckich drużyn programistów.

W XXIV Akademickich Mistrzostwach Europy Środkowej w Programowaniu Zespołowym w Pradze wystartowały 74 drużyny reprezentujące najlepsze uczelnie kształcące w zakresie informatyki z Austrii, Chorwacji, Czech, Polski, Słowacji, Słowenii  Węgier.

Ranking drużynowy Central European Regional Contest 2018 w Pradze

Ewa Maciejewska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

Program mentoringowy dla najlepszych polskich studentów

PKO Bank Polski „Diamentem CSR”

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018