2018.11.27

Program mentoringowy dla najlepszych polskich studentów

Wystartowała II edycja EmpowerPL. Celem projektu jest wspieranie utalentowanych i zaangażowanych studentów przez liderów największych polskich firm. Wśród 100 mentorów jest aż trzech przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

Łączenie Polaków mieszkających w różnych częściach Europy, reprezentujących różne pokolenia, którzy chcą wspólnie działać na rzecz przyszłości kraju, to – według inicjatora projektu, firmy konsultingowej Boston Consulting Group – główna idea tegorocznej edycji programu mentoringowego EmpowerPL i sposób na uczenie 100-lecia niepodległości Polski.   

Talenty na start

Start II edycji programu został ogłoszony 24 listopada w Londynie przez polskich studentów, którzy uczą się na najlepszych brytyjskich uczelniach, podczas konferencji Poland 2.0 Summit poświęconej wpływowi innowacji i postępu technologicznego na przyszłość gospodarki.  

Do 24 grudnia Polacy studiujący na uczelniach w całej Europie mogą przesyłać swoje aplikacje korzystając ze strony www.empowerpl.com. Do programu mentoringowego wybranych zostanie 100 najlepszych kandydatów. Będą oni wyłonieni przy uwzględnieniu trzech kryteriów: osiągnięć akademickich, doświadczenia zawodowego oraz aktywności społecznej. 

Mentorzy – liderzy instytucji publicznych oraz prezesi czołowych firm – wywodzą się ze świata finansów, energetyki, technologii, medycyny, mediów, private equity, a nawet data science i zaawansowanej analityki danych. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele PKO Banku Polskiego: wiceprezesi Zarządu Jakub Papierski i Jan Emeryk Rościszewski oraz Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii. 

Projekt umożliwia młodym ludziom skorzystanie z wiedzy i doświadczenia menedżerów największych polskich spółek. Mam bardzo pozytywne i motywujące doświadczenia jako mentor. Moja mentee studiuje dzisiaj na uczelni technicznej w USA i osiąga pierwsze sukcesy zawodowe. Jestem przekonana, że wsparcie, jakie otrzymają od nas studenci uczestniczący w EmpowerPL100, zaowocuje w podobny sposób – mówi Aleksandra Sroka-Krzyżak. 

Podczas ubiegłorocznej edycji projektu jednym z mentorów był prezes Zarządu naszego banku Zbigniew Jagiełło. 

Cenne wsparcie

Spotkania z mentorami są okazją do porozmawiania o wyzwaniach stojących przed studentami oraz poznania organizacji, którymi mentorzy kierują. Młodzi ludzie mają szansę skorzystać z ich doświadczeń planując dalszą edukację czy kierunek rozwoju swojej ścieżki zawodowej.

– Rozmowa z mentorem to doskonała okazja, żeby poznać osobę, która osiągnęła sukces i za którą stoi ogromne doświadczenie. Ja sam, podobnie jak dla wielu Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii, musiałem zdecydować, czy po studiach chcę wrócić do Polski i rozmowa z mentorem bardzo mi pomogła – podkreśla Jakub Łabuń, absolwent ekonomii na Oxfordzie, który w ubiegłym roku uczestniczył w EmpowerPL. 

Program mentoringowy EmpowerPL jest prowadzony przez Boston Consulting Group we współpracy z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii, francuską organizacją Association des Polonais des Grandes Ecles Francaises oraz organizatorami konferencji Poland 2.0 Summit. 

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

Myślą o pracy w Polsce

Program jest odpowiedzią na potrzeby młodych Polaków studiujących za granicą. Aż 80 proc. z tych, którzy uczestniczyli w konferencjach współorganizowanych przez BCG, jest zainteresowanych powrotem i pracą w kraju. Na co liczą młodzi ludzie myśląc o programie mentoringowym? 17 proc. studentów, których opinie zebrała BCG, uważa, że posiadanie mentora może znacząco zwiększyć szanse na odniesienie sukcesu zawodowego. Co czwarty liczy, że mentor oceni trafność ich decyzji zawodowych, a 23 proc. chciałoby, aby pomógł im utrzymać koncentrację na ich planach profesjonalnych. Studenci liczą także na indywidualne rekomendacje odnośnie kariery oraz szansę na towarzyszenie mentorowi w ciągu dnia jego pracy po to, by zobaczyć z bliska jego pracę.

Czytaj także:

Uczestnicy maratonu informatycznego HackYeah z szansą na przetestowanie bankowego API

Myślisz o karierze w finansach? Sprawdź możliwości!

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

Pliki do pobrania

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej