2018.11.29

PKO Bank Polski „Diamentem CSR”

W VI edycji konkursu Responsible Business Awards PKO Bank Polski otrzymał nagrodę specjalną „Diament CSR” za zaangażowanie społeczne oraz realizację projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju.

PKO Bank Polski to lider odpowiedzialnego biznesu stawiający na zrównoważony rozwój, który od niemal stu lat oferuje klientom bezpieczne i wygodne usługi finansowe. PKO to najbardziej rozpoznawalna, uznana za „dobro narodowe” marka w kraju, której siłą są ludzie – pomysłowi, zaangażowani i kompetentni.

Uważamy, że jedynie dobre relacje z otoczeniem pozwalają na konsekwentny rozwój oraz budowę wspólnych i trwałych wartości. To one, w połączeniu z wiedzą i zaangażowaniem, ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji biznesowych. Rozumiemy potrzeby Polaków i polskich firm. Rozwijamy się wspierając klientów i realizując projekty wpisujące się w strategię gospodarczą kraju – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Reagując na wyzwania współczesnego świata i potrzeby cywilizacyjne, Bank angażuje się w projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a wiele z nich inicjuje. Dzięki temu pozytywnie oddziałuje na polską gospodarkę. Wspiera rozwój cyfrowych kompetencji społecznych, umożliwiając klientom m.in. bezpieczny i prosty dostęp do usług e-administracji. Współpracuje z jednostkami sektora publicznego i wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Kompleksowa oferta Banku kierowana jest do niemal każdej grupy społecznej. Wszystko to sprawia, że skutecznie przeciwdziała wykluczeniu finansowemu Polaków.

Bank wspiera wydarzenia kulturalne, dobroczynne i akcje społeczne, w realizację których stara się włączać środowiska lokalne. Przykładem takiego działania jest m.in. PKO Bieg Charytatywny organizowany od czterech lat pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. W sumie od pierwszej edycji uczestniczyło w nim niemal 23 tys. osób, a Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 3 mln zł na posiłki dla dzieci.

Responsible Business Awards to nagroda Executive Club. Jej celem jest podkreślenie znaczenia zaangażowania polskich przedsiębiorców we wdrożenie i promowanie idei zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu. W pierwszej edycji konkursu w 2015 r. prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło został uhonorowany nagrodą w kategorii Outstanding CEO Philanthropist, za udzielanie wsparcia instytucjom i projektom, które zmieniają na lepsze wiele dziedzin życia społecznego.

Agnieszka Skalska
Specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski nagrodzony Laurem Cessio Outsourcingu 2018

PKO Bank Polski wyróżniony Orłem Innowacji 2018

Program mentoringowy dla najlepszych polskich studentów

  • Z Banku

   02018.12.07

   HackYeah: cztery zespoły, które zaimponowały mentorom PKO Banku Polskiego

   24 godziny – dokładnie tyle czasu na rozwiązanie wybranych problemów miały prawie trzy tysiące programistów biorących udział w HackYeah, największym stacjonarnym hackathonie w Europie. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się na rozwiązanie zadania PKO Banku Polskiego, jako pierwsi mogli przetestować bankowe API.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.07

   #dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

   Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

   Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu w gronie najbliższych lub wyjeżdżamy w rodzinne strony. Z roku na rok rośnie jednak popularność świątecznych wycieczek w mniej lub bardziej egzotyczne rejony świata.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

   Rozmowy, SMS-y, kontakt z przyjaciółmi na Facebooku lub konto na Instagramie to normalna sprawa. Telefon komórkowy jest narzędziem, bez którego żaden młody człowiek nie może się obejść. Dlatego, jeśli jest na kartę, musimy zadbać o jego systematyczne doładowanie. To sprawa kluczowa!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek

   Blisko połowa Polaków kupi w tym roku prezenty pod choinkę przez internet – wynika z najnowszej edycji badania świątecznych zwyczajów konsumenckich przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Rosnąca popularność zakupów przez internet przed Bożym Narodzeniem wynika z wygody, łatwości w porównaniu cen oferowanych przez sklepy online oraz oszczędności czasu. Klienci PKO Banku Polskiego za zakupy w sieci mogą zapłacić na kilka sposobów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.12.04

   Młode polskie talenty w Londynie

   Trzy dni pełne wrażeń spędziły w stolicy Wielkiej Brytanii dzieci naszych pracowników – laureaci konkursu „Polskie Talenty w Londynie”. Licealiści uczestniczyli m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, zwiedzali miasto oraz mieli okazję poznać doświadczenia Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii.

   więcej
  Pokaż więcej