2018.11.29

PKO Bank Polski „Diamentem CSR”

W VI edycji konkursu Responsible Business Awards PKO Bank Polski otrzymał nagrodę specjalną „Diament CSR” za zaangażowanie społeczne oraz realizację projektów na rzecz zrównoważonego rozwoju.

PKO Bank Polski to lider odpowiedzialnego biznesu stawiający na zrównoważony rozwój, który od niemal stu lat oferuje klientom bezpieczne i wygodne usługi finansowe. PKO to najbardziej rozpoznawalna, uznana za „dobro narodowe” marka w kraju, której siłą są ludzie – pomysłowi, zaangażowani i kompetentni.

Uważamy, że jedynie dobre relacje z otoczeniem pozwalają na konsekwentny rozwój oraz budowę wspólnych i trwałych wartości. To one, w połączeniu z wiedzą i zaangażowaniem, ułatwiają podejmowanie właściwych decyzji biznesowych. Rozumiemy potrzeby Polaków i polskich firm. Rozwijamy się wspierając klientów i realizując projekty wpisujące się w strategię gospodarczą kraju – mówi Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego.

Reagując na wyzwania współczesnego świata i potrzeby cywilizacyjne, Bank angażuje się w projekty z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu, a wiele z nich inicjuje. Dzięki temu pozytywnie oddziałuje na polską gospodarkę. Wspiera rozwój cyfrowych kompetencji społecznych, umożliwiając klientom m.in. bezpieczny i prosty dostęp do usług e-administracji. Współpracuje z jednostkami sektora publicznego i wspiera rozwój małych i średnich przedsiębiorstw oraz osób rozpoczynających działalność gospodarczą. Kompleksowa oferta Banku kierowana jest do niemal każdej grupy społecznej. Wszystko to sprawia, że skutecznie przeciwdziała wykluczeniu finansowemu Polaków.

Bank wspiera wydarzenia kulturalne, dobroczynne i akcje społeczne, w realizację których stara się włączać środowiska lokalne. Przykładem takiego działania jest m.in. PKO Bieg Charytatywny organizowany od czterech lat pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. W sumie od pierwszej edycji uczestniczyło w nim niemal 23 tys. osób, a Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 3 mln zł na posiłki dla dzieci.

Responsible Business Awards to nagroda Executive Club. Jej celem jest podkreślenie znaczenia zaangażowania polskich przedsiębiorców we wdrożenie i promowanie idei zrównoważonego i odpowiedzialnego biznesu. W pierwszej edycji konkursu w 2015 r. prezes PKO Banku Polskiego Zbigniew Jagiełło został uhonorowany nagrodą w kategorii Outstanding CEO Philanthropist, za udzielanie wsparcia instytucjom i projektom, które zmieniają na lepsze wiele dziedzin życia społecznego.

Agnieszka Skalska
Specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski nagrodzony Laurem Cessio Outsourcingu 2018

PKO Bank Polski wyróżniony Orłem Innowacji 2018

Program mentoringowy dla najlepszych polskich studentów

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej