2018.11.27

PKO Bank Polski wyróżniony Orłem Innowacji 2018

W IV edycji konkursu Orzeł Innowacji PKO Bank Polski zdobył wyróżnienie za platformę blockchain w kategorii innowacje operacyjne. Kapituła doceniła pierwsze w polskiej bankowości pełne wdrożenie rozwiązania opartego o technologię blockchain. To największe zastosowanie tego typu narzędzia w całym europejskim sektorze bankowym.

PKO Bank Polski z sukcesem realizuje strategię ukierunkowaną na cyfryzację, a wdrożenie rozwiązania opartego o blockchain umacnia jego pozycję technologicznego lidera w polskiej bankowości. Od lat Bank angażuje się w perspektywiczne projekty. W ramach programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” wspiera rozwój innowacji z obszaru usług finansowych, oferując m.in. środowisko testowe, zaplecze merytoryczne doświadczonych ekspertów, a nawet finansowe funduszu Venture Capital.

– Blockchain to stosunkowo młoda technologia, dla której na całym świecie nieustannie znajdowane są kolejne zastosowania. PKO Bank Polski z sukcesem ją udomowił poprzez wdrożenie platformy do weryfikacji dokumentów. We wrześniu ponad 5 mln klientów otrzymało elektroniczną korespondencję z nowymi regulaminami produktowymi przy wykorzystaniu potencjału tej technologii. Wdrożenie Trudatum pokazuje, że nie tylko jesteśmy otwarci na innowacje, ale też skutecznie wspieramy ich rozwój w ramach autorskiego programu akceleracji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski jest zaangażowany w projekt Chmury Krajowej. Spółka o tej nazwie będzie świadczyć kompleksowe usługi przechowywania i przetwarzania danych w modelu subskrypcyjnym. Bank zainicjował również współpracę największych polskich banków zakończoną utworzeniem Polskiego Standardu Płatności – operatora systemu BLIK. Jest liderem wspierania rozwoju e-państwa – umożliwia klientom bezpieczny i prosty dostęp do usług administracji publicznej poprzez bankowość elektroniczną.

Celem konkursu Orzeł Innowacji jest wybór firm wprowadzających innowacje – zarówno w zakresie produktowym, jak i organizacyjnym – poprzez np. usprawnienia technologiczne czy nowe modele biznesowe. Inicjatorem konkursu jest „Rzeczpospolita”, a partnerem merytorycznym – KPMG.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski „Firmą 100-lecia Niepodległości”

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

PKO Bank Polski najlepszym bankiem na krajowym rynku walutowym

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej