2018.11.27

PKO Bank Polski wyróżniony Orłem Innowacji 2018

W IV edycji konkursu Orzeł Innowacji PKO Bank Polski zdobył wyróżnienie za platformę blockchain w kategorii innowacje operacyjne. Kapituła doceniła pierwsze w polskiej bankowości pełne wdrożenie rozwiązania opartego o technologię blockchain. To największe zastosowanie tego typu narzędzia w całym europejskim sektorze bankowym.

PKO Bank Polski z sukcesem realizuje strategię ukierunkowaną na cyfryzację, a wdrożenie rozwiązania opartego o blockchain umacnia jego pozycję technologicznego lidera w polskiej bankowości. Od lat Bank angażuje się w perspektywiczne projekty. W ramach programu „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” wspiera rozwój innowacji z obszaru usług finansowych, oferując m.in. środowisko testowe, zaplecze merytoryczne doświadczonych ekspertów, a nawet finansowe funduszu Venture Capital.

– Blockchain to stosunkowo młoda technologia, dla której na całym świecie nieustannie znajdowane są kolejne zastosowania. PKO Bank Polski z sukcesem ją udomowił poprzez wdrożenie platformy do weryfikacji dokumentów. We wrześniu ponad 5 mln klientów otrzymało elektroniczną korespondencję z nowymi regulaminami produktowymi przy wykorzystaniu potencjału tej technologii. Wdrożenie Trudatum pokazuje, że nie tylko jesteśmy otwarci na innowacje, ale też skutecznie wspieramy ich rozwój w ramach autorskiego programu akceleracji „Let’s Fintech with PKO Bank Polski!” – mówi Grzegorz Pawlicki, dyrektor Biura Innowacji w PKO Banku Polskim.

PKO Bank Polski jest zaangażowany w projekt Chmury Krajowej. Spółka o tej nazwie będzie świadczyć kompleksowe usługi przechowywania i przetwarzania danych w modelu subskrypcyjnym. Bank zainicjował również współpracę największych polskich banków zakończoną utworzeniem Polskiego Standardu Płatności – operatora systemu BLIK. Jest liderem wspierania rozwoju e-państwa – umożliwia klientom bezpieczny i prosty dostęp do usług administracji publicznej poprzez bankowość elektroniczną.

Celem konkursu Orzeł Innowacji jest wybór firm wprowadzających innowacje – zarówno w zakresie produktowym, jak i organizacyjnym – poprzez np. usprawnienia technologiczne czy nowe modele biznesowe. Inicjatorem konkursu jest „Rzeczpospolita”, a partnerem merytorycznym – KPMG.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski „Firmą 100-lecia Niepodległości”

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

PKO Bank Polski najlepszym bankiem na krajowym rynku walutowym