2018.11.23

PKO Bank Polski najlepszym bankiem na krajowym rynku walutowym

The Best Foreign Exchange Provider in Poland for 2019 – taki tytuł zdobył PKO Bank Polski, zwyciężając w rankingu The World’s Best Foreign Exchange Providers magazynu „Global Finance”. Bank po raz drugi zdobył tę prestiżową nagrodę.

Kryteriami wyboru zwycięzców były przede wszystkim: wielkość obrotu walutowego, udziały w rynku, jakość obsługi klientów, konkurencyjność cen oraz innowacyjność wykorzystywanych technologii. Dodatkowo, oceniający brali pod uwagę opinie analityków rynkowych, przedsiębiorców oraz specjalistów IT.

PKO Bank Polski jest czołowym market-makerem (z ang. dostawcą cen) na głównych platformach rynku międzybankowego dla złotego, co pozwala na dystrybucję cen do szerokiego grona odbiorów w kraju i za granicą. Jednocześnie Bank, oferując klientom coraz więcej narzędzi do zabezpieczania ryzyka walutowego (m.in. eKantor, iPKOdealer), stale zwiększa udziały rynkowe budując pozycję lidera na polskim rynku walutowym.

„Global Finance” to międzynarodowy, specjalistyczny magazyn, który od blisko 30 lat zajmuje się analizą rynku finansowego na świecie. Regularnie przeprowadza rankingi banków i innych dostawców usług finansowych. Ich wyniki są godnym zaufania wyznacznikiem jakości dla globalnej społeczności finansowej.

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski „Firmą 100-lecia Niepodległości”

Rekordowy kwartał w 100-letniej historii PKO Banku Polskiego

Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, laureatem „Polskiego Kompasu 2018”

  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej