2018.11.28

PKO Bank Polski nagrodzony Laurem Cessio Outsourcingu 2018

W II edycji konkursu Laur Cessio Outsourcingu nasz Bank zdobył drugie miejsce. Został nagrodzony za wysokie standardy postępowań ofertowych na outsourcing portfela wierzytelności.

Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie głosów firm współpracujących z Bankiem. – Firmy, które brały udział w postępowaniach ofertowych na outsourcing wierzytelności, dokonały oceny za pomocą ankiety online. Zawierała ona pytania dotyczące organizacji przetargu, cennika, umowy o współpracy, obsługi posprzedażowej oraz wymiany danych – mówi Wojciech Kuryłek, dyrektor Centrum Restrukturyzacji i Windykacji. 

Dla PKO Banku Polskiego to kolejny Laur Cessio. W ubiegłym roku był najlepszy wśród wierzycieli pierwotnych z sektora bankowego. Wysoko oceniono nasz proces przetargowy, wycenę portfela wierzytelności, projekt umowy na jego sprzedaż a także przejrzystość oferty, jej kompleksowość oraz obsługę posprzedażową. 

Laur Cessio to inicjatywa Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce realizowana przy wsparciu merytorycznym PwC. Wyróżnienie służy promocji i upowszechnianiu najlepszych praktyk na rynku zarządzania wierzytelnościami. 

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski wyróżniony Orłem Innowacji 2018

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

PKO Bank Polski najlepszym bankiem na krajowym rynku walutowym

  • Bankofinanse

   02019.03.26

   Maxi historia Mini Ratki

   Mini Ratkę zna dziś w Polsce każdy, bez względu na to, czy jest Klientem PKO Banku Polskiego. Ta pożyczka gotówkowa ma wieloletnią tradycję i przyjazne oblicze. Polacy lubią taką formę pożyczania. Z danych Związku Banków Polskich wynika, że wartość kredytów konsumpcyjnych z roku na rok rośnie. Najchętniej pożyczamy na zakup samochodu lub sprzętu RTV i AGD, kupno lub remont mieszkania oraz wakacje i podróże.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   Pół miliona Profili Zaufanych w PKO Banku Polskim

   Już pół miliona klientów PKO Banku Polskiego założyło Profil Zaufany korzystając z serwisów transakcyjnych banku. Profil Zaufany pozwala na korzystanie z szerokiego zakresu usług e-administracji, m.in. zweryfikowanie i zaakceptowanie rozliczenia podatkowego na platformie „Twój e-PIT”, składanie wniosków o e-dowód, sprawdzenie liczby punktów karnych czy wysłanie pisma ogólnego do urzędu. Profil Zaufany można założyć bezpiecznie, szybko i całkowicie online w serwisach transakcyjnych iPKO i Inteligo.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.25

   iPKO - centrum zarządzania finansami

   Dostęp do serwisu iPKO ma obecnie 8,2 mln klientów PKO Banku Polskiego, blisko 4 mln z nich loguje się do niego minimum raz w miesiącu. Tą drogą realizują coraz więcej operacji bankowych, ale też załatwiają sprawy, które wcześniej wymagały wizyty w oddziale czy w urzędzie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   PKO Bank Polski Etyczną Firmą 2018

   PKO Bank Polski został laureatem 5. edycji konkursu o tytuł Etycznej Firmy. Doceniono praktyki dotyczące uczciwego prowadzenia biznesu z poszanowaniem norm etycznych oraz systemowe podejście do wzmacniania kultury organizacyjnej zgodnej z zasadami społecznej odpowiedzialności biznesu. Dla PKO Banku Polskiego to kolejne wyróżnienie w tym konkursie.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.03.22

   Nowe, jubileuszowe wizerunki kart od PKO Banku Polskiego

   Od dziś każdy posiadacz konta w PKO Banku Polskiego może wybrać kartę debetową z nowym wizerunkiem opracowanym z okazji 100-lecia istnienia Banku. Karty wydawane są bez dodatkowych opłat, a już posiadaną można wymienić bezpłatnie na nową, z jubileuszowym wizerunkiem w dowolnym momencie okresu ważności karty.

   więcej
  • Z Banku

   02019.03.22

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, wyróżniony nagrodą specjalną Byki i Niedźwiedzie

   Podczas gali wręczenia statuetek Byka i Niedźwiedzia Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, został uhonorowany nagrodą specjalną z okazji jubileuszu 25-lecia „Parkietu”, w kategorii osobowość. Redakcja doceniła jego dokonania w branży finansowej, sukcesy zarządzanego przez niego banku oraz wkład w rozwój rynku kapitałowego. Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zwyciężył w kategorii domy maklerskie. O zwycięstwie zdecydowały m.in. liczba oraz wartość transakcji IPO i SPO na rynku kapitałowym oraz bogata oferta usług dla wszystkich grup klientów.

   więcej
  Pokaż więcej