2018.11.28

PKO Bank Polski nagrodzony Laurem Cessio Outsourcingu 2018

W II edycji konkursu Laur Cessio Outsourcingu nasz Bank zdobył drugie miejsce. Został nagrodzony za wysokie standardy postępowań ofertowych na outsourcing portfela wierzytelności.

Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie głosów firm współpracujących z Bankiem. – Firmy, które brały udział w postępowaniach ofertowych na outsourcing wierzytelności, dokonały oceny za pomocą ankiety online. Zawierała ona pytania dotyczące organizacji przetargu, cennika, umowy o współpracy, obsługi posprzedażowej oraz wymiany danych – mówi Wojciech Kuryłek, dyrektor Centrum Restrukturyzacji i Windykacji. 

Dla PKO Banku Polskiego to kolejny Laur Cessio. W ubiegłym roku był najlepszy wśród wierzycieli pierwotnych z sektora bankowego. Wysoko oceniono nasz proces przetargowy, wycenę portfela wierzytelności, projekt umowy na jego sprzedaż a także przejrzystość oferty, jej kompleksowość oraz obsługę posprzedażową. 

Laur Cessio to inicjatywa Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce realizowana przy wsparciu merytorycznym PwC. Wyróżnienie służy promocji i upowszechnianiu najlepszych praktyk na rynku zarządzania wierzytelnościami. 

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski wyróżniony Orłem Innowacji 2018

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

PKO Bank Polski najlepszym bankiem na krajowym rynku walutowym

  • Bankofinanse

   02019.05.25

   Mamy sprawy, czyli Dzień Matki z BLIKIEM

   Dzień Matki to wyjątkowa okazja, na którą potrzebujemy nietuzinkowego prezentu. Nie idźmy na żywioł i przygotujmy się wcześniej – zamówmy stolik w ulubionej restauracji, kupmy bilet na wymarzoną sztukę lub wyjedźmy razem na wycieczkę. Pomoże nam w tym jedna z funkcji aplikacji mobilnej.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.05.22

   Co to jest spread walutowy?

   Spread walutowy to określenie znane każdemu, kto przynajmniej raz wymieniał walutę w banku lub kantorze. Zazwyczaj nie zastanawiamy się jednak, czemu służy, co oznacza i – przede wszystkim – czy można go uniknąć. Jak więc korzystać z obcej waluty, nie tracąc na tym?

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.20

   Meet-up Agile Warsaw w PKO Banku Polskim

   Agile, Scrum, zwinne metodyki pracy – to pojęcia, o których coraz częściej słyszymy, ale nie zawsze wiemy, czego dotyczą. Przez najbliższy rok w centrali PKO Banku Polskiego odbędzie się kilkadziesiąt spotkań poświęconych tym zagadnieniom.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   PKO Bank Polski: szukamy pracowników na londyńskich Targach Pracy

   Polacy poszukujący nowych wyzwań zawodowych licznie odwiedzili 9 maja 2019 r. Polskie Targi Pracy w Londynie. Pod jednym dachem zebrały się największe polskie przedsiębiorstwa i międzynarodowe firmy działające w Polsce. Ich celem było przedstawienie rodakom na Wyspach, aktualnych ofert zatrudnienia w kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli PKO Banku Polskiego.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Perły Europy rozdane. W Chorzowie odbyła się uroczysta gala dla przedsiębiorców

   62 lata temu zostały podpisane Traktaty Rzymskie, dające początek współczesnej Unii Europejskiej. Z tej okazji w chorzowskim Teatrze Rozrywki spotkali się przedstawiciele biznesu. Galę z okazji Święta Europy zorganizowała Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach. Jedną ze statuetek odebrała Katarzyna Durma, Dyrektor Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Chorzowie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.05.16

   Dwucyfrowy wzrost zysku pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych

   Pierwszy kwartał 2019 r., pomimo wysokich obciążeń regulacyjnych, zakończył się bardzo dobrymi wynikami Grupy Kapitałowej PKO Banku Polskiego. Zysk netto wyniósł 862 mln zł i był o prawie 14 proc. wyższy niż rok wcześniej. Przyczynił się do tego wzrost skali biznesu oraz poprawa wyniku na działalności biznesowej.

   więcej
  Pokaż więcej