2018.11.28

PKO Bank Polski nagrodzony Laurem Cessio Outsourcingu 2018

W II edycji konkursu Laur Cessio Outsourcingu nasz Bank zdobył drugie miejsce. Został nagrodzony za wysokie standardy postępowań ofertowych na outsourcing portfela wierzytelności.

Zwycięzcy zostali wyłonieni na podstawie głosów firm współpracujących z Bankiem. – Firmy, które brały udział w postępowaniach ofertowych na outsourcing wierzytelności, dokonały oceny za pomocą ankiety online. Zawierała ona pytania dotyczące organizacji przetargu, cennika, umowy o współpracy, obsługi posprzedażowej oraz wymiany danych – mówi Wojciech Kuryłek, dyrektor Centrum Restrukturyzacji i Windykacji. 

Dla PKO Banku Polskiego to kolejny Laur Cessio. W ubiegłym roku był najlepszy wśród wierzycieli pierwotnych z sektora bankowego. Wysoko oceniono nasz proces przetargowy, wycenę portfela wierzytelności, projekt umowy na jego sprzedaż a także przejrzystość oferty, jej kompleksowość oraz obsługę posprzedażową. 

Laur Cessio to inicjatywa Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce realizowana przy wsparciu merytorycznym PwC. Wyróżnienie służy promocji i upowszechnianiu najlepszych praktyk na rynku zarządzania wierzytelnościami. 

Agnieszka Skalska
specjalista w PKO Banku Polskim

Czytaj także:

PKO Bank Polski wyróżniony Orłem Innowacji 2018

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

PKO Bank Polski najlepszym bankiem na krajowym rynku walutowym