2018.12.04

Młode polskie talenty w Londynie

Trzy dni pełne wrażeń spędziły w stolicy Wielkiej Brytanii dzieci naszych pracowników – laureaci konkursu „Polskie Talenty w Londynie”. Licealiści uczestniczyli m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, zwiedzali miasto oraz mieli okazję poznać doświadczenia Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii. 

Wśród laureatów konkursu „Polskie Talenty w Londynie” zorganizowanego przez firmę konsultingową Boston Consulting Group znalazły się dzieci naszych pracowników w wieku licealnym, które planują studia za granicą. Nagrodą dla zwycięzców był wyjazd do Londynu. Młodzież uczestniczyła m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, na której występowali przedstawiciele sektora publicznego, firm technologicznych, medycznych, start-upów oraz środowiska naukowego – m.in. Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii w naszym banku, Stefan Batory, twórca aplikacji Booksy, Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, Robert Stanikowski, szef Digital BCG. Licealiści spotkali się także z absolwentami Oxfordu – Jakubem Labuniem i Michałem Tarnowskim – którzy prowadzą organizację Project Access, wspierającą polskich olimpijczyków zainteresowanych studiami w Wielkiej Brytanii. Dużą atrakcją dla młodzieży był też udział w balu, podczas którego został ogłoszony start drugiej edycji programu mentoringowego EmpowerPL, adresowanego do młodych Polaków studiujących na najlepszych uczelniach w kraju i całej Europie.

Inspirujący wyjazd

Dla Zuzanny Wójciak z Kątów Wrocławskich już sam weekend w Londynie był cennym wyróżnieniem. ­– Ciekawy program, w tym możliwość wysłuchania podczas konferencji wykładów z obszaru finansów, technologii i medycyny oraz bezpośrednia rozmowa z ludźmi niewiele ode mnie starszymi, którzy studiują i działają społecznie zagranicą, ogromnie podniósł wartość tej nagrody. To był bardzo inspirujący wyjazd – zapewnia. 

Kacper Nowakowski, uczeń łódzkiego liceum, planuje karierę związaną z branżą IT. – Podczas konferencji otrzymałem wiele przydatnych informacji o studiach w Wielkiej Brytanii, w tym rekrutacji i trybie nauczania, a dyskusja o kierunkach planowanego rozwoju biznesu na pewno wpłynie na to, jaki kierunek kształcenia wybiorę – uważa. Dodaje, że dodatkową wartością było zawarcie nowych znajomości.

– Udział w wydarzeniu sprawił, że mniej obawiam się wyjazdu na studia. Wiem, jak aplikować na zagraniczne uczelnie – mówi Julia Szulc z Poznania, która zamierza zdawać międzynarodową maturę i myśli o studiach na kierunkach językowych lub prawie. Szczególnie cenna była dla niej prezentacja przygotowana przez Jakuba i Michała ­– studentów Uniwersytetu Oxford, którzy opowiedzieli o swojej drodze na tę uczelnię, zasadach nauki, kulisach studiów w Anglii i pobieraniu nauki w jednej z najbardziej prestiżowych szkół wyższych. Radzili, w jakich dodatkowych zajęciach brać udział, aby pogłębiać swoją wiedzę. – Teraz studiowanie za granicą postrzegam nie tylko jako ciężką pracę, którą trzeba włożyć w samą naukę, ale również przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności – twierdzi Julia. Magdalenie Kasperczak ze Szczecina zdobyta wiedza pomoże podjąć decyzję w sprawie wyboru kierunku studiów. ­– Niezwykłym i ważnym przeżyciem, ze względu na mój rozwój był dla mnie przede wszystkim udział w konferencji. Doceniam też możliwość udziału w balu i inauguracji programu mentoringowego – wspomina Karol Wojsław z Poznania, którego pasją są elektronika, technologie kosmiczne oraz ekonomia.

Program EmpowerPL

Wśród 100 mentorów tegorocznej edycji programu jest aż trzech przedstawicieli PKO Banku Polskiego: wiceprezesi Zarządu Jakub Papierski i Jan Emeryk Rościszewski oraz Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii. – Projekt umożliwia młodym ludziom skorzystanie z wiedzy i doświadczenia menedżerów największych polskich spółek. A jego celem jest budowanie więzi między polskimi firmami a młodymi Polakami, którzy uczą się na najlepszych światowych uczelniach –mówi Nina Suffczyńska-Hałabuz, szefowa marketingu i komunikacji The Boston Consulting Group w Polsce. BCG prowadzi program mentoringowy EmpowerPL wraz z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii oraz APGEF – Association des Polonais des Grandes Ecoles Françaises.

Spotkanie z symbolami miasta 

Podczas wizyty laureatów konkursu w Londynie znalazł się także czas na zwiedzanie miasta i poczucie jego atmosfery. Największą atrakcją było Muzeum Nauki (Science Museum), uważane za jedno z najciekawszych i najbardziej rozwijających miejsc w Londynie. Licealiści mieli też okazję zobaczyć takie symbole stolicy Wielkiej Brytanii jak: Buckingham Palace, Parlament, London Eye, Soho, Chinatown. Mogli pospacerować oświetlonymi świątecznie Carnabie, Oxford i Regent Street.

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Polscy programiści najlepsi w Europie!

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

PKO Bank Polski „Firma 100-lecia”

 

 

Pliki do pobrania

  • Z Banku

   02018.12.07

   HackYeah: cztery zespoły, które zaimponowały mentorom PKO Banku Polskiego

   24 godziny – dokładnie tyle czasu na rozwiązanie wybranych problemów miały prawie trzy tysiące programistów biorących udział w HackYeah, największym stacjonarnym hackathonie w Europie. Uczestnicy wydarzenia, którzy zdecydowali się na rozwiązanie zadania PKO Banku Polskiego, jako pierwsi mogli przetestować bankowe API.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.07

   #dziendobrykariero z PKO Bankiem Polskim w Gdańsku

   Studenci Wyższej Szkoły Bankowej w Gdańsku z pierwszej ręki mogli dowiedzieć się, jakie wyzwania stoją przed pracownikami i jakie są możliwości rozwoju zawodowego w PKO Banku Polskim. Okazją było spotkanie #dziendobrykariero na gdańskiej uczelni.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Święta pod palmą? Inaczej nie znaczy gorzej

   Święta Bożego Narodzenia najczęściej spędzamy w domu w gronie najbliższych lub wyjeżdżamy w rodzinne strony. Z roku na rok rośnie jednak popularność świątecznych wycieczek w mniej lub bardziej egzotyczne rejony świata.

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Cykliczne doładowanie telefonu na kartę – tyle nas łączy

   Rozmowy, SMS-y, kontakt z przyjaciółmi na Facebooku lub konto na Instagramie to normalna sprawa. Telefon komórkowy jest narzędziem, bez którego żaden młody człowiek nie może się obejść. Dlatego, jeśli jest na kartę, musimy zadbać o jego systematyczne doładowanie. To sprawa kluczowa!

   więcej
  • Bankofinanse

   02018.12.06

   Kup prezenty na święta przez internet – taniej i bez kolejek

   Blisko połowa Polaków kupi w tym roku prezenty pod choinkę przez internet – wynika z najnowszej edycji badania świątecznych zwyczajów konsumenckich przeprowadzonego przez firmę Deloitte. Rosnąca popularność zakupów przez internet przed Bożym Narodzeniem wynika z wygody, łatwości w porównaniu cen oferowanych przez sklepy online oraz oszczędności czasu. Klienci PKO Banku Polskiego za zakupy w sieci mogą zapłacić na kilka sposobów.

   więcej
  • Z Banku

   02018.12.04

   Młode polskie talenty w Londynie

   Trzy dni pełne wrażeń spędziły w stolicy Wielkiej Brytanii dzieci naszych pracowników – laureaci konkursu „Polskie Talenty w Londynie”. Licealiści uczestniczyli m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, zwiedzali miasto oraz mieli okazję poznać doświadczenia Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii.

   więcej
  Pokaż więcej