2018.12.04

Młode polskie talenty w Londynie

Trzy dni pełne wrażeń spędziły w stolicy Wielkiej Brytanii dzieci naszych pracowników – laureaci konkursu „Polskie Talenty w Londynie”. Licealiści uczestniczyli m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, zwiedzali miasto oraz mieli okazję poznać doświadczenia Polaków studiujących w Wielkiej Brytanii. 

Wśród laureatów konkursu „Polskie Talenty w Londynie” zorganizowanego przez firmę konsultingową Boston Consulting Group znalazły się dzieci naszych pracowników w wieku licealnym, które planują studia za granicą. Nagrodą dla zwycięzców był wyjazd do Londynu. Młodzież uczestniczyła m.in. w konferencji Poland 2.0 Summit, na której występowali przedstawiciele sektora publicznego, firm technologicznych, medycznych, start-upów oraz środowiska naukowego – m.in. Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii w naszym banku, Stefan Batory, twórca aplikacji Booksy, Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia, Robert Stanikowski, szef Digital BCG. Licealiści spotkali się także z absolwentami Oxfordu – Jakubem Labuniem i Michałem Tarnowskim – którzy prowadzą organizację Project Access, wspierającą polskich olimpijczyków zainteresowanych studiami w Wielkiej Brytanii. Dużą atrakcją dla młodzieży był też udział w balu, podczas którego został ogłoszony start drugiej edycji programu mentoringowego EmpowerPL, adresowanego do młodych Polaków studiujących na najlepszych uczelniach w kraju i całej Europie.

Inspirujący wyjazd

Dla Zuzanny Wójciak z Kątów Wrocławskich już sam weekend w Londynie był cennym wyróżnieniem. ­– Ciekawy program, w tym możliwość wysłuchania podczas konferencji wykładów z obszaru finansów, technologii i medycyny oraz bezpośrednia rozmowa z ludźmi niewiele ode mnie starszymi, którzy studiują i działają społecznie zagranicą, ogromnie podniósł wartość tej nagrody. To był bardzo inspirujący wyjazd – zapewnia. 

Kacper Nowakowski, uczeń łódzkiego liceum, planuje karierę związaną z branżą IT. – Podczas konferencji otrzymałem wiele przydatnych informacji o studiach w Wielkiej Brytanii, w tym rekrutacji i trybie nauczania, a dyskusja o kierunkach planowanego rozwoju biznesu na pewno wpłynie na to, jaki kierunek kształcenia wybiorę – uważa. Dodaje, że dodatkową wartością było zawarcie nowych znajomości.

– Udział w wydarzeniu sprawił, że mniej obawiam się wyjazdu na studia. Wiem, jak aplikować na zagraniczne uczelnie – mówi Julia Szulc z Poznania, która zamierza zdawać międzynarodową maturę i myśli o studiach na kierunkach językowych lub prawie. Szczególnie cenna była dla niej prezentacja przygotowana przez Jakuba i Michała ­– studentów Uniwersytetu Oxford, którzy opowiedzieli o swojej drodze na tę uczelnię, zasadach nauki, kulisach studiów w Anglii i pobieraniu nauki w jednej z najbardziej prestiżowych szkół wyższych. Radzili, w jakich dodatkowych zajęciach brać udział, aby pogłębiać swoją wiedzę. – Teraz studiowanie za granicą postrzegam nie tylko jako ciężką pracę, którą trzeba włożyć w samą naukę, ale również przyjemność ze zdobywania nowych umiejętności – twierdzi Julia. Magdalenie Kasperczak ze Szczecina zdobyta wiedza pomoże podjąć decyzję w sprawie wyboru kierunku studiów. ­– Niezwykłym i ważnym przeżyciem, ze względu na mój rozwój był dla mnie przede wszystkim udział w konferencji. Doceniam też możliwość udziału w balu i inauguracji programu mentoringowego – wspomina Karol Wojsław z Poznania, którego pasją są elektronika, technologie kosmiczne oraz ekonomia.

Program EmpowerPL

Wśród 100 mentorów tegorocznej edycji programu jest aż trzech przedstawicieli PKO Banku Polskiego: wiceprezesi Zarządu Jakub Papierski i Jan Emeryk Rościszewski oraz Aleksandra Sroka-Krzyżak, dyrektor Departamentu Strategii. – Projekt umożliwia młodym ludziom skorzystanie z wiedzy i doświadczenia menedżerów największych polskich spółek. A jego celem jest budowanie więzi między polskimi firmami a młodymi Polakami, którzy uczą się na najlepszych światowych uczelniach –mówi Nina Suffczyńska-Hałabuz, szefowa marketingu i komunikacji The Boston Consulting Group w Polsce. BCG prowadzi program mentoringowy EmpowerPL wraz z Federacją Polskich Stowarzyszeń Studenckich w Wielkiej Brytanii oraz APGEF – Association des Polonais des Grandes Ecoles Françaises.

Spotkanie z symbolami miasta 

Podczas wizyty laureatów konkursu w Londynie znalazł się także czas na zwiedzanie miasta i poczucie jego atmosfery. Największą atrakcją było Muzeum Nauki (Science Museum), uważane za jedno z najciekawszych i najbardziej rozwijających miejsc w Londynie. Licealiści mieli też okazję zobaczyć takie symbole stolicy Wielkiej Brytanii jak: Buckingham Palace, Parlament, London Eye, Soho, Chinatown. Mogli pospacerować oświetlonymi świątecznie Carnabie, Oxford i Regent Street.

Lidia Sosnowska
ekspert w PKO Banku Polskim

 

Czytaj także:

Polscy programiści najlepsi w Europie!

PKO Bank Polski z nominacjami w konkursie Digital Champions 2018

PKO Bank Polski „Firma 100-lecia”

 

 

Pliki do pobrania

  • Bankofinanse

   02019.04.24

   Zakupy 7/24, czyli niedziela handlowa przez cały rok

   Zakaz handlu w niedzielę w sklepach stacjonarnych to duża szansa dla branży e-commerce. Zakupy przez internet oszczędzają czas i są wygodne. Pozwalają spokojnie poszukać tego, co nas interesuje, porównać ceny i przeczytać opinie. A potem zapłacić online. Co istotne, sklepy internetowe działają także w niedzielę.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.19

   Cenna przesyłka, czyli bankomat w roli wpłatomatu

   Mamy gotówkę i chcemy zasilić nią konto? Nie trzeba w tym celu odwiedzać oddziału – wystarczy skorzystać z wpłatomatu lub bankomatu z funkcją wpłacania pieniędzy. Obecnie PKO Bank Polski posiada 1000 urządzeń zdolnych do realizowania takich zadać, a liczba ta wciąż rośnie.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   PKO Leasing ogłosił kolejne wezwanie na akcje PCM

   PKO Leasing, lider rynku leasingu w Polsce, ogłosił kolejne wezwanie na 100 proc. akcji Prime Car Management. Cena jaką oferuje PKO Leasing za każdą akcję PCM wynosi 23,75 zł. To o 0,5 zł więcej niż cena oferowana w konkurencyjnym wezwaniu, która została oceniona przez zarząd Prime Car Management jako odzwierciedlająca wartość godziwą spółki. Zapisy na akcje PCM będą odbywały się w dwóch etapach. Pierwszy potrwa od 13 maja do 22 maja 2019 r., a drugi od 23 maja do 11 czerwca 2019 r. Jedynym warunkiem wezwania jest objęcie zapisami co najmniej 66 proc. ogólnej liczby akcji.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego Wizjonerem Finansów

   Podczas Wielkiej Gali „Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń” Zbigniew Jagiełło, prezes Zarządu PKO Banku Polskiego, otrzymał nagrodę w kategorii Wizjoner Finansów. Kapituła przyznała ją za realizację ambitnej idei przemiany branży bankowej i kreowanie innowacji, które służą sektorowi, krajowej gospodarce, przedsiębiorczości oraz społeczeństwu.

   więcej
  • Z Banku

   02019.04.18

   100-lecie Banku. Nasze placówki – Oddział 1 w Głownie

   Początki Oddziału 1 PKO Banku Polskiego w Głownie nie były typowe – pracownice pozyskiwały klientów odwiedzając ich w domach i rozmawiając z nimi na ulicy. O pracy w oddziale opowiada jego dyrektor – Ewa Rygiel.

   więcej
  • Bankofinanse

   02019.04.17

   Sztuka świętowania, czyli jak zorganizować Wielkanoc

   Przygotowania do Wielkanocy bywają nerwowe. Ale tylko wtedy, gdy nie zaplanujemy ich wcześniej. Ponieważ w roku 2019 Święta Wielkanocne wypadają 21 kwietnia, połączymy je zapewne z wiosennymi porządkami i pracami w ogrodzie. Wszystko w jednym czasie. Musimy sobie postawić priorytety i pomyśleć jak sobie poradzić z wydatkami.

   więcej
  Pokaż więcej